Rodičovský príspevok a podpora v nezamestnanosti

23. máj 2022

Ahojte,
Počas materskej mi skončil pracovný pomer, momentálne už poberám rodičovský príspevok ale rozmýšľam že by som si vyčerpala podporu, kým na ňu mám ešte nárok. Ak by som išla na podporu tak môžem rodičovský príspevok prepísať na manžela? Bude dostavať tiež ten vyšší RP alebo by musel predtým tiež poberať materskú aby mu dali vyšší?

rejna8
21. dec 2022

@nelinka812
Ahoj
Prosim ta podporu si mala z čoho počítanu?
Kedy si presne mala výpoveď ? A nastúpila na materskú ?
Lebo môj prípad je že v máji 2021 som dostala výpoveď (doba určitá) , materskú som mala od februára 2021-októbra 2021, následne rodicak .
Viem že na UP sa musím zaevidovať do apríla 2023 ale neviem z čoho bude rátana podpora či zo zamestnania ešte pred materskou alebo inak?
Ďakujem

luliu
21. dec 2022

@rejna8 áno zo zamestnania, z čoho iného?

nelinka812
25. dec 2022

@rejna8 no podporu som mala počítanú z obdobia, keď som ešte pracovala... vypočítaný denny vymeriavací základ.. na matersku som šla v marci 2021 a k koncom júna ukončenú PP. Po ukončení materskej som asi 2 mesiace poberala RP.. a nasledne vybavila davku v nezamestnanosti.. a muž poberal RP popri práci.. ale už som opäť ja na RP po ukončený davky v nezamestnanosti..

autor
15. mar 2023

@nelinka812 ahoj, chystám sa ísť na ÚP sa evidovať a čerpať podporu, môžem sa ťa ešte opýtať, keď si dávala odhlášku z rodičáku, vybavovala si to v rovnaký deň keď si sa bola evidovať alebo si odhlášku mala poriešenú už skôr? A uvádzala si tam aj dôvod odhlásenia či nie?

zuzina24
20. okt 2023

Ahojte môžem sa spýtať čo treba na socialku pre vybavenie podpory. Materská mi skončila manžel bude poberať rodičovský príspevok a ja pôjdem na podporu. Nárok mám kedze som pracovala od 1.10.2020- 31.12.22 . Ďakujem

autor
20. okt 2023

@zuzina24 treba sa ísť evidovať na úrad práce ako uchádzač o zamestnanie, tam v žiadosti zaškrtneš že zároveň aj žiadaš o podporu v nezamestnanosti. So sociálkou bude komunikovať ohľadom podpory úrad práce.