Rátajú sa alimenty a prídavky ako príjem?

lenustek228
5. nov 2018

ahojte dievčatá.. chcela by som sa spýtať, prídavok na dieťa a alimenty od otca sa rátajú ako príjem?

majusqa77
5. nov 2018

@lenustek228 pre ucely coho?

lenustek228
autor
5. nov 2018

@majusqa77 nemame súdom určenú výšku vyzivneho a podala som preto žiadosť.. zo súdu mi prišiel papier, že mám preukázať svoj príjem.. nakoľko príjem nemam ziaden a žijem len z prídavkov a z toho co pošle otec maleho, neviem ci to tam mam uviesť alebo nie

antonia05
5. nov 2018

@lenustek228 nepoberas vôbec nič? Zdokladovať to môžeš ,ak máš potvrdenie. Inak v banke to nepovažujú za príjem a ak by si chcela hmotnú núdzu tak už je to príjem .....trochu na hlavu.

lenustek228
autor
5. nov 2018

@antonia05 nepoberam nic.. mam čisto len prídavky na dieťa a peniaze ktoré posle otec maleho

puskaruka
5. nov 2018

Áno, aj to sa počíta za prijem

mogaa
5. nov 2018

Jasne že je to príjem...Ak to tam neuvedieš, tak to bude to prvé čo advokát tvojho ex vytiahne - a vyznie to ako zavádzanie z tvojej strany.

mogaa
5. nov 2018

@antonia05 v banke to nemôžu považovať za príjem, úver si berie rodič a to sú vyslovene peniaze pre dieťa. Okrem toho, pre banku je výživné fiktívny príjem, nemusí byť pravidelný ako mzda či dávka od štátu...

potvora1
5. nov 2018

Tak my keď sme vybavovali hypotéku, tak alimenty bol ako príjem, musela som priniesť aj kopiu rozhodnutia súdu o výške alimentov

mogaa
7. nov 2018

@potvora1 záleží to od konkrétnej banky, tie čo majú prísnejšie podmienky to nerátajú ako príjem.

katrin21
7. nov 2018

no, v tomto , na co to ty potrebujes, to podla mna prijem oficialny nie je... mozes to tam uviest s tym, ze je to vvlastne vyska vyzivneho kym nebudete mat rozhodnutie sudu ... pre ine veci to prijem je, to je to vlastne predmet toho, co chces od sudu riesit..
Nemas ani rodicak ??

lenustek228
autor
7. nov 2018

@katrin21 rodičak mi skončil, nakoľko maly mal už 3 roky