Som slobodná mamička do 25 rokov. Na čo mám nárok?

azyra
28. okt 2013

Ahojte Mamicky , mam 21 rokov a byvam sama s 11 mesacnou dcerkou 🙂v Bratislave kde je vsetko super lacne ☹ ....... nezijem s rodicmi...ale zijem sama, nastastie vo vlastnom byte kde platim najom 180 eur plus tv internet atak dalej .. lenze od statu dostavam 220 eur .. a neviem ci mam carovat podla nich alebo co ? lebo zamestant sa asi tazko zamestnam popri dietati a nema mi ju ani kto postrazit .. bola som sa pytat na miestnom urade a povedali ze do 25 rokov nemam narok na nic!!! pretoze sa ma o mna postarat rodic ...??? ze maximalne mi daju volakych 30 eur ci kolko raz do roka na vianoce aj to musim vypisat stotisic ziadosti a este nam zrataju vsetky platy vsetkych clenov rodiny ci vobec na to mam narok ?? 😀 😀 😀 😀 😀 oni si tu robia srandu v tomto state vsak .... teraz neviem ci mam plakat alebo sa smiat .....a pani mi odporucila ze nakolko nemam uznane otcovstvo.. (otec tam nie je preto lebo som nesla na potrat ako on si prial ) mam sudnou cestou ziadat od rodicov vyzivne 😀 co je moja matka ktoru zamstnava tento uzastny stat :Dtakze zaraba hotovy majetok a mam aj dalsieho surodenca a zivy predsa tiez seba atd paneboze toto nemysliaaa vazne slovensko to co je za stat ... prosim o rady ci mam na nieco narok ...

acer11
28. okt 2013

tak hádam má otca 😒 či ti to urobil štát ? 😀

mima4
28. okt 2013

@azyra a kto ta ma zivit? akoze ja? my ludia v tomto state?

v zivote si neodviedla na odvodoch tolko co dostavas teraz, takze dakuj tomuto statu, ze mas narok na 220 eur na cele 3 roky!! Tolko totiz dostane aj mamicka s minimalnou mzdou po 10-15 odrobenych rokov!!

sissy27
28. okt 2013

@azyra máš nárok riešiť si výživné na dieťa - to si uvedom, že nie sú peniaze pre teba, ale pre to dieťa... a ty ho o ne oberáš svojou tvrdohlavosťou... okrem toho v inej téme si písala, že ti ex posiela 100€ mesačne plus sem tam si od neho vypýtaš ešte niečo navyše... takže nerob zo seba chudinku, ktorú máme ľutovať...

maznacik007
28. okt 2013

@azyra informovali ta spravne, mas narok na vyzivne od rodicov ... ak si chces uplatnit narok na davku v hmotnej nudzi tak musis mat najprv toto poriesene...

syssu
28. okt 2013

@azyra a trvale bydlisko mas u rodicov? lebo ak nie, tak to by ti myslim mohlo pomoct daco ziskat, ale pravdupovediac, viem o tom iba sprostredkovane, takze to skus overit..

miruska320
28. okt 2013

Rada by som ta niecim potesila,ale asi ta nepotesim-narok naozaj nemas na nic-v tomto state takto zije x matiek-dokonca nemaju ani svoj byt....az chces dostavat cosi navyse tak si musis poriesit vyzivne ale ako spomenula
@sissy27 tiez som zaregistrovala tvoju predchadzajuci temu-takze neviem,trosku sa v tejto problematike stracam,otec dietata ti dava,este aj navyse,ale myslim,ze ty sama si cakala este cosi viac?a nie je aj byt jeho?nejdem mi totiz do hlavy ,ze v tcojom veku by si si ho poriadila sama ,ale az ano tak potom blahozelam.Jednoducho z toho co som si precitala mi vyslo,ze cakas vela prachov od priatela,zit s nim ale nechces,aj ked ti tu moznost ponuka?az sa mylim ,oprav ma.

linda81
28. okt 2013

@azyra zisti si , ako je to v inych statoch....a uvidis, ze to nemas take najhorsie...🙂.. to je super, ze Tvoje dietatko s si nechala, ale zas...ked si clovek vie dieta spravit, musi sa vediet aj postarat...a nie sa len stazovat na stat atd atd..

azyra
autor
28. okt 2013

hej hej mame otca pred pol rokom si zmysel ze vsetko lututujee a ze vratme sa k sebe ... a vyhraza sa mi ze ma da na socialku ked sa k nemu nevratim atd striedava starostlivost atd .. a nechcem okradat malu urcite o peniaze keby som aspon trochu videla ze mu na nej zalezi .. ale voobec on mi povie ze bude sa jej venovat ked budeme spolu a ked bude na RL on jej ani jest neda povie ze zabudol len mlieko jej da... ..pusti jej telku a mala nalepena na telke cely den .. 30 rocny chlap hej ...mala ho nezaujima ....som rada ze tam neni jeho meno !!! ...

mima4
28. okt 2013

@azyra kazdopadne minimalne ma mala narok na peniaze od neho.

azyra
autor
28. okt 2013

ja od nikoho nechcem lutovat len som chcela vediet ci mam na nieco narok alebo nie lebo 220 euro je strasne uboha suma ...

