Union - preplácanie liekov u deti

kika1106
4. feb 2021

Zdravím chcela by som sa spýtať ako to je s preplácanim liekov u deti v union poisťovne.
Mám to aktivované cez internet. Ako často sa to prepláca ? Ešte mi doteraz nič nepreplatili.
A ešte zvlášť otázka je možné že raz som zaplatila za kvapky vigantol 12 centov na predpis a ostatne razy cez 3€ už platím ?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka21
4. feb 2021

Ja mam žiaľ s týmto zlu skúsenosť mam dôveru aj pre syna a ak ti nedosiahne ochranný limit cca 10 e za 3 mesiace tak ti nič nevrátia. Pritom pri dospelom ak máš aj 3 e tak ti preplatia. Neviete ako to je v unione? Ci tak isto.

veronikag18
4. feb 2021

S preplácanim liekov neviem ako to je, nám preplatili raz alebo 2x aj to boli očkovania malého. No tam je spoluúčasť 10e. Treba si požiadať na internete alebo v aplikácii o vrátenie. Za Vigantol sa už platí celá suma aj keď je na predpis.

siska53
4. feb 2021

@kika1106 cez net si to musis ty nechat vyplatit.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smirnoftka
4. feb 2021

@ivka21 aj dospelym vracaju doplatky?

ivka21
5. feb 2021

@smirnoftka áno dospelým vrátia ak majú aj iba 3 e ale u detí to nefunguje za rok tam mam cca 12 e na syna a tie mi nevratia.v poisťovní povedali ze to robia preto aby dva krát nepreplatili.Podľa mňa je to nefer.

smirnoftka
5. feb 2021

@ivka21 treba si dat nejaku ziadost, alebo vracaju automaticky?

ivka21
5. feb 2021

@smirnoftka ja mam app v telefóne. Cez to sa prihlásim. Trosku trvá kým vám to dajú na preplatenie treba si to sledovať. A keď máte na preplatenie zadáte si v appke číslo účtu a do par dni mate peniaze na účte. A prepláca ju od 3 e.

beika333
6. máj 2023

Prosim Vas ako ste si to aktivovali?Ja tam taku moznost nikde nemam.

ivulkatt
1. okt 2023

@beika333 ani ja, neviem to najst. Nasli ste?

9_zuzanas_8
4. mar 2024

@beika333 to musíte cez online pobočku, cez aplikáciu to nejde 🙂