Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Uznajú mi príspevky, keď budem brať výživné nad 100 eur?

evickatimi
27. okt 2012

mam maleho syna,a som slobodna matka.moj ex mi plati vyzivne po dohode 70e ale chcem ho dat zvysit na 100e pripadne viac.nakolko sa so synom stahujem do podnajmu.momentalne som na MD .resp.beriem rodicovsky prispevok.lenze ten mi onedlho konci.dozvedela som sa,ze ak budem mat vyzivne vyssie ako 100e tak nemam narok na ziadny prispevok od statu.ani na prispevok na byvanie ani na socialku.zostane mi len 20e rodinne pridavky..a este neviem ani ci mi moj ex bude platit vyzivne tak ako ma.mozu ma nechat s dietatom zit z 20r mesacne ?

ivetka2007
27. okt 2012

no stat si asi mysli, ze ked bude mat tvoj maly tri roky, pojdes do prace a prijem si obstaras sama tak ako my ostatne.... cakat na prispevky od statu je trufalost...

moon1979
27. okt 2012

@evickatimi no zo sociálnych dávok podnájom zaplatíš len veľmi ťažko ... jedine, že by si ho mala zadarmo ...

liz_lemon
28. okt 2012

zacni si hladat pracu co najskor, ak by si si nasla este pred skoncenim RD, tak syna mozes dat do skolky a stat ti na nu bude prispievat 230 E, ale samozrejme to musi byt len sukromna skolka

evickatimi
autor
13. nov 2012

ja viem ze najlepsie je ist do prace..lenze zatial byvam na dedine.mesto mam daleko.nemam maleho kde tu dat do jasiel.ma len 2r..a ja mam zdrav.problemy ..ked si aj najdem pracu neviem ci nebudem viac pn ako v praci.co by som bola nerada.ale musim s tym pocitat,bohuzial :( takze pytam sa,lebo ak mi naozaj zostane posledna moznost ta socialka,tak ci by som mala spon na nu narok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli