Social Services v Anglicku a vlastné skúsenosti

slavik79
10. dec 2012

Ahojte, najdu sa tu mamicky, ktore maju skusenosti ci uz negativne alebo pozitivne so Social Services v UK? S mojou 3 a pol mesacnou dcerou som totiz v nemocnici, ma zlomenu klucnu kost a my s partnerom nevieme ako, ani kedy sa to mohlo stat. Hned v ten vecer sme mali pohovor s pracovnikmi SS, s policiou, s uradom na ochranu tyranych deti, boli u nas doma pozriet ako zijeme, museli sme podpisat ze ostaneme v nemocnici minimalne 3 dni. Sice nam kazdy hovori ze sa nemame coho bat, ale viete...ked uz clovek pocul o Ivane Boorovej a ostanych pripadoch odobratia deti, tak je zrejme, ze nas strach je opravneny. Poprosim o prispevky mamicky, ktore nieco podobne zazili na vlastnej kozi, nie o tom ze niekto nieco cital alebo pocul. Toho som sa uz napocuvala za posledne 3 dni az az. Dakujem.

kellishowa
8. feb 2014

Ahojte nebol cas odpisat kedze uz niesom sama🙂 zatial som na svk stale a tak to vyzera ze aj ostavam..dakujem pekne za rady a nazory..nikto mna ani jeho uz zo socialky nekontaktoval ale pre istotu bude lepsie ostat tu 🙂

jolinka
9. feb 2014

@kellishowa som rada ze si sa ozvala..
Dobre ze ste sa tak rozhodli... vies mozno by teraz nic nebolo, dali by vam pokoj..ale staci nejaka malickost, pri detoch nic nevies naisto, niekde sa vysypu urobia si modrinu a nejaka "hyperaktivna" uca to nahlasi a budu to vysetrovat...a vtedy vysturaju nejaky stary zaznam ...co by mohlo veci pritazit. No jo...bohuzial nejake krajiny su uz rizikove, a pomaly to aj na SK bude tak.. 😒 😒

kvietocek7
11. feb 2014

@kellishowa gratulujem k babatku a zelam vsetko iba to najlepsie!!! spravne rozhodnutia su v zivote dolezite tak nech sa vam aj nadalej dari!!!

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v Anglicku UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

katkamato
20. júl 2016

Ahojte môžem sa opýtať priateľ ide do Anglicka pracovať už tam robil dávnejšie a teraz sa tam chce vráť a vybavuje tam všetko a mam ísť za ním máme 7mesačne dievcatko a bojím sa po všetkom čo sa tu píše a dáva v telke ak môžte tak mi prosim poraďte dakujem

slavik79
autor
9. nov 2016

@katkamato ahoj, neskoro odpisujem, uz tu velmi nechodim....je strasne tazke radit v takejto veci, aj napriek tomu, ze my sme museli odtial utiect...mne je za anglickom doteraz smutno, ale viem, ze s detmi by som sa tam uz nevratila, aj ked viem, ze su rodiny, ktore o social services a o trampotach s nim doteraz ani len nechyrovali, a ziju si tam spokojne. My sme to stastie nemali. Resp. mali sme sme, ze sa nam podarilo zavcasu utiect. Kedze si pisala v juli, smiem sa opytat, ako si sa nakoniec rozhodla?

katkamato
9. nov 2016

Ahoj ešte som tam nešla ale mam ísť v januári ale neviem sa rozhodnúť bojím sa o dcéru

slavik79
autor
8. sep 2021

@sunny170 preslo uz 9 rokov a nezabudla som, asi robim nieco zle😃 pravidelne, kazde 3 roky si citam diskusiu, a poviem ti, niektore komenty ma dokazu zdvihnut zo stolicky este aj teraz😜 ale ta sudrznost ma stale dojima.. tak o 3 roky som tu zas👋🏻