Priezvisko dieťaťa po narodení

helena220
22. mar 2013

ahojte🙂 prosim vas mam otazku, rodim az o 4 mesiace ale riesim jednu velku dilemu. S partnerom, nie sme zosobaseni a ja som sa rozhodla, spolocne sme sa na tom zhodli, ze dietatku po narodeni chceme dat priezvisko po partnerovi, otcovi. Svadba sa nestiha do toho terminu, zijeme v zahranici a ja o mesiac odchadzam natrvalo na sk on tu ostane do porodu pracovat. A to sa chcem spytat, ci je mozne dat babatenku priezvisko po otcovi, ked nie sme zosobaseni???? ak ano, co k tomu treba? co vybavit, kam ist? dakujem vam krasne zienky

cicimbruk
5. okt 2016

Ahoj nedojde k dohode kedze ide o chalana chcem aby mal moje priezvisko,podla vsetkeho nikdy nexcela nic ine ako mat dieta a najst len niekoho kto ho urobi,smutne ale realne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicimbruk
5. okt 2016

No zakon hovori predsa nieco ine,pokial nedojde k dohode rozhodne sud.

bambi23
5. okt 2016

☹ ☹ ☹ ☹ ☹
@cicimbruk ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ poznám také prípady, ťažko radiť, človek do toho úplne nevidí ani ťa o to nežiadam, ale ak by k tomu nedošlo tak potom asi len naozaj tou súdnou cestou čo je v našom štáte katastrofa 😖 Ak máš ešte čas teda do pôrodu skúšala by som to a hlavne pokojne riešiť, žiaden stres a ani nátlak a vyhrážanie už vôbec nie a ešte tehotnej , aby váas to oboch neskôr nemrzelo, pozri ak sa neberiete a nedá tvoje priezvisko, vždy ho môžete obaja zmeniť hocikedy ale OBAJA , ak ho dá predsa len po sebe, priezvisko nie je to najpodstatnejšie v živote, oveľa podstatnejšie bude aký budete rodičia a ty OTEC pre svoje dieťa, ak s tebou neplánuje život ona , nájdi si lepšiu budúcnosť a založ si rodinu ktorá bude o teba stáť, trošku tvrdšie napísané a viem že sa to ľahko píše, ale je to blbé a ťažké pre teba ako otca, ale život je boj a tento ´´boj ´´je daný pre teba, nemyslím tým aby si s ňou bojoval , práve naopak, buď chlap ale ukáž že máš zdravší rozum a láskyplnejšie srdce ako ona matka. Prajem ti nech to dopadne akokoľvek, ale aby sa ti v živote utvorila vlastná rodina v ktorej sa budete mať naozaj úprimne všetci radi a nebudeš musieť riešiť priezvisko pre spoločné dieťa 😉

evca123456
6. okt 2016

Mozem sa aj ja na nieco spytat ?S priatelom mame dieta. Ale on ma z predchadzajuceho vztahu tiez. A nechapem preco nema jeho priezvisko. A ako Otec v rodnom liste je uz uznany. Totiz ona s nim chcela mat nasilu dieta, on nechcel zatial. Ona mu povedala, ze sa o neho aj sama postara. Len chce mat dieta. Tak išli na matriku a podpisala mu papier, ze ona nechce od neho alimenty. Tak a teraz nechapem Toto. Tak da dietatu svoje priezvisko, uzna ho na rodnom liste ako otca dietata a teraz Pyta aj alimenty. Ako priatel neprotestuje plati a aj sa stara odieta. ked sa na to opytam štale dostanem nelogicku odpoved. Mne to pride ze ho oklamala a nedaala mu ani jeho priezvisko uz ked ho uznala ako otca a teraz si aj bez sudu sama urcuje vyzivne.

evca123456
6. okt 2016

Nenapisala som ze otehotnela tak ze vysadila lieky a potom sa to takto zacalo riesit s tym ze ona si ho vychova ona nechce alimenty ....

evittam
6. okt 2016

@evca123456 A čo chceš riešiť ty? Ak to jemu nevadí a platí a stará sa tak je to len a len jeho vec.....Ak to zasahuje do vášho rodinného rozpočtu - tak to s ním treba prebrať, že ako si to ďalej predstavuje.

evca123456
6. okt 2016

@cicimbruk tak Toto mi pripomina priatelovu byvalu. Ona tiez nasilu dieta vysadila lieky. A priezvisko uz dala jej. A ako otca ho zapisala do rodneho listu. Aby platil vyzivne. To su tie vypocitave ženske. A priatel plati, stara sa. Ona je vydata uz. A ked priatel meska s vyzivnym tak uz vyvolava. Ako som žena ale taketo zeny by som dpc nakopala. S priatelom mame dieta a ona nam da ich dieta k nam ked je chore ..... No neviem ci su to neni nashcvaly, ale ked nieco poviem tak som najhorsia. Chapem ze je to tvoje dieta ale ja by som na tvojom mieste nsuhlasil s uznanim otcovstva ked nechce dat ani tvoje priezvisko. A ked ta uzna ako otca tak len kvoly vyzivnemu. Asi tak moj nazor. Nikoho nechcem urazit ani nahnevat.

