Úraz počas skúšobnej doby

viktoria173
22. okt 2021

Dobrý deň, v januári 2020 sa mi počas skúšobnej doby stal pracovný úraz (vyskočilo mi jabĺčko a je to hodnotené na 100%) a v apríli som sa dozvedela že som hneď na druhý deň dostala výpoveď. Dávky mam vyplácané normálne len chcem sa spýtať že keďže mi pn o chvíľu končí či mám nárok aj na niečo iné okrem klasického obodovania urazu. Uraz bol liečený operáciou ktorá bola na začiatku februára no ja stále krívam, musím nosiť ortezu plus barlu, koleno nemá vôbec stabilitu po dlhšom dni mi jabĺčko vyskakuje a aj sa dá povedať že je trochu vybočene a je strašne citlivé na dotyk plus ma čaká ešte magnetická rezonancia.

kacena4
22. okt 2021

neviem co myslis pod tym 100% hodnotenie ale treba sa obratit na socialnu poistovnu je viacero "priplatkov" ktore mozes dostat za pracovny uraz, napr. aj PNku doplatenu. nastuduj si to na socpoistovni

janinah
22. okt 2021

Peniaze vieš dostať aj z piatich poisťovní.ak si tam poistená pre prípad úrazu.inak neviem odkiaľ ešte myslíš akú platbu.a tiež záleží na trvalých následkoch čo sa zisťuje myslím až po roku od úrazu.toto neviem presne

viktoria173
autor
22. okt 2021

@kacena4 myslela som to tak že 100% chyba zamestnávateľa

erikaa09
22. okt 2021

@viktoria173 ak nemaš nikde poistku tak len bodovanie zo socialky. :( mne to povedali . Mala som tiez pracovny uraz :( ak sa mylim budem rada ak sa dozviem viac

ivkazba
22. okt 2021

@viktoria173 aj bol hneď po úraze urobený záznam o pracovnom úraze a urobené všetky povinnosti súvisiace s nahlásením pracovného úrazu? Ak nie, tak na čo by si chcela mať nárok?

kacena4
22. okt 2021

https://www.socpoist.sk/187/620s tu to vsetko mas vlavom stlpci mas vsetky mozne druhy kompenzacii ktore mozes dostat, tiez si mozes poziadat o invalidny ci ZTP ak ti uznaju

viktoria173
autor
22. okt 2021

@ivkazba bolo to nahlásené všetko, moja otázka smeruje na trvalé následky alebo niečo také

viktoria173
autor
22. okt 2021

@kacena4 ďakujem veľmi pekne

ivkazba
22. okt 2021

@viktoria173 čo sa týka SP, tak link ti poslala kacena. A ak si mala životnú poistku, tak trvalé následky vieš mať vyplatené aj tam, ak ich máš poistené.

viktoria173
autor
22. okt 2021

@ivkazba ďakujem a neviete ako to je s tými trvalými následkami? Či si o ne môžem požiadať aj hneď ako mi skončí po roku pnka?

kacena4
22. okt 2021

@viktoria173 mozes aj hned nemusi byt po roku, ak mas PN rok mozes prejst rovno na invalidny...

kacena4
22. okt 2021

náhrada za bolesť a náhrada za sťaženie spoločenského uplatnenia, toto je bod z toho linku, to su trvale nasledky t.j. stazene spoloc uplatnenie potom uz len invalidny