babulina
28. okt 2013

A co tak najst si pracu, trebars na skrateny uvazok? dieta do jasli, stat ti prispeje 230eur do troch rokov, viem ze to neni idealne riesenie ale ked sa neda tak sa neda, zit z niecoho musite 😒

mima4
28. okt 2013

@azyra skus dat malicku do jasliciek, mas platene statom vo vyske 230 eur a chod do prace.

mima4
28. okt 2013

@babulina 230 eur dostanes aj ked pracujes na skrateny uvazok?

azyra
autor
28. okt 2013

@miruska320 hej hej sem som to nenapisala tych smiesnych 100 eur lebo by som si ich tam anio nezaratavala koli tomu ze neni na otcovstve,,, dnes som si ratala ze kebyze miniem kazdy den v obchode iba 7 euro na den na jedlo hned to je nejak do 200 eur obdivujem mamicky ktore s tohoto ziju....

babulina
28. okt 2013

@mima4 ja robim na 6 hodin a na upsvr mi hovorili, ze to nevadi, ale realne som to nevyuzila lebo ja som mala maleho len dva dni v tyzdni v mini skolke a to mi v klude pokryl rodicovsky, minimalne ten by ti ostal, na upresnenie bud prispevok na jasle alebo rodicak

azyra
autor
28. okt 2013

@linda81 no tak neviem ale kamoska dostavam v rakusku na maleho 500 eur plus este nejak davky pre rodinu cez 100 eur cize neporovnavala by som slovensko a to tam maju iba trvaly pobyt ziadne obcianstvo ...

mima4
28. okt 2013

@azyra mozem sa spytat, pises, ze platis vo vlastnom byte 180 eur mesacne..to kolkoizbovy je byt? My platime v trojizbaku 115 eur aj s elektrinou aj rozhlasom.
Neuvazovala si jednu izbu prenajat?

azyra
autor
28. okt 2013

@mima4 3-izbovy byt Bratislava takze asoi preto no a uvazovala ale hladam nejake ine financne vychodisako ako je ze dat malinku do jasli velmi som sa na nu tesila a najkrajsie obdobie jej zivota chcem byt pri nej .. to by som neprezila ... alebo brat dakoho do ppodnajmu len neviem no ... praca na doma neexistuje ... tak zistujem ze co a jako ale vraj mozem dostat tych 208 eur prispevok na byvanie no aspon daco ...

mima4
28. okt 2013

@azyra ked nechces este ist do prace, prenajmi jednu izbu za nejakych cca 130 eur..aj to ti pomoze. Niekomu, komu nebude prekazat v byte dietatko.

azyra
autor
28. okt 2013

@syssu ee mamina mi nezije na slovensku a to je cela moja rodina .. trvaly mam vo vlastnom byte ...preto som riesila daku tu pomoc na byvanie alebo nieco ale tak ked nedaju ... :(

babulina
28. okt 2013

@azyra tak mlada studentka by mohla byt ok ako podnajomnicka, mozno casom aj postrazi malu keby bolo nevyhnute 😉

zuzinka1989
28. okt 2013

@mima4 no my platime 170, za 2-izbak a tiez nas 😀 a nie ani v BA....

zuzinka1989
28. okt 2013

@babulina to iste ma napadlo, si mi ukradla myslienky 😀 😀 😀

mima4
28. okt 2013

@zuzinka1989 fuha strasne vela..a to my ako byvame v starej nezateplenej šunke 😀

babulina
28. okt 2013

@zuzinka1989 😀 😀 😀

liz_lemon
28. okt 2013

@azyra co sa ty stazujes? kazda jedna baba dostava na RD 220 E, a to aj ked sme odpracovali x rokov, este musime platit HU, a ty mas byt bez HU, povies ze smiesnych 100 E ani neratas...chod robit alebo predaj byt a kup si mensi, a nesnaz sa vyciciavat stat

linda81
28. okt 2013

@azyra pozerala som to...maju tam viac modelov, je mozne , ze kamoska ma 500 E ale ten cas, kedy tie peniaze dostane, je obmedzeny......dalej neviem , ci tam pred tym pracovala....atd atd...je to od Vela veci zavisle....

nativanativa
28. okt 2013

@azyra nemas narok na nic okrem vyzivneho , mas byt ktory si platis , bohuzial je to tak , poberas rodicak a to ti neuznaju , nesmie totiz prevysovat nejaku sumu , terz presne neviem - viac ako 60 eur ????

linda81
28. okt 2013

@azyra inak ja pracujem ako mala mala 7 mesiacov....je to dlho ocakavane a vytuzene dietatko, po 2 neuspesnych IVF...tiez by som radsej bola s nou......ale ja by som zas neprezila byt odkazana na socialne davky......takze je to vec postoja...je kopa mamiciek, co by tieznchceli byt s detickami, ale niekto musi na tie vase prispevky a davky aj robit.....

laskulka11
28. okt 2013

V Čechách bysi neměla ani toto, bud rada, ze mas tolik a ještě k tomu 100euro, to se nějak určité da 🙂 vis kolik je mamin, které nemají ani půlku? ale mas prece vice možnosti. 1. Najit si chlapa-nebo se dej do kupy s otcem dítěte. 2. Odstěhuj se do Rakouska - kde podle mého stejně nepochodiš. 3. Jdi pracovat. 4. Prodej byt