Som tehotná. Čo musím vybaviť na úradoch a čo musím kúpiť?

repcekova
10. jan 2014

Milé mamičky chcela by som Vás poprosiť o radu zistila som že som tehotná a rada by som Vás poprosila o radu čo všetko mi treba povybavovat na úradoch a čo všetko mi treba pokúpiť pre dieťatko.Nemá mi kto poradiť pretože rodičou už nemám.Budem rada ked sa mi niekto ozve a poradí mi v mojej situácií.

ichbinich
10. jan 2014

@repcekova:
Tu

https://www.modrykonik.sk/wiki/

najdes vsetko 😉

A keby si este mala otazky, pohladaj tu vo fore alebo sa opytaj. Casu mas viac ako dost vsetko v klude precitat a vybavit. Ako prve termin u gynekologa. Ale skor ako v 7-8 tyzdni zbytocne, lebo aj tak este nic na ultrazvuku nevidno. U gynekologa urcite maju tiez celu kopu letakov a informacii.

Vsetko dobre!

ushuaia
10. jan 2014

@repcekova tak najskor, velka gratulacia...mamina 🙂 , urady ti neporadim - nezijem na SK...ale s vybavickou a vsetkym potrebnym mozes najst na nete...je vela stranok...ale hlavne nekupuj vela, (vies kazda mamina je v osali co vsetko kupi...)lebo dnes je tolko krasnych veci ...ale babo rychlo rastie, vidim to na mojej dcerke...mala som naozaj minimum veci pri narodeni a mozem ti povedat, dobre som urobila ,teraz ma 3 mes. a plynlo presla na vel. 68, vsetky veci kupene 3-6 mes. su jej male 😀

sabina1975
10. jan 2014

Prepac ale ty vies ze si tehotna v prvom tyzdni?!? Ved prvy tyzden je vlastne este pred ovulaciou a skutocne prvy tyzden je uz vlastne treti tt. A co chces vybavovat ,robis si na UP a kupovat max kyselinu listovu do tretieho mesiaca by som nekupovala skutocne nic

repcekova
autor
10. jan 2014

Ďakujem veľmi pekne a náhodou neviete čo všetko treba na výbavičku aby som si vedela odkladať nejaké peniažky lebo finančne nie sme na tom celkom ok.

repcekova
autor
10. jan 2014

Ja som už v 4 týždni

ematko29
10. jan 2014

@repcekova V prvom rade gratulujem 🙂.Viem,že máš obavy,ale naozaj teraz ti zatial nič netreba,akurát by som tti poradila ak neberieš tak v lekárni si kúp kys.listovú je to vitamín velmi dôležitý pre správny vývoj plodu .Viac sa dočítaš hocikde na nbete,alebo sa informuj v lekárni.Potom počkaj ešte také 2týždne aked nebudú žiadne problémy až vtedy chod ku ginekologovi.A samozrejme potom už budeš chodiť na pravidelné prehliadky.Máš naozaj kopu času na všetko.Velmi dobré sú aj tehotenské knihy napríklad velká kniha o matke adieťaťi ajej podobné aj tu na bazáriku som ich kopec videla anestoja vela,to bol aj môj velmi dobrý pomocník.🙂A až tak po polke tehotenstva ti uplne stačí rozmýšlať nad vecičkami a výbavičkou.Prajem šťastné tehulkovanie 🙂

luba28
10. jan 2014

@repcekova potrebujes oblecenie,plienky,vanicku,kocik,vlhcene obrusky,osusku,.....atd ak si budes odkladat takych cca 20 eur tak na ten zaklad by teoreticky mohlo stacit,...ak nekupis napr.postielku novu,oblecko,kocik,....ale od niekoho,....ani ja nemam rodicov,ale poprosila som kolegine v praci,kamosky co maju deti atd,.....vela stastia ti prajem,.... 🙂

llenkapettko
10. jan 2014

@repcekova a to si ako zistila, že si v 4tt??

luba28
10. jan 2014

@llenkapettko ja som napr,presne vedela kedy som otehotnela,..... 🙂

ushuaia
10. jan 2014

@repcekova to mas naozaj este cas... 🙂 , ale poviem ti podla seba, vsetko som nakupovala na SK, potom mi dala este nieco svokra...nieco nove - nieco obnosene...babu je to jedno...hlavne ze je to ciste...ja som nenarocna mamina 😀 , bodynka su na nezaplatenie, s dlhym rukavom urcite pre novorodeniatko, ale aj starsie dojca - budes rodit v oktobri , moja mala je tiez oktobrova...rodila som v Afrike...tak zimne veci nepotrebujem vobec, az teraz ked idem domov...ale kamosky mi tolko pozicaju...ved kupovat na 7 tyzdnov sa nepolati...iba par kuskov..., Tiez overalky ja som mala asi 7ks + 2x poldupacky, a na prve 2 mes. mi to stacilo , bodyno mozes skombinovat s poldupackami aj dupackami, zateplene capacky, ciapky, svetriky, alebo zateplene supravy, kombinezu + fusak, rukavicky pre novorodeniatko aby sa neskrabalo, teple deky, perinka ci zavinovacka podla tv. uvazenia, plienky bavlnene aspon par kuskov - vyuzijes pri grckani, ci podlozit pod hlavicku, a nedam dopustit na este voladedy co boli bavlnene osusky, ponozky...asi skacem hore-dolu...no a potom samozrejme kocik, postielku, vanicku + lehatko nam sa osvedcilo, mala si uziva kupel, a hlavne nemusis ju drzat...prvorodicky sa casto kupela boja...vsetko ale ukazuju v nemocnici...aspon na SK (ja som zdr. sestra 🙂 ), prebalovaciu podlozku -tiez dobra vec,kefku na vlasy a noznicky - okruhle...neviem mozno som na nieco zabudla...ale urcite sem napise vela mamin... 🙂 a hlavne nie vela...

