Vrátenie použitého tovaru zakúpeneho na bazáre

zuzana_stet
28. apr 2016

Mamicky, prosim aka je lehota na vratenie zakupeneho pouziteho tovaru zakupeneho na internete, konkretne tu na konikovi na bazare? Ide o saty, kedy su tieto saty kupujucej velke, pretoze sa nepremerala a chce mi ich vratit. Velkost aj miery siat boli uvedene v inzerate a saty presne zodpovedaju popisu v inzerate a aj vyzeraju presne ako na foto.

vika35
28. apr 2016

podla ma ziadna lehota neexistuje na bazari. skor ide o to ci ma predavaju volu to zobrat naspat, kedze miery boli uvedene je to chyba kupujucej. ale pravnicka niesom tak mozno ma niekto opravi

zuzana_stet
autor
28. apr 2016

@vika35 jasne miery som uviedla presne na cm, prsia - boky, ramena-ruakv-celkova dlzka, teraz mi kupujuca chce saty vratit, poslala aj foto ako v nich vyzera. je v nich ako v mechu, su jej skutocn velikanske. ja saty naspat nechcem, som rada ze som sa ich "zbavila" kedze ja sa do nich nedam a len mi zavadzali v satniku. je mi z toho smutno :/

janickacrazy
28. apr 2016

@zuzana_stet tak určite ich naspať zobrať nemusíš, je to jej chyba, mala sa poriadne odmerať, fakt nechápem niektorých ľudí, ale nevadí

zuzana_stet
autor
28. apr 2016

@janickacrazy prosim nevies ci nemam nejaku zakonnu povinnost predsa len ich zobrrat? pise mi ze teraz nema peniaze na nove. je mi jej aj trochu luto :/

srdiecko4u
28. apr 2016

@zuzana_stet Mozes sa opytat aj tu https://www.modrykonik.sk/group/7748/ Ale ak ide o pouzity tovar, mala si v inzerate rozmery, tak tovar nemusis vziat spat.

zuzana_stet
autor
28. apr 2016

@srdiecko4u dakujem velmi pekne 🙂

dominika6
28. apr 2016

@zuzana_stet
nemá nárok na vrátenie,niesi eshop,ani obchod,ani živnostník,nemáš obchodné podmienky a peniaze sa nevracajú...pokiaľ nechceš ty ...

zuzana_stet
autor
28. apr 2016

@dominika6 dakujem krasne 🙂

jadelka
28. apr 2016

@zuzana_stet keby sa to stalo tebe,zeby si si kupila nevhodne saty,tiez by si tak reagovala? Co ak pani nema penazi nazvys? Ty si sa zbavila a hotovo. Podla mna,ak by si mala charakter,vezmes saty spat s tym,ze naklady za postovne ponesie ona a ty jej vratis peniaze.

jadelka
28. apr 2016

@janickacrazy ja nechapem teba,predsa ak kupujem takto,cez net, nemusim trafit velkost,ani vzhlad sa mi nemusi pacit. Ja by som ten bazar zrusila. Len sa tu okradate a robite svinstva zeny.

pupavka123
28. apr 2016

@zuzana_stet Ako sa hovori:za blbost sa plati...ty si tam mala rozmery a hotovo,podla mna nie je o com a dalej by som sa s nou nebavila...aj ja ti mozem napiset,ze na dalsie nemam,ze to boli moje posledne peniaze,ze ma manzel zabije...ze,ze,ze...veris mi?ved papier znesie vsetko...jasne,ze ta teraz psychicky depta,naco by jej boli take saty,chce sa ich zbavit a hotovo,ale to uz nie je tvoj problem

janickacrazy
28. apr 2016

@jadelka veľkosť a rozmery tam boli uvedené, hádam má doma meter, nie? a práve ked kupujem takto cez bazar, tak sa teda doma poriadne pomerám a nemože sa mi niečo takéto stať, prečo by si zrušila bazar, nemá každý kopu penazí na účte a takto sa dajú kúpiť aj pekné zachovalé veci pre deti, ktoré by inak niekto možno vyhodil, ved by to bola škoda a aj životné prostredie sa tým šetrí, ked sa veci viackrát použijú

ruza112
28. apr 2016

@dominika6 no mne sa stalo minulý týžden som urobila pani riadny balik asi 3kg veci pre slečnu na 2-3roky vela som pribalila asi jedna vec ju vyšla na 0,30€ a 2topanočky kožene na doma som pribalila za 15€ som dala balik a ona mi píše že chce vratiť balik nie je spokojna ale v inzerate jasne stalo že veci na doma sem tam fliačik ale bola veľmi naročna donutila ma vratiť sumu ....takže zaleži aj na koho natrafite ale maxi balik za taku cenu?

