Septembrové dieťa a škola

20nina14
5. feb 2019

Maminky, mam dcerku, ktora sa narodila 1.9.2013 a rozmyslam ci ju mam dat do skoly alebo este nechat rok v skolke. Mate niektora takuto skusenost? dakujem

maciatkolulu
24. feb 2019

@dopolbokaodrata prosím ťa a čo si tým získala,že si mala maturitu c 17. A skončení VŠ v 22? Ja som augustova,išla som do školy a bola to najväčšia chyba akú mohli moji rodičia urobiť. Tiež som vedela písať a čítať,ale nebola som emočné zrelá,bola som hrával,takže je to proste individuálne. Maturoval som v 18 a to preto,lebo som išla do neppvinnej 9,kde som sa kvazy dostala k tým "čo som patrila"a na strednej už bolo dobré. Ale 8rokov.zakladnek bolamhroza. Moja dcéra maturuje aa 21 a je to super. Nemám pocit,že by niečo stratila,proste to tak vyšlo anjento ok. Ako píšem,je to individuálne.

dopolbokaodrata
24. feb 2019

@maciatkolulu to je otázka 🤦🏻‍♀️no čo napríklad, mam to za sebou skôr a mohla som získať aj nejakú prax, po škole som začala pracovať a na MD som šla po 4 rokoch praxe vo veku kedy len baby končia vš. Ak by ma, dali neskôr tak by to bola pre mňa katastrofa, ja som rada že ma dali tak ako ma dali.

maciatkolulu
24. feb 2019

@dopolbokaodrata podľa mňa normálna otázka😉 stále nevidím na Tom nič extra super,že si skôr skončila, skôr nastúpila do práce,skôr išla materskú,jedine,že by si sa túžila skôr osamostatniť. Ja sa teším a moja dcéra tiez,že si užíva ešte bezstarostnosť. Ja som teda nemala nič extra z toho,že som maturovala 18.rocna. ale písala som je to fakt individuálne.

dopolbokaodrata
24. feb 2019

@maciatkolulu to že nevidíš výhody nie je už môj problém, a áno ja som spokojná

pininka
24. feb 2019

@maciatkolulu áno je to individuálne, ale ak je raz niekto taká povaha nepomôže mu odklad ani o dva roky. Moja sestra išla o rok neskôr a stále sa jej ťažko učilo, včera som stretla susedu ktorej syn išiel skoro o dva roky neskôr lebo mu zle roky vychádzajú a stále sa s ním musí veľa učiť, nebaví ho to, je hravý a to ma 12 rokov. Takže podľa.mna to nieje vôbec o veku, ale o povahe.

maciatkolulu
24. feb 2019

@pininka to,že sa niekomu nechce učiť nemá nič spoločné s dozrievanim dieťaťa. O Tom sú aj testy,o Tom je aj zvládanie samostatných úkonov,celková samostatnosť emočná zrelosť,hravosť a veľa iného. Jedno dieťa nemá plienky na noc a deň v roku a pol,druhému to trvá a tretie už v roku,väčšina zdravých detí to dá do troch rokov aspoň cez deň,dozrejú,rovnako ako je aj školská zrelosť. Deti stále dozrievajú. Je rozdiel povaha,tu samozrejme nezmenis. To už ale musia vedieť rodičia,ci ide o povahu,alebo nezrelost.