Sociálne dávky pri dvoch deťoch

skul
30. jún 2013

Chcela by som sa spýtať, ako je to s materskou a rodičovskou dávkou pri dvoch deťoch. Budem dostávať rodičovský na prvé dieťa (2 ročné) a aj materskú na druhé dieťa, alebo len jednu dávku a je jedno koľko detí mám mladších ako 3 roky?

eeffka
30. jún 2013

@skul matetska a rodicak s 1.dietatom,potom sa vratis znova na matersku s 2. a potom opat rodicak.prispevok bude stale ons jeden.

luliu
30. jún 2013

Budes dostavat len jednu davku. Pri 5 detoch jeden RP 😉
@skul

skul
autor
30. jún 2013

Ďakujem, aj keď ste ma nepotešili 🙂

miku1
30. jún 2013

@skul Bude to len jedna dávka. Keď nastúpiš na druhú materskú rodičák ti stopnú a začínaš brať materskú. Ak nastúpiš na materskú napr. 3.7., dostaneš ešte rodičák za júl (plnú sumu) a aj materskú za júl (za príslušný počet dní).

milota164
30. jún 2013

presne tak iba jedna davka bohuzial

gapa
1. júl 2013

@skul
súhlasím s tu napísaným, ale dodám, že ak nezmenia zákon a ty máš nárok na materské, tak určitý krátky čas (2až 4mesiace, podla dátumu nástupu na md a dátumu skutočného pôrodu, príp. kedy dovrši starší 3roky) môžeš poberať miesto odobrateho rodič.príspevku na staršie dieťa ešte príspevok na starostlivost na toto staršie dieťa, ale len do 6týždnov veku novonarodeného dieťaťa. Ak sa o dieťa staráš osobne, tak je to cca 41eur na mesiac, pozri viac v téme Záhadný jednorázový príspevok.... či tak dáko sa to volá. Vybavuje sa až po narodení mladšieho a potrebuješ rozhodnutie zo Sp o poberaní materského a rodn.llisty.