Prídem o príspevok v hmotnej núdzi, ak nevyžiadam výživné?

milenavitova
26. dec 2010

ahojte som na socialke s som v hmotnej nudzi,, dcerka ma podpisane otcovstvo a s priatelom som sa rozišla ,,,musim teras podat o vyživne ,?ak nechcem,?a teras sa bojim že ak nepodam o vyživne tak pridem o hmotnu nudzu alebo o nejaku jej čast ,, poradte my prosim dakujem

vejula
26. dec 2010

myslim že by si nemala o nu prisť. Nechcem sa robiť mudrou, ale podla mna by si mala žiadať o vyživne, nie kvôli sebe ale kvôli tomu dieťaťu, a tomu aby si ono mohlo žiť lepšie.... Ale samozrejme nikto ti nebude radiť čo maš robiť, len mi to pride ukratenie toho dieťaťa o niečo čo si zasluži.

zajo79
26. dec 2010

a preco nechces podat o vyzivne? to niesu peniazky pre teba, ale pre dcerku.

aela
26. dec 2010

mala by si ziadat o vyzivne pre dieta a aj pre seba a predpokladam, ze by to bolo viac ako prispevok v hmotnej nudzi a ak ti v tom brani hrdost, tak na nu zabudni, z hrdosti sa nenajete, su to peniaze na vyzivu tvojho dietata

maznacik007
26. dec 2010

ano mozes o nu prist... podla zakonov tejto krajiny si povinna vyuzit najprv vsetky moznosti zabezpecenia si prijmu pre seba a pre svoje malolete dieta a tym je aj vyzivne pokial ma dieta uvedene v RL otca.

martinkkka22
26. dec 2010

Ahoj, aj ja som bola evidovana na urade prace a poberala som prispevok v hmotnej nudzi, ktory mi po narodeni "zobrali" bez ohladu na to, či budem ziadat o vyzivne alebo nie otca uvedeneho v RL. Dostala som 164euro rodič. prispevok a este som si vybavila 13euro nejaky prispevok a mam kazde 3mesiace nosit potvrdenie od dr ze chodim s malym na poradnu.....

janka2732
26. dec 2010

ahoj ano ked podaš o vyživne a sud rozhodne v tom momente musiš ist na socialku a dat kopiu rozhodnutia tej pani čo ku nej patriš a ona ti vypočita novu davku v hmotnej nudzi a prečo by nemal platit vyživne???Ja som tiež pred materskou poberala davky a do toho sa počita aj vyživne.

pici
22. jan 2011

ty sa musis pekne nudit dievca zlate. zakladas temy a v nich piate cez deviate.. asi mas psychicke problemy, zaloz temu, kto ti s tym vie pomoct