Suseda nás vytápa cez balkón

patricia_xxx
11. apr 2016

Potrebujem súrne poradiť s veľmi špecifickým problémom. Suseda nad nami nás pravidelne hoci nechtiac vytápa cez balkón, ktorý nie je krytý. Už máme zničenú časť steny aj okná. Bytový dôverník to odmieta riešiť, pretože podľa neho "nezateká"! Na bytovom družstve nám povedali, že bez súhlasu bytového dôverníka s tým nemôžu nič urobiť.
Naše susedské vzťahy sú na bode mrazu. Aj s pani susedou nad nami, ktorá nás obviňuje, že sme si dovolili na jej balkón namontovať sušiak. Podotýkam, že sme si ho namontovali na strop na balkóne. Takže s nimi nevieme pohnúť. Už sme zúfalí. Potrebujeme preto radu od právnika, ako postupovať a ako vyriešiť tento začarovaný kruh.
Ďakujem za každú radu.

qidko
11. apr 2016

NO PORADIT NEVIEM ALE VIEM O COM PISES MY SME PREROBILI KUPELNU A 2TYZDNE NA TO SUSEDA MA ZACALA VYTAPAT NAJPRV PO TROSKE POTOM TO BOLO HROZNE KEDZE AKO SI PISALA KOMUNIKACIA NA BODE MRAZU MALA SOM CO ROBIT ABY SOM ICH DONUTILA ABY TO DALI DO PORIADKU SKUSALA SOM AJ POISTOVNU CI SA NEDA UPOZORNIT CEZ NICH ALE NIE TAK PO 6.TYZ. NEUSTALYCH HADOK A PRESVEDCANIA LEBO ONI TVRDILI ZE SI TO ROBIM SAMA KED SA SPRCHUJEME,LEN NEDOMYSLELA LEBO MAM SPRCHOVY KABINKU,TAK SOM SA NASRALA A DOTIAHLA SOM JU DO KUPELNE NASILU A POTOM SA TO POHLO.DUFAM ZE TO PORIESIS PEVNE NERVY PRAJEM

nene_mamina
7. nov 2022

@patricia_xxx
Ahoj mám rovnaký problém, ako ste to nakoniec riešili. Ja som založila diskusiu na túto tému a potom som si všimla podobnú od teba. Veľmi by mi pomohla účinná rada. Som z toho zúfalá. Som tehotná a veľmi zle to znášam.

nene_mamina
7. nov 2022

@patricia_xxx
Susedia vyhadzujú a vylievajú tuhý a tekutý odpad, ktorý mi ničí zábradlie a smrad ma obťažuje.
Susedia v byte nadomnou vyhadzujú odpad z balkóna. Vylievajú moč a vodu s prímesou chemikálií,čistiacich prostriedkov, odpadky z jedla. Občas padá i popol zo zpáleného papiera ( nie cigaretový). Deje sa to opakovane a už tak dlho, že mám zničenú povrchovú úpravu konštrukcie balkóna. Smrad a špina ma obťažuje. Zápach moču mi v letných mesiacoch znemožňuje vetrať o vetraní perín a sušení prádla na balkóne ani neuvažujem. Musela som s tým prestať.
Čo robiť? Ako postupovať a kam sa obrátiť?
1. Problém som sa snažila riešiť s majiteľkou bytu. Je ňou staršia pani, ktorá v byte žije so synom, tiež už dospelým mužom, ktorý je psychiatrický pacient. V mynulosti tvrdila, že to on robí a nevie si s ním rady, lebo pije a neužíva lieky. Naposledy my vulgárne vynadala on aj on, že to nieje pravda a že si to vymýšľam. Padli aj vyhrážky a vulgarizmy z ich strany.
2. Požiadala som správcu nášho bytového domu, nech to on rieši.
Volal ej, ona tvrdí raz že to nieje pravda, inokedy že je to jej ľúto a že ľudia sú zlí.
3. Zavolala na mňa mestskú políciu, že si na ňu vymýšľam. Polícia ju poučila, že som v práve. Sťažnosť stiahla. Mestská polícia tam bola viackrát, ale vraj viac nevie spraviť, že oni nemajú vyžšie kompetencie, vraj nech to riešim ďalej so sorávcom.
4. Podala som sťažnosť na štátnej polícii, tý to posunuli mestu. Mesto ju aj jej syna predvolala, ale oni predvolanie nepravzali.
Situácia sa nezmenila a ja som už zúfalá. Kam ďalej sa obrátiť?
Prosím, čo ďalej?