Preplatenie dovolenky a manželova PN

9. aug 2021

Prosím, ak si chceme dať preplatiť v manželovej práci dovolenku, ak on dlhodobo maródi, dobre som porozumela že ak sa aj on nezúčastní,preplatia teda aj manželke 😊 s deťmi?

nelca84
9. aug 2021

asi máš na mysli rekreačný poukaz - ten, kto si uplatňuje nárok sa musí zúčastniť pobytu a môže si ho uplatniť aj na členov domácnosti, t. j. vo vašom prípade manželku a deti

autor
9. aug 2021

@nelca84 ďakujem, áno to som chcela vedieť ❤️

janai1
9. aug 2021

No toto nie... Účet z hotela musí byť vystavený na meno manžela a ten je na PN, tak nemôže byť na dovolenke

nafka0483
9. aug 2021

Ako pise @janai1 nemoze si dat preplatit rekreaciu ked je PN.

autor
9. aug 2021

@nafka0483 a na deti keď sú v tábore sa dá. Preto som myslela že manželka môže 🤔. No ale doklad vypýtam jednoznačne a uvidím

alenah31
9. aug 2021

súhlasím s @nafka0483 aj @janai1 ja vyplácam u nás rekr. príspevky. Ty splietaš 2 veci tábor a rekreačný pobyt zamestnanca, ktorý berie so sebou rodinu resp. člena spoločnej domácnosti. Zákon hovorí, že ho môžeš využiť na rekreáciu zamestnanca ALEBO tábor. Nie - faktúra musí byť vystavená na meno zamestnanca, ktorý si ide o repr. príspevok žiadať - čiže musí byť na rekreácii prítomný čo v čase PN nemôže - musí dodržiavať liečebný režim. Aj keby ti doklad vystavili na jeho meno - ak sa dátum pobytu zhoduje s dátumom PN - v práci mu to vrátia a ešte na neho pošlú kontrolu zo SP či na rekreácii skutočne nebol aj on - tak veľa šťastia.

autor
9. aug 2021

@alenah31 prosím ťa,nerob hneď zo mňa podvodníčku, nikto nechce dať jeho meno nikam 😏. Slušne som sa opýtala a hneď tu konšpiruješ rôzne situácie ktoré nikdy nenastanú och😬

alenah31
9. aug 2021

konšpirujem? Ty sama píšeš, že si jednoznačne doklad vypýtaš - mne to môže byť fakt úplne jedno. Ja som len napísala čo sa môže stať a čo sa dosť často stáva, lebo nie ste jediní, ktorí si "jednoznačne takýto doklad pýtajú".

autor
9. aug 2021

@alenah31 samozrejme že si vypýtam doklad o zaplatení, to je protizákonné? Či ty si nebrávaš A nakoniec manžel zavolá do účtarni len som sa chcela najprv tu spýtať ale vždy sa nájde nejaká premúdrelá ktorá nevie normálne slušne vysvetliť ako to je.

lilinka88
9. aug 2021

No jasne ti kočky, ktoré s tým aj pracujú, napísali,že faktúra musí byť vystavená na osobu, ktorá žiada o preplatenie. Čiže keď chceš jednoznacne brať doklad, dá sa z toho vyrozumiet,že ho chceš dať vypísať na manželovo meno. Ak takú faktúru donesie do práce, je viac než pravdepodobné,že na neho pošlú kontrolu z SP, ktoré aj mimo toho chodia dosť z vlastnej iniciatívy

matkahelka
9. aug 2021

zle si porozumela... manzelke a detom ju "preplatia", ak sa zucastni aj manzel a faktura bude vystavena na jeho meno. co vo vasom pripade je sci-fi, kedze je PN.
na tabor sa poukaz da vyuzit.

alenah31
9. aug 2021

Ale jasne, ze si pytam doklad. Ale vtedy mi staci blocek z pokladne, ktory ti ostatne daju v hoteli VZDY. Nepotrebujem doklady dvojmo....teda pokial si to nechcem uplatnit😉 @lilinka88 to jej nepis - konspirujes😁😁