Traja dediči

tinuskamacurka
3. feb 2022

Chcem sa opýtať minulý rok sa mi obesil svokor. Sú 3 súrodenci z toho je jeden 7 ročný (nevlastný brat). Prijali dedičstvo a je v dedičstve auto (v hroznom stave), ktoré je taktiež písané na všetkých.
Svagrina povedala ze si ho nechá opraviť a ze si auto chce nechať ona. Vseci súhlasili. Už ubehol rok od smrti, auto tam stále stojí, treba zaplatiť poistky a zrazu prišla s tým, že auto dá zosrotovat, tak ze veskere pokuty poistky a všetko okolo pôjde ➗ 3, s čím vôbec nesúhlasia ostatný dvaja dedici.
Ako sa mame teraz zachovať? Od začiatku je pánom ona. Zobrala si kľúče od svokrovho domu, určovala kto si čo zoberie, keď tam chcel ísť náhodou môj manžel, musela byt prítomná aj ona.
Svokor pred smrťou predal auto a povedal 3 ľuďom, že ma peniaze na pohreb a kde ich ma. Svagrina išla do domu prvá po odpecateni domu, a peniaze sa samozrejme nenašli.... Viac x sa stalo, že nás okradla. Netušíme, ako už na ňu pritlacit, aby si aspoň to auto vybavila - prepisala na svoje meno
Dakujem

syslik81
3. feb 2022

ved ak prijala v dedicskom konani auto a to sa tam aj spisalo tak si to lati ona.. ale ak ste sa len tak medzi sebou dohodli ale nic nespisali hold smola

hopsadobrandejsa
3. feb 2022

Ja v tomto nie som zbehly, ale nespisuje sa v takychto pripadoch akasi notarska zapisnica o dedicskom konani?

Ak ste sa dohodli len ustne tak jasna vec, ze si svagrina robi co len chce.

Stale sa to tu pise dookola. Co nemas na papieri, to neplati.

Inak gratulujem k svagrine, musite z nej mat radost.

kitycat
3. feb 2022

Ked si syn, ten dospely - tvoj muz, s mamkou nenarobil poroadky tak cvakajte tretinu..

diamond007
3. feb 2022

@tinuskamacurka ja by som radila len tebe, nestaraj sa do toho a nechaj to na muža. Je to jeho sestra, ak nechcete dôjsť do zlých sporov a konfliktov, vyhni sa tomu.
Inak poradiť neviem, môj svokor má dve sestry a po smrti rodičov jedna toto urobila a všetci sa len rozhadali...

deti95060810
3. feb 2022

dedičstvo... čo nemáš na papieri ani keby si ani nemal...
môj dedo povedal mojej mame -moja mama bola nevesta, že po jeho smrti sa budeme len čudovať čo všetko zanechá....
Tak to sa čudovali... tomu nič...
len jedna otcova sestra potom postavila 3 domy - tak asi našla ...