dominika6
28. apr 2016

@ruza112
pokiaľ sú priložené fotky,s presným opisom,udanou chybou,poškodením a presnými rozmermi,dohodnutí ste na cene a poštovnom,nemáš dôvod brať veci späť..

lintu
28. apr 2016

Akože aj keď sa človek pomeria, daná vec nemusí sadnúť podľa predstáv. Ale k veci.... Pár mesiacov dozadu som niekde čítala, že pri bazárijnom predaji ( medzi dvoma súkromnými osobami) nevzniká kupujúcemu nárok na vrátenie tovaru. Všetko teda ostáva na dohode a ochote dvoch zúčastnených strán. Pre budúcnosť ( a vyhnutie sa takýchto problémov) by možno bolo fajn spomenúť v samotnom inzeráte, či sa tovar dá alebo nedá vrátiť.

zuzana_stet
autor
28. apr 2016

@lintu dakujem. spani co saty kupovala sme sa dopredu dohodli, ze ak by nahodou nesadli, tak uz niesom ochotna ich brat spat. aku ma zaruku, ze mi ich vrati v tom stave v akom som jej ich poslala? mozu byt roztrhane, zaspinene, ufulane alebo inak poskodene, preto sme s atka dohodli. no ona pise, ze to nevadi, ze aj tak mi ich vrati.

ruza112
28. apr 2016

@dominika6 vyhražala sa mi že napise negativne hodnotenie tak mi to nestalo za to aj manžel vravel že vedela že veci su nosene a v inzerate stalo na doma tak viem že to nie su veci do školy ale ona vraj je nespokojna neviem čo chcela za mega balik a symbolicka cena tak som to už nechala tak a vratila som jej prachy naspat a ona mi už vraj poslala balik

janickacrazy
28. apr 2016

@ruza112 no len aby ti ho aj vrátila, asi by som na tvojom mieste najskor žiadala mať balík doma a až potom posielala peniaze, no s niektorými ľudmi je ťažko 🤐

lintu
28. apr 2016

@zuzana_stet ach jo 🙄 neviem, za takýchto podmienok by som si asi stála za svojim. Ak je niekto o niečom upovedomený a navyše s tým ešte aj súhlasí, tak žiaľ.... Ak chcem vymýšľať, tak neuzatváram obchody. To by sme sa kam dostali, keby si každý mení pravidlá, tak ako to jemu vyhovuje?

dominika6
28. apr 2016

@ruza112
Balik ti pride aj nazad?

ruza112
28. apr 2016

@janickacrazy no veru ale už to viac krat neurobim nebudem suhlasiť s vratenim tovaru mala inzerat tovaro opisaný pravdivo tak ...

ruza112
28. apr 2016

@dominika6 neviem peniaze som vratila a dufam že ona posle písala že pošle tak uvidim dam vedieť

beton
12. sep 2016

tak ste sa aspon dohodli a tovar vratili. ja som navela, navela po urazkach a obvinovani pristupila na vratenie tovaru. Balik dosiel, ale som ho neotvorila. Vratila som peniaze, ze ved predam inej mamicke. A balik som otvorila az dnes. A tam poskodeny tovar. Jednoducho mam pocit, ze mamicka nevedela najst dovod, preco tovar vratit, tak sa odvolala, ze je poskodeny. Ale ja som presvedcena, ze poskodeny nebol. Neda sa to uz nijak dokazat, peniaze som vratila a poskodeny tovar mozem vyhodit. Najprv operovala, ze nebolo vycistene. Co som jej aj uznala, ze ved som ani netvrdila, ze za tu cenu budem este cistit. A potom, ze manzel si vsimol, ze je odtrhnuty klip. Pozeram dnes, zelezny kruzok zlomeny napoly. Ved to sa nosenim ani neda zlomit. by sa skor roztrhla koza na topanke ako to zelezo....jednoducho mam pocit, ze to cvakli, aby mali dovod na vratenie. Je mi z toho zle, ako moze niekto takto konat. spravodlivosti sa uz nedovolam. mamicka ma same dobre hodnotenia, co nechapem. ze len pri mne bola taka narocna a nakoniec este aj zakerna.... vselijaki ludia chodia po svete.

ruza112
13. sep 2016

@beton proste dať do podmienok že tovar späť neberiem

ruza112
13. sep 2016

@srdiecko4u súhlasím

ruza112
13. sep 2016

@ruza112 áno balík poslala veci v ňom nahadzane ani sa neunuvala poskladať a tak som sa rozhodla že viac tovar spať neberiem keď máš opis pravdivý a pravdivé rozmery tak nie má sata dotyčná pomerat

158lia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz