Trestné oznámenie na príslušníka policajného zboru

xxxx1979
3. feb 2024

Dobrý deň ,
Môžem ako fyzická osoba prísť na ktorékoľvek oddelenie policajného zboru a podať trestné oznámenie na príslušníka policajného zboru?
Policajt pred očami môjho svokra zbil môjho priateľa. Išla som podať trestné oznámenie a odmietli mi ho . Ževraj nesmú prijať trestné oznámenie na svojho kolegu kvôli zaujatosti. Prosím Vás neviete poradiť či vôbec smú odmietnuť trestné oznámenie?
Ďakujem za rady

viestta
3. feb 2024

Trestne oznamenie mozes podat aj na prokurature

xxxx1979
autor
3. feb 2024

@viestta ďakujem , ale viete mi povedať či je pravda to že ho nesmú prijať pokiaľ ide o kolegu? Akože policajt na policajta nesmie prijať trestné oznámenie

egonsk
3. feb 2024

@xxxx1979 pisomne podanie mozes podat v podatelni, tym sa musia zaoberat.
... resp. to posunut na spravny organ.

viestta
3. feb 2024

@xxxx1979 to je blbost, ze policajt odmietne prijat TO na kolegu. Len on vie ake ma pre to dovody, ale rozhodne to nie su zakonne dovody. Ja by som hned podala aj staznost na toho co ta odmietol. Chod v pondelok na okresnu prokuraturu.

xxxx1979
autor
3. feb 2024

@viestta len toto som potrebovala počuť. Ďakujem Vám. Na dvoch oddeleniach som bola z jedného ma poslali na druhé robila zo mňa debila totálneho

e1i
3. feb 2024

@xxxx1979 podat staznost na inspekciu ministerstva vnutra.

xxxx1979
autor
3. feb 2024

@e1i ďakujem

e1i
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xxxx1979
autor
3. feb 2024

Ďakujem všetkým

daren1
3. feb 2024

@viestta to si sa kde dočítala ze na okresnej prokurátore sa prijímajú trestné oznámenia?

karolinakk
3. feb 2024

Napíšeš A ale nenapíšeš B :D že prečo ho zbil. Určite nie preto že trhal kvietky ;)

daren1
3. feb 2024

@xxxx1979 tak ako ti radia podať sťažnosť, po vyhodnotení inšpekciou to môže byť vyhodnotené ako trestné konania, zvlášť ak konal počas služby a jednalo sa o služobný zákrok
Rieši inšpekcia m nie kolegovia

riyadh
3. feb 2024

@xxxx1979 a dovod bitky? To uz nenapises..

karolinakk
3. feb 2024

@xxxx1979 pravdepodobne ta vysmiali preto, že TY chces z trucu podať na policajta trestne oznamenie a on si len robil svoju robotu lebo priateľ zjavne vystrkoval rožky

pribinak
3. feb 2024

Prečo chceš dať trestne Ty? Však priateľ ktorý dostal výprask by mal dať trestne

wintery
3. feb 2024

@daren1 v zákone? § 196 ods. 1 TP - Trestné oznámenie sa podáva prokurátorovi alebo policajtovi.

vevesh
3. feb 2024

@karolinakk treba citat poriadne. Jej muz je tiez policajt. Takze....bude to zaujimave...

karolinakk
3. feb 2024

@vevesh veď ja čítam, hovorím že aj policajt mohol vystrkovať rozky

hariet
3. feb 2024

@vevesh kde si sa docitala, ze jej muz je policajt?

wintery
3. feb 2024

Jej muž nie je policajt. Autorka píše, že policajti odmietli prijať TO voči policajtovi, teda voči ich kolegovi, ktorý zbil jej muža.

vevesh
3. feb 2024

@karolinakk mohol, ale tak to je hadam nie na nas, ale na posudeni nadriadenych (vysetrovatelov), ci a kto mal pravo zbit-nezbit....

vevesh
3. feb 2024

@wintery ja som to nejak tak pochopila, ze kolega na kolegu🙃ale aj ked to tak nie je, tak ma pravo podat staznost na postup policajta...

mondolina
3. feb 2024

@xxxx1979
dobre chápem, že ty si účastníkom udalosti ani nebola? ani ako svedok?
predpokladám, že " bitka" boli použité donucovacie prostriedky?

valeria_h
3. feb 2024

A dôvod bitky?

nikpa
3. feb 2024

@xxxx1979 a priateľ je nesvojpravny ci ako?

alex49
3. feb 2024

policajti musia prijať každé oznámenie, toto mali prijať a postúpiť dalej na inšpekciu

petronelag
3. feb 2024

Toto si má vybaviť priateľ sám a nie jeho priateľka, on najlepšie vie prečo došlo až k bitke.

katka2602
3. feb 2024

Nebolo náhodou to čo ty voláš bitka, použitie donucovacich prostriedkov? Neverím, že policajt len tak pre nič za nič, zbil tvojho priateľa. A ty si tam nebola tak čo chceš ty podávať? A dôvod prečo tam vôbec prišla polícia?

daren1
3. feb 2024

@wintery to si naozaj realne neviem predstaviť že zaklope v sobotu večer na okresnu prokuraturu a tam ju vybavia, ale budiž ak tak zakon kaže. ale inak mas pravdu,