Siahne exekútor na manželovu výplatu na mojom účte?

marika1230
5. dec 2013

manzel ma exekutora za pausal v orangeu-o pausale som ani nevedela mal ho este ako slobodny a neplatil ho.Teraz sa obavam ze nam zmrazi ucet v banke.Ucet je na moje meno ale chodi tam aj manzelova vyplata.pisala som exekutorovi ze to chceme splacat na splatky no on chce odomna posledne 3vypisy uctu bloky co platime a more zdlhavych veci,ze aby vedel kolko si mozeme dovolit splacat?nieje to blbe ked to chceme splacat ?ma s takym niecim niekto skusenost?

luba28
28. jan 2014

@marika1230 on este nema sudom potvrdene,ze moze vykonat exekuciu,....on vas len informoval,ze to planuje urobit a ako to moze prebiehat,...cize ked mozes posli co najviac,...,lebo jeho odmena bude rast az do doby kym nezaplatite posledne peniaze,....este by som mu zavolala a povedala mu to,....

marika1230
autor
28. jan 2014

@luba28 dostali sme -UPEVEDOMENIE O ZACATI EXEKUCIE-prvy krat,druhy krat -UPOVEDOMENIE O SPOSOBE VYKONANIA EXEKUCIE, -takze nema este zo sudu potvrdene ze moze vykonat exekuciu??dakujem ti za odpovede,nemam s exekutormi take skusenosti tak neviem ako to prebieha 🙂

luba28
28. jan 2014

@marika1230 musi tam byt napisane,ze to rozhodol sud pod spisovou znackou atd,...ty tam mas,ze nesmies nakladat s majetkom do vysky sumy,ze nesmies hybat s peniazmi atd,....?????

luba28
28. jan 2014

@marika1230 a ze proti exekucii sa mozes odvolat atd,...

marika1230
autor
28. jan 2014

@luba28 ano je to tam napisane,ale my ziadny majetok nemame tak neviem co chce ked to platim

draik
29. jan 2014

@marika1230
Nestačí exekútorovi poslať "nejakú " splátku a spoliehať sa, že sa nič nestane. Dohodu o splátkach exekučne vymáhaného dlhu je možné s exekútorom uzatvoriť len v prípade, že s tým súhlasí oprávnený (Orange). Inak exekútor musí postupovať v súlade s exekučným poriadkom.

Upovedomenie o začatí exekúcie a jej spôsobe (=akým spôsobom bude exekúcia vykonaná, napr. zrážky zo mzdy) znamená, že súd exekútora poveril vykonaním exekúcie a predovšetkým povinný (dlžník) má 14dňovú lehotu od doručenia na to, aby namietal oprávnenosť exekúcie (napríklad dlh bol splatený, vôbec neexistuje atď) resp. aby v tejto lehote dlh uhradil, čím sa na polovicu zníži odmena exekútora.
Exekútor zároveň blokuje majetok povinného (nie však účet patriaci manželovi povinného) a zamestnávateľovi povinného prikazuje, aby zamestnancovi nevyplácal tú časť mzdy, ktorá podlieha exekúcii. V tejto fáze ešte k reálnemu prevodu peňazí na exekútora nedochádza.

Po uplynutí lehoty na podanie námietok voči exekúcii resp. po tom, čo námietky súd odmietol, vydá exekútor exekučný príkaz, čo znamená, že dôjde k reálnemu odobratiu majetku povinného (zamestnávateľom zadržanej čiastky mzdy, peňazí z účtu povinného). Napr. pri čistej mzde 600 eur, jednom dieťati a manželke zamestnávateľ strhne na exekúciu cca 184 eur.

denkaajejdeti
30. jan 2014

@marika1230 je to presne ako píše @draik, ak máš ešte čas na odvolanie, tak sa odvolaj - že už si splatila časť dlžoby (presne vyčísli) a zvyšok doplať jednorazovo - veď si preboha spočítaj koľko zaplatíš ako trovy a odmenu exekútorovi a také to posielanie po 30 eur ti on neschváli. Ten dlh už mal byť dávno splatený a nie ty rozhoduješ o tom, či budeš splácať v splátkach a koľko mu môžeš poslať. Exekútorovou úlohou je získať peniaze, ktoré dlžíte. To v akej ste sociálnej situácii je výsledkom vašej finančnej negramotnosti, žiaľ a neber to prosím ťa ako urážku - ako píšeš dlžoby po známych, rôzne iné pôžičky, nemáte majetok, bývate u rodičov,...katastrofa na katastrofe. Rady od luby28 ber trošku s rezervou, veľmi nadľahčené a zjednodušené. Exekútor sa riadi ex.poriadkom a zákonom a má právo buď siahnuť na majetok a vyplatiť to v celku alebo si stanoviť max. splátku (manželov príjem - život.minimum na vašu rodinku), aby to bolo splatené čo najskôr, keďže už to malo byť splatené dávno.
Neviem, či si zamestnaná, ale ak nie, tak ber rýchlo akúkoľvek prácu (ak máš dieťa do 3 rokov, tak náklady na jasle ti prepláca štát), pretože vy nutne potrebujete druhý príjem a najmä prísne vedené domáce výdavky. Bez týchto dvoch vecí sa budete zabárať do bahna stále viac a už sa z toho dostanete len zázrakom.

anatalia77
30. jan 2014

@marika1230 na exekutora sa nehnevaj,on robi len svoju robotu.Zlostna by som bola na muza...

zvolsiinylogin
13. mar 2014

@marika1230 radsej sa dohodnite, lebo ak nie, dlh za prve narasta a za druhe moze dost k nutenemu exekucnemu vymahaniu a exekutor vam naozaj necha existencne minimum.....tie splatky vacsinou si ludia urcia sami , v akej vyske, trebars 20 eur, niekedy ma exekutor poziadavku na vysku splatky, ale vzdy nie moc horibilnu...

zvolsiinylogin
13. mar 2014

@marika1230 a este, ak sa dohodnete s exekutorom na splatkach, platit uz musite, po hociakej nesplatenej dohodnutej splatke dochadza uz iba k nutenemu exekucnemu konaniu,cize vam uz siahne na prijem alebo majetok, ci si to budete zelat alebo nie...teda, ak by sa stalo, ze na splatku nemate, treba hned kontaktovat exekutora a zas sa s nim dajako dohodnut....po dohode na splatkach sa exekucne konanie zastavuje, dlh nenarasta...

zvolsiinylogin
13. mar 2014

@marika1230 dostali ste upvedomenie, znova opakujem, volat a dohodnut sa na splatkach, upovedomenie znamena nutene exekucne konanie, cize rozkaz od sudu, a ostane vam na ucte iba zivotne minimum...

marika1230
autor
14. mar 2014

@zvolsiinylogin ahoj ten dlh uz mame vyplateny,stahoval to z vyplaty..tento mesiac doslo danove tak si to stiahol uz vsetko a som aj rada,lepsie sa mi spi ,na buduci mesiac nam ostava cela vyplata.dakujem vam vsetkym za rady.tie trovy konania znizil o 80e takze aj to je nieco 🙂 ,