Úradné kópie rodného listu. Koľko ich potrebujem?

terkaa
23. feb 2008

kolko kopii rodneho listu treba dat urobit.

elise
23. feb 2008

po jednej zamestnávateľovi (ty aj manžel) dve na úradpráce sociálnych vecí a rodiny kôli rodinným prídavkom a príspevku pri narodení dieťaťa, jedna do zdravotnej poisťovne ked sa prihlasuje dieťatko, jedna do sociálnej poisťovne a ešte dávajú niektoré obce a mestá príspevok tak tam. kopiu treba aj na zapísanie dieťatka do pasu ale policajti chcú ešte aj vidieť originál. ked si ich dáš spraviť tak 7 ks tak vystačíš lebo budeš ešte potrebovať po skončení vyplácania materského ked budeš žiadať o rodičovský. u nás v práci ked prinesú rodný list novorodenca tak my im tie kopie robíme popros mzdárku 🙂

kacenqa
23. feb 2008

terka ale to nepotrebujes 'uradne' kopie, stacia ti fotokopie. teda ak si myslela uradne kopie ako notarsky overene kopie, alebo nebodaj kopie rodneho listu vydane matrikou.

elise
23. feb 2008

stačia všade kde som písala fotokopie. na matrike mi vydali jedem rodný list a 4 odpisy rodného listu všade však stačia obyčajné fotokopie

domino3891
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buzik
19. okt 2011

ahojte

gapa
19. okt 2011

doplním, že na soc.poistovnu bude treba min. 2ks RL-kopií, 1x k prihláške na dôch.poistenie (do 45dní po pôrode resp. ak ste zamestnané, zamestnanie trvá počas poberania materského, tak najneskôr v 1vý den čerpania rodič.dovol) + ku každej žiadosti o materské (tj. ak si niekto uplatnoval zo zamestnania a aj DNP, tak ešte 2x)

k orig. RL dostaneš myslím oznámemie o narodení, či tak sa to nejako volá, to asi píše elise.
Ja som si dala pri oboch detoch spraviť ešte jeden opis originálu RL, jeden si potom zoberú deti a jeden si nechám ja. A tiež, ak by sme v prípade potreby (straty...) nemuseli letieť na matriku v obvode, kde som rodila (nie u nás v meste). Ale to už je na každom, lebo nie je to potrebné.

sisaha
19. okt 2011

@terkaa ja som si ho nafotila asi 12x a vytahujem podla potreby