Tri brigády - daňové priznanie

27. dec 2022

Dobry den. Vedela by mi prosim nejaka uctovnicka poradit? Tento rok som mal tri brigady na dohodu,nemala som zivnost,musim podavat buduci rok danove priznanie,pripadne nejake oznamenie o prijmoch? Prijem nebol vyssi ako 1000eur,dakujem.

simonah73
27. dec 2022

ak si tam mala nejake preddavky na dan, tak by bolo dobre, keby si podala a tie ti danovy urad vrati.

autor
27. dec 2022

@simonah73 a ako zistim ci som mala nejake preddavky na dan? Potvrdenie o prijme mi vraj budu posielat vo februari

simonah73
27. dec 2022

no tak bud si pozries vyplatne pasky, ak si nejake dostala, ci bol zrazeny nejaky preddavok alebo pockas do februara.

autor
27. dec 2022

A este by ma zaujimalo,bola som na brigade u jedneho zamestnavatela na dohodu,ale bola som tam iba dvakrat,peniaze som dostala po konci prace na ruku bez potvrdenia,nemam ani ukoncenie dohody,a neplatil za mna ani zdravotnu za tie dni co som tam odrobila a pochybujem ze mi vystavi nejake potrvdenie o prijme,to asi nebudem ratat do DP ze?

marseillefan
27. dec 2022

Nie som účtovník, ale podľa mňa platí toto:
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb za rok 2022 je fyzická osoba povinná podať v prípade, ak jej celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2022 presiahnu sumu 2 289,63 eur

marseillefan
27. dec 2022

Ide o to, či si okrem tých troch brigád mala aj iný príjem...

autor
27. dec 2022

@marseillefan mala som tri pracovne pomery na dohodu , a od decembra som na tpp

elenka74
27. dec 2022

Nemusíš si sama robiť DP, v práci ti na tvoj požiadanie urobia ročné zúčtovanie dane, max. k nemu priložíš potvrdenia z tých zamestnaní, v ktorých si pracovala na dohodu

simonah73
27. dec 2022

@marseillefan to je sice pekne, ze si to vycital na financnej sprave alebo niekde inde, len ide o to, ze ak aj mala nizsi prijem ale neuplatnovali jej nezdanitelnu ciastku, tak jej vysli preddavky na dan a bolo by skoda, keby si nepodala danove priznanie alebo rocne zuctovanie a tie preddavky zostali statu.... rocne zuctovanie som vyssie nespominala len z toho dovodu, ze autorka nepisala ani to ze je od decembra na tpp, takze ano, ked dostane do ru potvrdenia o prijme a za december mala mzdu vyssiu ako je minimalna mzda tak by bolo dobre podat aj napriek tomu ze asi nepresiahnu tu sumu co si vygooglil.

marseillefan
27. dec 2022

@simonah73 odpovedal som na otázku, či musí podávať daňové priznanie... áno, ak podá, dostane pravdepodobne celú daň z preddavkov naspäť. Pre niekoho to ale nestojí za tú oštaru s podávaním DP..

autor
27. dec 2022

@marseillefan no ved nadtym rozmyslam ci zaplatit si DP nebude drahsie ako co mi vratia preplatok,ale tak uvidim,dakujem vsetkym za rady

simonah73
27. dec 2022

@marseillefan autorka sama nevie ci vobec ma nejake preddavky na dan a vyhotovenie klasickeho A ak pracovala len tu na SK vychadza od 10e. a z Tvojho prispevku nikto nevycita tu moznost ze moze podat ak ma preddavky.... a ako tu uz bolo spomenute, da sa to riesit kedze uz je zamestnana aj rocnym zuctovanim, staci ak do tusim 14.2 vypise ziadost a odovzda ju v praci aj s potvrdeniami z byvalych zamestnani.

autor
27. dec 2022

@simonah73 a teda ten zamrstnavatel co ma 2x vyplatil na ruku,nemam od neho ani ukoncenie dohody,neplatil za mna ani zdravotne odvody co som u neho odrobila tie dni,to mozem nechat len tak? Neplatil ani socialku, a teda pochybujem ze mi posle nejake potvrdenie o prijme.

monulienkamt
27. dec 2022

Ak si od decembra na Tpp, tak ti súčasný zamestnávateľ urobí rocne zúčtovanie dane, len sú musíš vypísať žiadosť a priložiť potvrdenia o zdaniteľných príjmoch od ostatných zamestnávateľov, nemusíš si platiť žiadnu účtovníčku...a vlastne o vykonanie ročného zúčtovania dane môžeš požiadať hociktoreho zo zamestnávateľov...môže byť, že ti vrátia zaplatené preddavky na daň...a ci si nejaké preddavky zaplatila si vieš pozrieť aj na výplatnej paske, hádam si ich dostala

daniela1911
27. dec 2022

@monulienkamt má pravdu.
Do 15,2,2022 požiadaj súčasného zameatvatela o Ročné zúčtovanie dane a dolož všetky potvrdenia o zdanitelnom prijme z dohod. Mzdárka u zamestnávateľa ti to spracuje zadarmo. Či ti už daň na vrátenie vyjde alebo nie, budeš to mať aspoň v poriadku.

anniezuzana
28. jan 2023

Ahoj, je potrebné podať daňové priznanie alebo požiadať v poslednom zamestnaní o ročné zúčtovanie dane, ak chces napíš mi správu,robím daňové priznania