SP a ich kontrola počas PN

mimi3783
23. jún 2020

Dobry den chcela by som sa spytat, ci ako to je ak je kontrola zo SP. Ukoncila som PP v aprili, som na PN od marca. sama zasielam preukaz o trvani PN do Soc. Poistovne do Dunajskej Stredy podla byvaleho zamestnavatela, ja byvam v druhom okrese Sala. kontrola keby prisla tak z DS ci z mojho okresu trvaleho pobytu? Dakujem

korunka1
23. jún 2020

A má to nejaký vplyv na samotnú kontrolu?

maciatkolulu
23. jún 2020

@mimi3783 ved to máš jedno ci príde z hornej dolnej alebo dolnej hornej😉

tosomja
23. jún 2020

Mňa vypísal gynekológ ktorý je v inom meste, ako moje trvalé bydlisko a v sociálnej poisťovni som bola evidovaná podľa doktora, ...čiže zamestnávateľ s tým nemá nič. 🤷

simca06022011
23. jún 2020

Socialne poistovne su prepojene, je UPLNE jedno do ktorej sa zasle akykovek papier, je jasne ze ak je lekar v BA,t ak v BA pojde papier do SP, ale zamestnanca riesi ta socialna poistovna, pod ktoru spada zamestnavatel. Resp. ak nie je zamestnavatel, tak podla trvaleho pobytu. Cize ja ked ma firma sidlo v BA, ale byvam v BB, ked nieco ptrebujem, riesim to s BA (napr. zasielanie korona dokladov... mozem to poslat aj do BB, LC, ZV.. pravdepodobne si to vsimnu a preposlu, len to bude dlhsie trvat).
A k otazke, kontrola ti pride z najblizsej socialky, cize ak je to Sala, tak pride pracovnicka z tade, co ma na starosti kontroly. Nebudu posielat zenu z DS. Podla toho co mne povedali (tiez sme mali takto kontrolu nie raz), tak v podstate maju rajóny, a pride im vyzva na kontroly (neviem ako vyberaju koho, kedy... ) a idu zaradom do svojho rajona.

mimi3783
autor
23. jún 2020

@simca06022011 dakujem za vysvetlenie prajem vsetko dobre 🌞😊

sabca99
23. jún 2020

Mala som známu na sp @simca06022011 a ona mi hovorila, že to je náhodný výber, že aj keď si napríklad obec nejakú vyberú, tak nejdú pozrieť všetkých.

simca06022011
23. jún 2020

@sabca99 ved samozrejme ze nie všetkých. My sme samoplatcovia a dosť vysoké odvody mame aj pnky teda a u nás sú ako na klavíri 😂