Susedia majú na mojom pozemku uložené drevo. Ako postupovať?

29. máj 2023

Vie mi niekto prosím poradiť. Pred 4 rokmi som kúpila dom. Ideme robiť nové oplotenie, ale na mojom pozemku cca 17m2 majú susedia uložené drevo. Ako postupovať, aby som si tých 17m2 mohla ohradit, aby si to drevo vypratali.

janai1
29. máj 2023

Dobrý deň susedia, všimla som si, že na mojom pozemku máte drevo. O týždeň ideme robiť nové oplotenie, poprosím aby ste si ho dovtedy odpratali. Ďakujem.

judit47
29. máj 2023

….cesta k susedovym dveram…
*hlasne klop klop*
,,dobry den som Vasa suseda a planujeme urobit plot okolo pozemku,zial zabudli ste si tam drevo. Prosim vypracte si ho do konca mesiaca.Dakujem.,,

syslik81
29. máj 2023

pisomne ich vyzvat a ak nie oplotila by som si pozemok chvilu pockala a ked si nik nepride po to vyhodilo by som to .. pripadne poprosila starostu nech to vybavi

panelacikova
29. máj 2023

zaklopať, požiadať, dať termín. ak nepomôže, odpratať drevo hocikam. je to na tvojom pozemku a ty to tam nechceš. čiže sa postaráš o jeho likvidáciu akýmkoľvek spôsobom.

aurelia2000
29. máj 2023

Hranice pozemku máš vytýčené geodetom? Lebo oni ani nemusia vedieť, že sa rozťahuju na cudzom. Naši susedia síce vedeli, no robili sa, že netušia. Prišiel geodet, potriasol im pravicou a potom zatĺkol vytycovacie kolíky 😀 Odvtedy sa museli zmestit na svojom pozemku.

cherrystone
29. máj 2023

tvoj pozemok, tvoje drevo.. daj vytycit tie koliky a zacni kopat. uvidis tu rychlost vypratania.

simca06022011
29. máj 2023

tak oplotenie budete riesit predpokladam oficialne, takze aj oficialne k nej pridi, povedz ze od ... robite novy plot, to co maju za hranicou pozemku, treba aby si to odpratali. Mozes aj pisomne, ale predpokladam, ze na ohlasovaciu povinnost, vyzadovali na obci aj suhlas susedov (u nas to treba), takze o plote vedia.
To je vsetko, zacnes stavat oplotenie a ohradis to v klude aj okolo toho dreva, alebo im to posunies k nim, alebo ... milion moznosti je.

aurelia2000
29. máj 2023

@simca06022011 Plot sa síce ohlasuje na obecnom úrade, ale súhlas susedov určite nepotrebuješ. Každý má pravo oplotiť si svoj pozemok.

mira0611
29. máj 2023

Ahoj, ja by som urcite najprv sla k susedom a vysvetlila im, ze od bud.tyzdna idete robit oplotenie a velmi by pomohlo keby si to drevo odtial upratali na svoj pozemok.
Ak to takto nepojde, tak pisomne.
Ja keby som bola na ich mieste, tak by som sa podakovala a odpratala drevo. Keby ma sused najprv vyzval pisomne, tak by som sa asi nasrala, ze vsak byvame vedla seba, preco nepride a nezaklope.
Nadruhej strane by som sa vsak hanbila, svoje drevo na cudzom pozemku drzat a uz davno by som to vypratala.
Mala si tu este dobry tip, tvoj pozemok tvoje drevo. Ak nevypracu, tak budes mat cim kurit, alebo za 100 euro to das na bazos a ver mi ake su teraz ceny dreva, budu sa z tym drat.

mira0611
29. máj 2023

V stavebnom povoleni nemas ten plot zahrnuty? Aj ked nie je na tvoje meno, stav.povolenie, mozno sa to este rata.

