Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ťažká finančná situácia, zdravotné problémy a príspevky

helena220
12. mar 2015

Ahojte, mame 2 deti, 1,5 roka(dcerka), 4 mesiace(syncek). V skratkosti, vzdy som mala zdravotne problemy, ale po poslednom porode som na tom ovela horsie, chodim po nemocniciach , casto byvam hospitalizovana. Poberam rodicovsky prispevok. Manzel prisiel o pracu pretoze sa stara o nase deti ked som takmer stale prec . Boli sme na upsvar pytali sme sa na moznosti, nejake prispevky.Mame uz problem splacat normalne najomne a bezne vydavky. Chcem sa preto opytat naozaj neexistuje ziadna moznost, nejake prispevky v tejto situacii od upsvar alebo ine? vdaka. 225 eur na mesiac pre 2 dospele osoby a dve male deti je nemozne vyzit z tejto sumy.vdaka za rady, info..

janickacrazy
12. mar 2015

@helena220 Myslím, že nemáte nárok na nič a manžel nemá nárok na podporu, kedže predtým bol zamestnaný? Bolo to veľmi zlé riešenie, že manžel sa staral o deti, ked ty si bola v nemocnici, mali ste to radšej riešiť starými rodičmi alebo opatrovateľkou, lebo u vás bolo v prvom rade doležité, aby mal manžel prácu. Proste treba, aby sa manžel zamestnal čím skor, nech zoberie akúkoľvek prácu zatiaľ.

sedem
12. mar 2015

Myslim,ze musi byt nejaky prispevok v hmotnej nudzi,ved to nie je ani zivotne minimum..zial,presne poradit neviem..drzim palce,nemate to lahke

vika35
12. mar 2015

manzel preco nesiel na matersku? ono mozno by mohol este aj teraz. skuste si vyzistit toto, a potom uz len na tu hmotnu nudzu, prispevok na byvanie skusit poziadat.

sissy27
12. mar 2015

@helena220 vzhľadom k tvojmu zdravotnému stavu nemáš nárok na invalidný dôchodok? manžel na podporu?

doma1
12. mar 2015

@helena220 tým, že sa tvoj zdravotný stav zhoršil, možno by si si mala zistiť možnosti poberania peňažných príspevkov na kompenzáciu z dôvodu ťažkého ochorenia, pokiaľ si uznaná ako zťp, ak nie, tak si skús požiadať,,,nemusíš tu písať aké zdravotné problémy máš, ale ak je tvoj stav zhoršený natoľko, že musíš chodiť na hospitalizácie, potom to treba skúsiť,,,,určite aj tvoja liečba stojí nemalé peniaze,,,príde mi nešťastné riešenie, keď manžel už nepracuje,,,držím vám palce

helena220
autor
12. mar 2015

vdaka, ja som bola na invalidny uznana uz ped 4 rokmi lenze problem...nemozu mi vyplacat invalidny, totiz nemala som vraj odpracovane nejake povinne poistne obdobie a az ked si ho doplatim, min.1 rok poistneho tak az potom mi spatne vratia a budem ho poberat mesacne lenze co mi povedali info je to min.900 eur a tolko nedokazeme ,,naskriabat"...o deti sa stara len manzel lebo z rodiny nam nik nema ,,cas" a asi aj ochotu pomoct

junova
12. mar 2015

@helena220 Tak nech manžel ide na materskú a keď mu skončí, nech si nájde nejakú prácu. Ty pôjdeš na rodičak. Snáď sa tvoj zdravotný stav zlepší natoľko, aby si sa vládala o deti starať. A to ste za 4 roky nedokázali nešetrit 900 eur, invalidný dôchodok by vám pomohol. Ja ti môžem pomôcť oblečením po mojich deťoch, ak máš on záujem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli