Ukončenie pracovného pomeru počas maródky

16. aug 2020

Ahojte 🙂 vedel by mi niekto pomôcť v mojej situácií ... momentálne ešte pracujem s tým, že som v 18tt a pracovná zmluva mi končí 31.augusta ... nakoľko som chcela byť k zamestnávateľovi férová (zo všetkých strán počúvam, že som mala počkať na predĺženie zmluvy, no to už budem v 5.mesiaci), tehotenstvo som mu oznámila cca pred vyše mesiacom s otázkou či mi predĺži zmluvu, keďže teraz mám toho v práci celkom dosť na starosti (na materskú by som mala nastúpiť až v decembri a dovtedy by som mohla pracovať) no v práci sa rozhodli, že mi zmluvu nepredĺžia ... a teda aj vzhľadom na okolností zrejme nastúpim na PN (aj zdravotné dôvody, no nič strašné) ... a teda zaujímalo by ma či sa budem musieť prihlásiť 1.9. na úrade práce v prípade, že budem PN ... platia tam v mojom prípade nejaké ochranné lehoty? ... Za každú odpoveď vopred ďakujem 🙂 ... prajem pekný zvyšok nedele 🙂

loginexistuje
16. aug 2020

tvoja pracovna zmluva sa daným dátumom ukončí, utajiť tehotenstvo do 5 mesiaca by asi tazko slo ... takze by tak ci tak ti zmluvu nepredlzili ... (u nas sa napr. tiez nikomu nepredlzuje az na jednu výnimku) Ak budes PN nemusis sa hlasit na úrad práce ... chod na PN kedy kolvek nema to vplyv na ukoncenie pracovného pomeru ten sa ukonci tak ci tak danym datumom