Úrad práce - mám ísť povinne do fabriky

caroline_
18. okt 2018

Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadne Úradu práce. Ide o to, že od 1.10.2018 som evidovaná ako nezamestnaná a včera som bola na úrade kde si zavolali všetkých nezamestnaných do 29 rokov, aby nám oznámili nasledovnú vec: o mesiac má byť veľký nábor do fabriky do Nitry a kto nepôjde resp. nenastúpi už tam, tak bude automaticky vylúčený z evidencie . Je ešte ďalšia možnosť, že sa dovtedy zamestnam niekde u nás v meste. Lenže ja sa chystám približne od januára odísť do zahraničia, zatiaľ sa chcem doučit jazyk atď, nechcem ani nepotrebujem ísť pracovať. Manžel mi povedal nech tam skúsim ísť, a tváriť sa ako hlúpa, že nič neviem, aby ma vyhodili, ale o tom pochybujem. Co sa mi oplatí spraviť?Ak by som išla na PN, stačí mi na týždeň aby som vykryla deň nástupu, alebo treba dlhšie? Ďakujem

maria.vinea
18. okt 2018

podla mna by bolo rozumnejsie do konca roka si zaplatit odvody sama, ako ist robit niekde kde nechcete byt a viete to uz dopredu

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caroline_
autor
18. okt 2018

Nie je iste ze v januári, možno trošku neskôr a aj tých 61e je dosť, preto by som rada ostala evidovana

haluta
18. okt 2018

Daj sa na PN... Alebo priamo vo firme povedz, že si tehotná.... 😀

halci
18. okt 2018

@haluta lenze to by asi musela vydokladovat od lekara..

haluta
18. okt 2018

@halci myslíš, že keď firma bude robiť pohovor... tak keď povie, že je tehotná v tej firme... že bude chcieť doklad?

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
haluta
18. okt 2018

@fefe123 no len teraz rozmýšľam, že niekedy na tých pohovoroch je aj pani z UPSVaR. No čo snažia sa vyradiť ľudí, ktorí nechcú pracovať. Nikoho nezaujíma, že v januári ide do zahraničia. Ono je to na jednej strane dobre, pretože prečo by mal štát platiť slečne odvody keď ona nechce pracovať. 😀

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
25kika
19. okt 2018

Ak ideš do zahraničia tak to tam rovno povedz že máš prísľub do zamestnania...dalo sa využiť preplatenie kurzu cez úrad práce ale projekt pre mladých do 29 už skončil bude ďalší ale až od januára takže to už je asi neskoro...treba si rozmyslieť čo tam povieš pretože keď to tam odmietneš aj to sa môže považovať za nespolupracu s úradom a môžu ťa vyhodiť sankčne na pol roka

zuzanka.zuzu
19. okt 2018

@caroline_ na pohovor choď, daj si preplatiť cestu a ak máš na to žalúdok, tak povedz, že si tehotná - aj keby tam bola pracovníčka z UP tak povedz, že lekár ti vydá knižku až v 3mes. (napr. môj to tak robí) a dovtedy "potratíš" - ale to je fakt hnus, no aj toto je možnosť... získaš cca 2 mesiace lebo však len teraz si to zistila = cca 5tt

janulik2306
19. okt 2018

Viem že kamarátka mala podobný problém a ona šla teda na PN samozrejme na chvíľu ti dajú pokoj ved keď si pn nemôžeš sa zúčastniť výberového konania kebyže pani pod ktorú patríš na UP by bola ochotná, možno by sa dalo s nou dohodnúť že plánuješ vycestovať aby ti teraz nenukali pracovné ponuky ale záleží od nej ci bude ochotná ale dočasne to môžeš vykrit pnkou

belasy_motylik
19. okt 2018

Je to aj u nás v meste, povinná rekvalifikácia v trvaní mesiaca. Je to 2, či 4 ročný program, takže sa tomu nik nevyhne ani PNkou, bude musieť nastúpiť po jej ukončení.

9lf9
19. okt 2018

@caroline_ staci sa dat na PN na cas dolozit doklad na urad

adelakom12
25. jan 2019

@caroline_ ahoj, toto nechceš skúsiť? https://www.learn2code.sk/repas