S ktorou poisťovňou ste spokojné?

28. sep 2023

Ahojte, s ktorou poistovnou ste spokojne? Kolko napriklad doplacate u gynekologa za sono, ak ste tehotne? Ja nemam problem so zubami, ani nie som takmer nikdy chora, cize som neriesila velmi doplatky. Ale otehotnela som a vsimam si rozdiely. Ja som vo vseobecnej a vcera za obycajnu prehliadku a sono pytala sestricka doplatok 40€, vraj sa vo vseobecnej skoro za vsetko doplaca. Ako to mate v inych poistovniach? Napr. Dovera?
Kde je najlepšie poistiť novorodenca? Dakujem

gejb
28. sep 2023

S tymi poplatkami - to zalezi aj od gynekologa. U jedneho som platila aj za preventivku, potom som zmenila a teraz neplatím nič (VŠZP). Len teda ročny poplatok za manažment klienta co sa mi stále oplatí viac.
Keď sa malé narodí bude mať rovnaku poistovnu ako ty. Zmeniť môžete zas takto o rok.

autor
28. sep 2023

@gejb ja som tiez vo vszp.

stanulienkat
28. sep 2023

Sestricka zavadza. VsZp zvysila platby za vysetrenia, uz ani lekari nemozu vyplakavat. Pytat budu vzdy, aj keby mali 10.000e mesacne. Zalezi to od nenazranosti lekara.
Zatial by som si nechala VsZp.

gejb
28. sep 2023

@stanulienkat suhlas, toto nieje už o poisťovni. Proste gynekolog chce viac zarobiť.
Autorka Nie si nahodou u môjho starého? Ten si pýtal € za všetko 😁

renka30
28. sep 2023

Tiež som vo VŠZP, u mojej gynekologičky (som u nej možno už aj 10 rokov) som platila iba vstupný poplatok, vtedy to bolo tuším 50€. Sono nemá, to chodím inde, vždy platím max. do 20€. Takže naozaj to asi nie je o poisťovni...ja som s VŠZP spokojná, majú fajn ten benefitný systém, zatiaľ mi vždy všetko preplatili, či už strojček pre dcéru, dentálnu hygienu, zubný rontgen, zubné ošetrenie - iné som zatiaľ nemusela našťastie riešiť

amelianka
28. sep 2023

Ahoj ja som v dôvere, u gyn. platím len ročný poplatok 20€ a inak za nič a to som tehotna a robí mi aj utz na kazdej poradni. Ale to už závisi iba od tvojho gynekologa.

autor
28. sep 2023

@amelianka dakujem, tak mozno zmenim gynekologa. Lebo som na zaciatku tehotenstva a platit stale 30-40€ za sono mi pride prehnane. 😀

gejb
28. sep 2023

Na sono počas tehotenstva máš nárok zadarmo, tusim ze 3x? Nechcem kecať, skus si to pozrieť na internete niekde. Je blbosť za to platiť také peniaze. Ja som vo všeobecnej a na sono som bola hádam už 5x a ani € som neplatila.

monika185243
28. sep 2023

Ja platím iba za rozšírenejšiu cytológiu, inak mám všetko zdarma. Tak ako píšu baby vyššie máš na to nárok

autor
28. sep 2023

Robila mi aj preventivnu, ale nikdy nepytala peniaze. Na potvrdeni je 35€ sono a 5€ asistencia sestricky😀takze nechapem.

gejb
28. sep 2023

Asistencia sestričky? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ to im nie je trápne?

gejb
28. sep 2023

Náhodou sa nevolá Králl? 🤣

autor
28. sep 2023

@gejb nee cosi😇