Príspevok z projektu Reštart z Úradu práce

agatkamarek
6. okt 2018

Ahojte zienky,je tu prosím Vás niekto kto sa zúčastnil projektu z Úradu prace s názvom Reštart? Sú tam skupinové sedenia, individuálne a takisto aj individualizovane aktivity to znamená že počas projektu musis absolvovať 4pohovory u zamestnávateľov rôznych. Trvá to mesiac až dva. Bolo nám povedané že keď toto všetko splníme hoci by sme si aj prácu nenašli dostaneme nejaký finančný príspevok. Vie mi niekto povedat kolko to presne bolo ak sa toho niekto zúčastnil?
Ja si aktívne hladam prácu po materskej ale nejaké peniažky navyše jasne že by ešte potešili 🙂 treba zimne veci pokupit 😂👌

kaporka
6. okt 2018

@agatkamarek neviem ci nenapisem hlupost ale kamoske tusim volali ze jej budu davat 120 e

agatkamarek
autor
6. okt 2018

@kaporka juj tak to by celkom potešilo keby to toľko bolo :D dakujeeem 🙂

mirkamirko0809
6. okt 2018

A podla mna je toto blbost,aby si dostala peniaze a za nic,restart znamena,ze si viac ako 2 roky evidovana a najdes si pracu potom ti daju ak schvalia a nie ze ty si pojdes niekam sadnut 4x a dostanes peniaze ach jaj

kaporka
6. okt 2018

@agatkamarek skusim sa spytat ale dva roky evidovana nebola mozno tak dva mesiace

agatkamarek
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
agatkamarek
autor
6. okt 2018

@kaporka som evidovaná dva týždne a hneď po nejakých dvoch dňoch má zaradili do programu .. neviem podľa coho má vybrali .. mozno prero že videli že v našom regióne je problém s pracovným časom ktorý jedine mne vyhovuje mozem robit len cez deň cca od 8 do 17:00 mne nemá kto pomáhať s malým dávať ho do skolky a vyberať, poobede by som ešte mala koho poslať po neho ale rano vôbec , musím ja

agatkamarek
autor
6. okt 2018

@mirkamirko0809 a ešte nechodím tam 4x ale skoro každý deň plus pohovory .. takze to je nieco iné ako ten klasicky reštart .. na urade ti nikto nič nepovie sla som sa spýtať sem

agatkamarek
autor
6. okt 2018

@kaporka ja som evidovaná dva týždne hneď na druhý deň má zaradili do projektu už tam chodim dva týždne nečakam že mi dá niekto peniaze za nič nikdy som to nečakala ale ja si tu prácu aj aktívne hladam tak mozno to je na to nejaký motivačný príspevok keď sa človek snaží keď mozno vidia že nejak až tak reálnu šancu nemá tak rýchlo si najst prácu

kaporka
6. okt 2018

@agatkamarek a ved nech len daju nemusia si len papalaši davat mozu aj nam obycajnym ludom

nivea777
6. okt 2018

@agatkamarek ja som tam bola a je to fest blbosť. Je tam 13 sedení,niektoré sú skupinové,niektore individuálne, musis vykazovat aktivitu,vypisovat taky papier kde su hodiny a co si o ktorej hodine v dany den robila,vyplnaju sa psychotesty a za jeden den dostaneš 4,60€ takze si to zrataj 13x4,60 nic moc a dostanes to az po skonceni restartu

agatkamarek
autor
6. okt 2018

@nivea777 áno toto je presne to na čo chodim aj ja :D dakujem za odpoved takze to ani stovka nebude škoda :D

arcanne2
6. okt 2018

@agatkamarek ja som ten prispevok dostala vdaka tomu že som sa zamestnala na zmluvu. Je to cca 120€, ale ešte to mám len v stadiu vybavovania

nivea777
6. okt 2018

@arcanne2 ale to je ine ako mysli autorka

arcanne2
6. okt 2018

@nivea777 aha, nevedela som. Lebo sa to tiež vola reštarte pre mladych

agatkamarek
autor
6. okt 2018

Keď som začínala hlavne že mi moja sprostredkovateľka hovorila že okolo 200 EUR a neskôr tiež že 4,60 na deň. Och joj.. ale tak lepšie ako klincom do oka aj to poteší :D

nivea777
6. okt 2018

@agatkamarek tych 120€ by si dostavala prvy pol rok keby si najdes prácu .potom dalsi pol rok 60€ .. vola sa to rovnako ale nie je to to iste

rajona
8. okt 2018

Treba rozlišovať reštart opatrenie 1 a opatrenie 2 🙂 oba sú popísané na stránke úradu - nárok, podmienky, výplata.... Ak si už bola na prvom stretnutí máš v ruke určite dohodu, v ktorej máš popísané podmienky absolvovania 🙂

agatkamarek
autor
8. okt 2018

@rajona ahojky, áno mam, ale nikde tam nie je o tom príspevku 🙂

rajona
8. okt 2018

@agatkamarek určite niekde bude uvedená bud suma cestovného a stravného na jeden deň alebo celková suma 🙂

martinka041
3. dec 2019

Možem sa spytat do kolkych dni davaju odpoved alebo volaju že mam nato narok podala som si to 5.11 a stale nič