ushuaia
10. jan 2014

@luba28 vzdy vies dobre poradit a hlavne nemas ustipacne poznamky...ved ked sa niekto pyta...preco neporadit..., nechapem niektore zienky...je to dost smutne...

ichbinich
10. jan 2014

@repcekova:
Co sa tyka vybavicky: Body sa da kupit za 50 centov alebo za 30 euro...
Na tej stranke, co som ti dala link, su zoznamy vsetkeho. Vela veci uplne staci z druhej ruky, na to tu mame bazar 😉
Postielka, vanicka, a ine velke veci, ktore sa vlaste nemaju ako pokazit, tie preziju urcite viac ako jedno dieta.
Oblecenie: kupuj vo vypredajoch. Ci je na tom body vzor z minulej kolekcie alebo z novej, je suma fuk. Kup a napis si, coho kolko mas v ktorej velkosti.
Spytaj sa kolegyn a kamaratok, co maju deti. Urcite ti rady pomozu a veci pozicaju alebo predaju alebo daruju. Nehanbi sa spytat.
Precitaj si aj diskusie ohladom plienok, a rozhodni sa, ci chces latkove alebo jednorazovky. Ale na to mas este cas 😉
Co sa tyka papierovaciek, pokial viem, treba nahlasit tehotenstvo aj zamestnavatelovi, aby si mala potom prava tehotnej (ziadne nocne smeny, nesmies pracovat v zafajcenom prostredi a ine). Na to potrebujes potvrdenie od lekara.
Odkladaj si tolko penazi, kolko sa ti teraz da. Ked budes mat potom vela na boku, budes iba rada... Presne vycislit sa to neda, nie kazdy potrebuje vsetko, a uz vobec nie to najdrahsie. Aj ked nam vsetky reklamy to tak sugeruju. Pre moje dieta len to najlepsie, a pritom to moze byt hovadina na entu :-/ Takze pekne postupne a s rozumom 😉
Presitaj si v klude tu wiki stranku a potom sa pytaj konkretne otazky.
Vsetko dobre!

luba28
10. jan 2014

@ushuaia tak tu Vam bude zima,....... 😀 😀 😀

ushuaia
10. jan 2014

@luba28 sa tesim...ale aj obavam kvoli malej...ved nepozna zimu vobec...aby neochorela...no uz ako bude... 😀

luba28
10. jan 2014

@ushuaia moooja, ....uz na letisku nech vas cakaju s fusakom,.... 🙂

ushuaia
10. jan 2014

ideme cez Francuzsko najprv navstivit rodinu tam a potom na rodnu Slovac konecne...rodina je pripravena v oboch krajinach... 🙂 , a tiez som rada ze budem mat vsetko potrebne na 7 tyzdnov pozicane...ved zas kupovat, asi by som sa zblaznila rovno... 🙂

luba28
10. jan 2014

@ushuaia keby tak mala vedela kolko sveta prejde,...ja som tolko este nevidela a to mam ovela viac rokov,....... 🙂

ushuaia
10. jan 2014

@luba28 vsetko dokumentujeme...a kamoska mi dala peknu knizku, ( maju aj pre chlapca) kde sa lepia fotografie a pisu veci ako co urobi 1 vy krat, 1va adresa atd...ake boli pocity maminy...prosto je to velmi mile...ked si to bude citat ako velkacka, bude teda prekvapena... 😀 😀 😀 , ja cestujem od svojich 26r..., niekedy si pripadam ako kocovnik 🙂 , to nevravim ze s tatom sme sa poznali v ,,krajine Blizkeho Vychodu.. sme taka svetova rodinka... 🙂

ushuaia
10. jan 2014

@ luba28 a najma tu sme taka rarita a kazdy nas pozna...ved vela ,,bielych,, tu nieje, ale africania su velmi mili ludkovia... 😀

luba28
10. jan 2014

@ushuaia ale ved musite byt opalene jak puky,... 🙂 pokial neni si blondina tak urcite ste zapadli,........ 🙂 urcite tam nikto nikomu nezavidi,nikto neni zly,...... 🙂 a co budes robit ked mala dorastie????/myslim praca/

ushuaia
10. jan 2014

@luba28 pocas tehu sme chodili na plaz kazdy tyzden v nedelu, do mora nie bo su tu dost silne vlny, vlastne tu je ocean 😀 , mala som peknu farbu, cez leto sme boli na SK 🙂 , no a potom uz vo vyssom stadiu tehu po 7 mes. ked sme dosli naspat tu bolo obdobie dazdov... 😀 , ale uz som fucala a ak by boli horucavy to by som nevydrzala...,som mala celkom stastie, a co sa zavisti tyka, veru tu si ludia nezavidia...a vazia si , a su velmi napomocni...a najma s usmevom na tvari... 🙂 ,zo zaciatku to bol sok...potom si clovek zvykne na to co vidi..., u arabov bola tiez sokova terapia...ale oni su sami o ,,sebe,, pokial clovek nezazije...naozaj neuveri kolko razy..., no som zdr. sestra, ale skoda este neviem jazyk, iba sa ucim...chcem zozstat pri svojom remesle, lebo ma bavi, pracovala som s malymi detickami 🙂 ...len je otazne kde my vobec skoncime... 🙂