simca06022011
29. máj 2023

@aurelia2000 kadza stavba, ktora sa ohlasuje, obsahuje u nas povolenia susuedov, preto som pisala, ze neveim ako u nich. Vzdy a je jedno ci staviam drevaren na dvore ako malu stavbu, alebo plot. V lete som dostavala vonkajsiu malu stavbu, potrebovala som autogramy od kazdeho majitela pozemku v okoli aj cesty...Proste si to na stavebnom doziadali od nas a davalo sa to podpisat.
DOkonca v otcovej nehnutelnosti sme sa so susedmi museli SUDIT, lebo nechceli povolit stavbu plotu a robili cirkus na urade... takze tolko k tomu ;) mam pravo si aj postavit na svojom pozemku co len chcem, aj mrakodrap, ale aj tak k stavebnemu vyjadrenie susedov potrebujem 🙂

aurelia2000
29. máj 2023

@simca06022011 No ale to by naši susedia nikdy nedovolili plot okolo nášho pozemku😂Ja na ich pozemok nevkročím a oni by mali u nás raj: všetka úroda k dispozícii, venčenie psiskov, otáčanie kombajnu a traktorov sa najlepšie robilo na našom...takže starosta rozhodol, že žiadny ich súhlas netreba, ani na postavenie záhradnej chatky, domčeka, jazierka, bazénu, garáží. Nič by neodsúhlasili a neverím, že ich súhlas potrebujem, vždy nám starosta všetko podpísal.

mira0611
29. máj 2023

@aurelia2000 u nas je to, ako u @simca06022011.

simca06022011
29. máj 2023

@aurelia2000 videla si niekedy suhlasy k stavbam? tam sa pise dovod. Nestaci, ze nesuhlasi a nepodpise :DD pise sa tam dovod, pripadne suhlasi a napise pripomienky za akych podmienok 🙂 Ak by som povedala, na urade ze nepodpisal, myslim, ze by ho ignorovali ak by to bol takyto problemovy clovek, len potom dookola riesia staznosti a to tiez nie je sranda 🙂 A potom sa k tomu vyjadri v povoleni, resp vyjadreni ci co sa k malej stavbe posiela, ci to beru do uvahy/neberu, alebo co ma stavebnik splnit. To ze starosta vsetko podpise nezanmena ze je to ok, aj moja mama ma takeho starostu, my nastastie nie. Pretoze je to sodoma gomora, sused si u nej postavil medzi nizkymi domami, 3 poschodovy a zatienil komplet zahrady, dvory... (vo svahu su), ved co.. na co povolenia :D NIe je to zo srandy robene. U nas sa riesilo pripojenie na vodu, cesta.. keby to podpisoval hocikto hocijako bez ucasti susedov, bol by to iny cirkus.

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
29. máj 2023

neviem ako u vás, ale my keď sme dávali nový plot - pôvodný už bol v mizernom stave, tak sme oznámili susedom ....
my sme pri výmene plota - pletiva stúpali na ich pozemok....
samozrejme súhlasili. Všetko bolo urobené ústne....

cubo2
29. máj 2023

To tu nikomu nie je divné, že si ide autorka oplotit pozemok pomaly veľkosti parkovacieho miesta na auto?

judit47
29. máj 2023

@cubo2 precitaj si to este raz pomaly-ide robit oplotenie svojho pozemku a ne jeho casti(istej malej casti niekde v rohu)okolo 17m2 maju susedia drevo.

cubo2
29. máj 2023

@judit47 ok, môže byť.. Ale aj tak, nech to čítam spredu alebo zozadu, stále je to napísané štýlom, ako keby si išla oplotiť 17m2 pozemok.

syslik81
29. máj 2023

@cubo2 "Ideme robiť nové oplotenie, ale na mojom pozemku cca 17m2 majú susedia uložené drevo" nikde tam nevim citat to co ty .. oplocuju svoj pozemok a susedia zapratali ich 17m2 drevom

macekovam
31. máj 2023

popil a odloz si do pivnice🙂