nivea777
6. okt 2016

@cicimbruk ona nemusi ani otca uviest do rodneho listu.. otec neznamy,neuvidi ziadne alimenty a problem s priezviskom vyrieseny..da si po sebe a hotovo

nivea777
6. okt 2016

@evca123456 sak nech idu na sud,nech mu urcia sudnou cestou vyzivne.. ked ma papier o tom ze nebude chciet vyzivne,moze pouzit aj tym.. dohoda o vyzivnom na oboch stranach a nezmoze nic.. len tahanice po sude

marcelatje
6. okt 2016

@evca123456 ona s nim nasilu chcela dieta? Co nanho skakala ked sa mu stoporil penis? A videla si ty ten "papier" kde podpisala ze nechce slimenty? Lebo ja by som to vidiet chcela. Tvoj priatel je rozpravkar a ty si naivka. To ze dieta ma jeho meno znamena ze na matrike podpisali uzbanie otcovstva a dohodli sa na tom ze dieta bude mat jeho meno. Okrem ineho sa na tom doklade pise ze sa tak rozhodol dobrovolne a bez natlaku. Tak bud nevie citat alebo z teba robi .....

evca123456
6. okt 2016

@evittam tu ide o to ze stale vyssie naroky, Naco divadielko. Ze sama, ked je to uplne inak ???? A Naco je ten papier ze nechce vyzivne. ??? Dalsie divadielko. Pritom vyxivne platit musis ked si zapisany ako Otec.

marcelatje
6. okt 2016

@evca123456 pardon nema jeho meno ale je zapisany v rodnom liste. Podstatu prispevku vyssie to ale nijako nemeni pretoze bez toho suhlasu nemoze dat do RL zapisat nikoho. On uznal otcovstvo a z toho plynu nie len vyhody ale aj povinnosti.

evca123456
6. okt 2016

@marcelatje nema jeho meno ma jej meno ale uznany je ako Otec a ano videla som papier

marcelatje
6. okt 2016

@evca123456 naco teda uznaval otcovstvo ked dieta nechcel?

evittam
6. okt 2016

@evca123456 No, ale ako som už napísala to ty nevyriešiš - pokiaľ on neotvorí hubu (prepáč za výraz) a nebude to riešiť a bude len ticho prikyvovať nespravíš nič - si cudzia osoba. A ten papier čo tvrdíš, že podpísali si videla? Akú má právnu hodnotu? Predpokladám, že si s ním môže vytrieť tak akurát......Čiže jedine súdnou cestou dať určiť výživné ak je v rodnom liste.

evca123456
6. okt 2016

@marcelatje lebo ona chcela aby jej platil alimenty a on isiel jak drbko

evca123456
6. okt 2016

@evittam on na sud nejde, on radsej bude platit kolko ona povie....,,

nivea777
6. okt 2016

@evca123456 sprav si s nim poriadok alebo ho kopni do riti.. ta zenska si s nim robi co chce a ty sa len prizeras

evca123456
6. okt 2016

@nivea777 im to vyhovuje, k nasmu dietatu dava svoje aj ked je chore... ked nieco poviem tak hned musim byt ticho.

nivea777
6. okt 2016

@evca123456 tak by som ho kopla do riti.. nech sa spamata a usporiada si to v hlave

marcelatje
6. okt 2016

@evca123456 aj to ze si sama urcuje vyzivne.......su vzacne pripady kedy sa ludia vedia dohodnut aj bez sudu. Podmienkou vsak je ze obaja suhlasia. Takze ked tvoj partner plati tak suhlasi.
Ak on tvrdi ze dieta nechcel nemal nic podpisovat. Ja myslim ze pravda je niekde inde pretoze robit dieta nasilu mi pripada prinajmensom nepravdepodobne......sex mu padol vhod a teraz tvrdi ze to bolo nasilu........rozhadali sa a on tvrdi co mu vyhovuje.

nivea777
6. okt 2016

@evca123456 este jedna vec.. plati jej to vyzivne aspon na ucet alebo na ruku?

marcelatje
6. okt 2016

@evca123456 zda sa ze na dietati mu zalezi.

marcelatje
6. okt 2016

@cicimbruk a keby to bolo dievca bolo by ti jedno ze tvoje priezvisko nema?

cicimbruk
7. okt 2016

Ja si myslim,ze dieta ma mat priezvisko otca, je to prenho motivujucejsie a za dalsie,nikde nie je napisane,ze nakoniec ho nebude mat aj matka casom a

cicimbruk
7. okt 2016

Priezvisko po matkach je podla mna nestastie,skor ide o zakomplexovane mamicky,ak nechceli toho muza naco s nim maju dieta.

jeennyv
7. okt 2016

za mna ak by som mala mat dieta za istych okolnosti a partner sa k tomu nepostavi zodpovedne, urcite by som dala svoje priezvisko..je x pripadov, kedy ma dlhodobo partner na haku aj dieta so svojim priezviskom, ale zrazu pride nejake zle svedomie ci sa "babicka" uraci so zaujmom o dieta a uz su obstrukcie, ked rodina a dieta tak so vsetkym...

majusqa77
7. okt 2016

@cicimbruk akoze sorry, nepripadam si zakomplexovana zenska, ale nikdy by som svojmu dietatu nedala meno po otcovi.. ..a preco by som mala? Ja si odserem vsetky vybavovacky, u lekarov, v skole... ...a este sa ma dieta volat inak, ako ja? No isto...

silaviat
7. okt 2016

dieta ma mat meno ako matka ... ak chce chlap jeho priezvisko ma si ju vziat.. co ak sa rozidu a ona si najde ineho partnera? to budu mat rozlicne priezviska vsetci plus ak by sa pritrafilo ine dieta ...