Skončenie platnosti pasu u syna

lubi1984
14. máj 2015

dobry den chcela by som sa poradit alebo spytat kto ma podobnu skusenost v polovici augusta konci synovi /4 roky/ slovensky pas, zaciatkom augusta sa chystam na sk nebude s tym problem ze to bude natesno datumovo ? dakujem pekne

pribinak
14. máj 2015

Daj radšej spravit nový, niektore krajiny vyžadujú, aby mal pas trvanlivosť aspon 3 mesiace do expiracie, nikdy nevieš co všetko sa môže počas pobytu zomlieť, hlavne ak ideš mimo EU

lubi1984
autor
14. máj 2015

@pribinak ja som teraz v zahranici a prichod mam na sk so synom zaciatkom augusta s tymteda ze mu konci 12 augusta pas tak terz neviem

pribinak
14. máj 2015

tak si brnkni na MZV

katarinamarkova
14. máj 2015

@lubi1984 neviem odkial cestujete a ci lietadlom.....niektore krajiny ci letecke spolocnosti vyzaduju platnost pasu niekolko mesiacov....
ale ak to je v ramci eu napr. a autom 🙂 myslim ze ziadny problem nebude

katarinamarkova
14. máj 2015

@lubi1984 Cestovný pas

Pri cestách do zahraničia s cestovným pasom treba dbať na to, aby mal pas potrebnú platnosť. Aj tie krajiny, do ktorých slovenský občan nepotrebuje víza, spravidla vyžadujú aby bol cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu vstupu do krajiny. Pokiaľ potrebnú informáciu o požiadavkách konkrétneho štátu nenájdete na stránkach ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí, odporúčame pred cestou kontaktovať veľvyslanectvo príslušnej krajiny.

lubi1984
autor
15. máj 2015

@katarinamarkova dakujem velmi pekne 😵

lubicaregecova
15. máj 2015

záleží odkiaľ - kam. Sú destinácie, kde sa vyžaduje platnosť pasu aspoň 6 mesiacov od príletu...

vevesh
15. máj 2015

@lubi1984 ak ste slovaci a zijete mimo a letite na sk, nebude ziadny problem - do krajiny povodu ta musia vpustit/cestovat aj s neplatnym pasom/dokladom , vycestovat zo slovenska uz nie... 🙂