Som posudzovaná sama so synom ako samostatná rodina?

mladakika
9. nov 2013

mam 17 rokou a mama je na urade prace a mame zivotne minimum, takze ked si od mojho otca pitala zvisenie vizivneho tak jej z 5€ zvisili na 27€ ale nakolko sme v zivotno minime tak jej 22€ stiahli ale neviem scoho presne. A ja mam 4mesacneho synceka a ked mi sud urci vizivne cca 100€ ze mi ma platit otec mojho dietata budu tych 100€ stahovat mojej mame? Aj ked ja mam pridelene rodicouske prava?

nasta55
9. nov 2013

Vsak tebe by mali chodit peniaze a za co by ti ich mali stahovat. Nechapem. Pokym zijes s rodicmi do 25 rokov a mas u nich trvale bydlisko tak sa ratas s dietatom spolu, ale mas narok aby ti preplacali stravu a skolku, je tam len symbolicky poplatok.

sisaha
9. nov 2013

nechapem ani ja otazke.. Tvoj syn bude dostavat vyzivne od svojho otca, nikto nebude nic strhavat tvojej matke.. Ty si este skolopovinna, alebo?

maznacik007
9. nov 2013

dievcata zadavatelka zije so synom u svojej mamy a su v hmotnej nudzi a poberaju davky v hmotnej nudzi a kedze sa posudzuje prijem celej domacnosti, tak ano kedze tvojej mame zvysili vyzivne na teba tak o ten rozdiel musi vratit .. rovnako ak ti dostanes od otca svojho dietata vyzivne ... (inak predpokladam ze este neni v RL dietata ) tak o tolko menej vam vyplatia v davkach hmotnej nudzi ...

whiterosses
9. nov 2013

presne ako píše tá predomnou!!!! napr. moja mama je dlhodobo nezamestnaná, a kedže ja ako jej dcéra som pracovala a zarábala som cca 320eur tak mňa rátali spolu s ňou do príjmu ... a na úrad práce som musela nosiť papier z roboty ( potvrdenie koľko zarobím ) a kedže som nezarabila toľko koľko chceli, tak aj tak mame chceli vziať peniaze ..tak som musela dať vyhlásenie, že tam nie som ... ja iba odporúčam, aby jej nevzali peniaze aby si to vybavila .. dala čestné vyhlásenie že u mami nebýva ( akože u kamošky) aby ju nerátali do toho a nech si výživné vybaví tak ako má ... !!!!!!! a tým pádom ju nebudú počítať .. rýchlo konaj, lebo na úrade sú ... rýchle tie rýchlo konajú čo sa peňazí týka

hrjanka
9. nov 2013

Nakoľko žiješ s matkou a máš s ňou trvalý pobyt, si s ňou posudzovaná. Z toho dôvodu matke strhávajú výživné, ktoré dostáva na teba. A takisto jej budú strhávať výživné na tvoje dieťa, lebo aj ono je posudzované s vami. Mala som taký prípad. Nevyvlečieš sa z toho. Nepomôže ani čestné prehlásenie, že žiješ inde, pokiaľ máš trvalý pobyt u matky, tak si ty aj tvoje dieťa brané do okruhu spoločne posudzovaných osôb spolu s tvojou mamou. A vaše príjmy sa zarátajú do celkových príjmov rodiny - výživné je považované za príjem. Takto to je