Sťahujeme sa s malým dieťaťom do Čiech

leaitalia
29. júl 2013

Ahojte. Prosím poraďte aké doklady je potrebné vybaviť ak sa sťahujeme s malým dieťatkom 8.mes. do Brna. Priateľ tam pracuje a chceme ísť za ním. Ja mám rodičovský tu na sk. S čím začať? Aké doklady mám vybavovať? Kam sa obrátiť? Vopred ďakujem za vaše rady.

nikolet_89
29. júl 2013

@leaitalia ahoj neviem ti toto poradit, ale ja osobne by som si dobre prestudovala ich zakony, nikdy clovek nevie co sa moze stat a kedze dieta je posudzovane podla obvikleho pobytu tak by som si rozmyslela ci tam len nezajst na niake obdobie tak aby dietatko malo obvykli pobyt stale tu

leaitalia
autor
29. júl 2013

@nikolet_89 Díky, veď som už aj čosi študovala, len mi to príde tak strašne teoretické až sa v tom strácam :( preto ako to funguje prakticky podľa skúseností je to najzaručenejšie🙂

nikolet_89
29. júl 2013

@leaitalia to ano len si dajte bacha nato

gabikula
13. dec 2013

Ahojte, som na rodičovskej dovolenke a budúci rok by sme sa chceli sťahovať do Čiech na jeden rok. Trvalé bydlisko budeme mať v SR, prechodné v ČR. Manžel tam bude pracovať na plný úväzok , na Slovensku v tom čase bude mať len polovičný úväzok. Budem dostávať rodičovský zo SR naďalej , alebo z ČR. Ak by som tam náhodou v tej dobe otehotnela, budem mať po návrate na SR nárok na materskú (ako reťazový pôrod), alebo len rodičovský? Som stále evidovaná ako zamestnanec na dobu neurčitú. Máte niekto skúsenosť alebo vedomosť ? Ďakujem