Vybavenie nového občianskeho preukazu, lebo starý stratil platnosť

mpg
14. mar 2021

Keď treba vybaviť nový občiansky preukaz, lebo starý stratil platnosť treba sa objednať alebo ísť rovno osobne?

mpg
autor
14. mar 2021

Myslela som telefonicky sa objednať, zavolať tam.

liljana
14. mar 2021

Počas núdzového stavu neplatia lehoty na dokladoch. Ich platnosť sa predlžuje až do uplynutia štyroch mesiacov od odvolania núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej pre pandémiu ochorenia COVID-19. Výnimkou je cestovný pas. Upozornilo na to Ministerstvo vnútra SR.
"Doklady teda automaticky platia a v tejto dobe nie je potrebné vybavovať nové a vystavovať sa riziku nákazy," uviedlo ministerstvo.
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22524924/platnost-doklad...
Treba ist rovno osobne bez objednania na okresny urad, podat ziadost o novy OP, odfotit a potom si nechat poslat obciansky postou domov.

sisska
14. mar 2021

Ja som si bola vybavit novy OP minuly tyzden. Nebolo treba sa objednat, stacilo prist (pracovna doba od 8,00 do 14,00 hod.). Mohla som tam nechat stary OP a novy by mi poslali postou, alebo im stary OP priniest osobne, ked mi pride SMS-ka, ze je novy OP uz hotovy.

deti95060810
14. mar 2021

ja som mala OP neplatný 2 roky a mm rok.... v pôrodnici skoro padli na zadok keď si robili záznamy.... Bolo to bez pokuty...

mata1001
14. mar 2021

Na odd.dokladov sa neda objednat...prides a cakas v rade...

romangrac
19. apr 2021

Je možné zmeniť občiansky preukaz keď mám podozrenie že môj súčasný môže byť zneužitý?aby som náhodou nemal v budúcnosti problémy?

mata1001
19. apr 2021

@romangrac ano dá.