Sms a potvrdenie, že môžeme ísť von

viikkki
2. feb 2021

Ahojte, chcela som sa vás spýtať platí to už alebo odkedy bude platiť to, že musíme poslať sms aby sme mohli ísť von? Ďakujem

pininka1
2. feb 2021

O nicom takom sa nerokovalo, bol to iba napad ministram

luckalukas_1
2. feb 2021

Ked toto schvalia .....
normalne sa stahujem zo SK 😂😂

nikaeli
2. feb 2021

@luckalukas_1 len či ťa pustia 😁🤦🏻‍♀️

lusyf
2. feb 2021

@luckalukas_1 presne, aj ja😀 ved to je uz uplne psycho🤦🏻‍♀️

luckalukas_1
2. feb 2021

@nikaeli no pravda 😂😂😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
2. feb 2021

V Taliansku sa vypisovali tlačivá, neviem čo je lepšie 🤦🏻‍♀️

viikkki
autor
2. feb 2021

No dúfam teda ze to ani neschvália to už nieje normálne fakt 😏aj tak si myslím ze týmito opatreniami sa to bude ťahať aj 2roky možno kým sa vrátime do normálneho života tie vakcíny aj tak vraj niesu účinné a iné krajiny okrem Česka normálne fungujú 😏

viikkki
autor
2. feb 2021

@nikiki29 😮🤦‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
millky
2. feb 2021

Gréci fungujú na štýl A4ka nalepená na dverách a na ňu musíš krúžkovať body kam ideš, na ako dlho a prečo... 😂 Chodia kontroly po domacnostiach a namatkovo kontrolujú dvere, či si doma alebo sa túlaš 🙏

viikkki
autor
2. feb 2021

@viestta áno jasne ze su všade opatrenia ale nerobia tam s ľuďmi ako s ovcami

zuzana18072020
2. feb 2021

zeny nezda sa vam ze to uz prehanaju?
ja si pripadam ako za komunizmu a to som este ani na svete nebola len z pocutia od mamky
toto uz neni normalne co sa tu deje :(

simsalabim
2. feb 2021

@viikkki tak napr. co citam britske noviny, v Britanii ludi pokutovali za to, ze sli po mlieko z farmy do automatu a nie do najblizsieho supermarketu... zakazali ludom v parku sadat na lavicky... Ver mi, cely svet je hore nohami 🤷‍♀️ S takouto situaciou nikto nepocital a nikto si nevie rady.

dusankomoj
2. feb 2021

@zuzana18072020 a ako by si to urobila ty? Konkrétne!

zuzana18072020
2. feb 2021

@dusankomoj ozaj netusim ako by som to urobila len to uz trva dlho a ludom to lezie na mozog uz nam asi neostava nic ine len sa s tym zmierit

tosomja
2. feb 2021

Keby ludia sedeli doma na riti a naozaj vydrzali mesiac, tak nikto by tak zufalo nešaškoval. Ved ak sa raz dodrzuje zakaz vychadzania, tak ta jedna sms xa den ma nezabije. Ak im to pomoze, nemam problem poslat, ze idem do kauflandu a kludne nech aj eskorta ide so mnou. Inac ani lyzovat, ani do kostola, ani s kamoskou na kavu nechodim.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusankomoj
2. feb 2021

@zuzana18072020 to je to! Ľudia sú všelijaký a všetkym nevyhovieš.Opatrenia sa mali robiť pred tým,ako sa vlak rozbehol naplno. A mali rozhodovať tý,ktorý sú fundovaný.Teraz sa už len vezieme a máš pravdu,už dlho to trvá😪

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana18072020
2. feb 2021

@tosomja ja tiez tak... tiez je pravda ze niektory ludia vobec neberu ohlad na opatrenia
napr. bola som na vysetreni pani asi 70 r. si sadla vedla mna vytiahla rozok a zacala jest a potom sa cuduju ze su chorí ja neviem mozno sa musela najest
dalsia prisla na vysetrenia chora jak pes kaslala, kychala tak aspon beriem ohladam na ostatne tehotne alebo na lekarov

tosomja
2. feb 2021

@zuzana18072020 stale hovorim, ze mame chranit starych a pritom oni na to seru a este aj nas ohrozuju.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
2. feb 2021

Urcite to neprejde vsak ak otvoria skoly kolko studentov sa bude pytat ze ci mozu ist do skoly ani jeden toto by bola taka blbost a po 5 minutach by im padol system pretoze odpovedat na 3,5 miliona otazok by asi neslo

zuzana18072020
2. feb 2021

@viestta ja som na to myslelala ze mohla mat problemy s cukrom 🙂 ... a ta pani s kaslom a soplom bola na vysetreni tehotenskej cukrovky tak ked som chora tak sa preobjednam ale dobre mozno nemohla len zas nemusela nadavat sestricke ze je pic* :D dobre ze tam nerozbila dvere

millky
2. feb 2021

@tosomja súhlasím, ja robím v nákupnom centre v banke a 95% ľudí chodí skrz kravinu, ktorú vyrieši aj bez našej pomoci a jednoducho alebo v bankomate. Ľudia sa motaju po chodbách a hľadajú čo je otvorené, chodia sa niektorý len najesť a jedia to po chodbách... XY idiotov sa ma opýtalo, či náhodou neviem, či je otvorené TO a TO?...
@viikkki u nás to fakt nie je také strašné.... V iných krajinách máte o dosť prísnejšie opatrenia a kontrolu.
Pre mňa korona absolutne nič nezmenila, ja makám furt a rovnako ako pred ňou až na to, že biznis zmyzol, riešim len banality a nespokojnosť a sťažnosti klientov. Pre môjho muža sa tiež nič nezmenilo, lebo robí v sektore, ktorý nonstop funguje a majú výdaj. A počas posledného BlackFridayu sa denne stretol s viac ako 800 platiacimi zákazníkmi a doniesol nám domov koronu. Verte mi, že ovcami sú tí, ktorí sa nechajú stiahnuť na akcie počas pandemického stavu, nie tí, ktorí sa snažia aby toto čím skôr skončilo. Ovcami sú tí, ktorí beeekajú na to, že korona je fraška, otvorte všetko, ja sa potrebujem socializovať..... To sú ovce, lebo si nevážia svoje zdravie a zdravie svojho okolia, myslia si, že sú nesmrtelní a že koronka pride-odíde.... Kto ju nezažil, nepochopí. Ešte pár dní dozadu som si šla oči vyplakať, lebo moji rodičia ju schytali a moja veľmi mladá mama, 49ročná mala 13 dní horúčky a schudla 9 kíl.... Od vysilenia sa lúčila s nami.... Toto nie je ovečkizmus, že radšej budem doma a budem sa chrániť.... To je sakra opatrnosť na základe skúseností. Neschvaľujem tento režim ani ja....lezie mi to hore krkom, ale čo nám pomôže??? Buď to chytia všetci a silnejší vyhrajú... Alebo počkáme kým prirodzene vírus nezoslabne.

deti95060810
2. feb 2021

@viikkki že nie? tak to len nevieš... prečítaj si čo napísala @millky .... V Nemecku dokonca spravili vo väzniciach cely, do ktorých budú umiestňovať ľudí, ktorí vôbec nedodržujú karanténu...Je to miestnosť o výmere 12 štvorcov, ktorá je zariadená troška skromne, ale je tam dokonca aj internet... posteľ, stôl, stolička... a zamrežované okno.... Už si nevedia rady s ľuďmi ktorým stále nedošli že situácia je vážna...

martinka150
2. feb 2021

Nemusi to byť zlý nápad, ale svk je zaostala krajina a tu je to totalne nerealne

deti95060810
2. feb 2021

@zuzana18072020 prosím ťa, žiadne takéto opatrenia v socializme - v bývalom režime neboli... Mne by nevadili ani tie smsky keby to malo nejako výrazne pomôcť...

katus226
2. feb 2021

Co vsetko si este nechame vziat? V Nemecku uz funguje prvy koncentrak pre tych, co opakovane porusia karantenu. Povinne respiratory, v ktorych sa este horsie dycha... Ani komunisti nezakazovali dychat kyslik a vyjst z domu. A to im zalezalo na zdravi obyvatelstva, aby mal kto makat. Tymto tu idd len o moc. A o coraz viac moci, lebo moc je ako droga, treba zvysovat davky