Vybavenie pasu

cajomila
11. feb 2022

Ahojte, dnes som bola dcére vybaviť cestovný pas. Plánujeme ísť na jarnú dovolenku...bola som v tom, že cestujeme o 4 týždne.
Doma mi muž oznámil, že už sú to len 3 týždne...sakra!!!!
Pas som dala vybaviť klasický do 30 dní...a teraz začínam mať vážnu obavu, či ten pas budeme mať do odchodu.
Zatiaľ vždy keď som vybavovala pas, tak bol hotový dosť rýchlo, aj o 1/2 času rýchlejšie ako sľubovali.

Ale predsa, netuší či by sa dalo spätne požiadať o vybavenie do 14 dní?

denden77
11. feb 2022

@cajomila kedze je mimo sezony, isto bude hotovy skor 😉 spatne sa neda, musela by si ziadat o druhy 😊

cajomila
autor
11. feb 2022

@denden77 Tiež sa na to spolieham, že je mimo sezóna.

anavie
11. feb 2022

@cajomila ajoj mne prisiel do 10 dni 🙂

ibrunova
11. feb 2022

Určite bude hotový skôr, neboj

cajomila
autor
11. feb 2022

@anavie Bože, kiež by🙏.

qetka
11. feb 2022

ja som 26.1 bola s detmi vybavovat OP. zatial nic 🤷‍♀️

cajomila
autor
11. feb 2022

@qetka 😳😶

baboobchod
11. feb 2022

Asi ako kde, v BA 2 som mala svoj aj synov do 2 týždňov

cajomila
autor
11. feb 2022

@denden77 A inak to sa fakt dá, požiadať o druhý...už v procese?

cajomila
autor
11. feb 2022

@baboobchod My sme v BŠ

nikiki29
11. feb 2022

@cajomila my sme ho mali v BB hotový za 9 dní … ja by som nestrácala nádej.
Prípadne daj deťom ešte urobiť občianske ak cestujete v rámci EÚ, možno prídu skôr alebo požiadaj o OP zrýchlene 😊

cajomila
autor
11. feb 2022

@nikiki29 No snažím sa myslieť pozitívne 🙈. Zatiaľ sme mali pasy hotové vždy oveľa skôr.

Len to bol ten moment šoku, keď som doma otvorila dvere a zistila, že mám o 1 týždeň menej času 😳😶🤔🙄🥴😜🤯🙈

smoulingirl
11. feb 2022

Ako občan SR môžeš mať pasy dva, rozdiel je v dĺžke platnosti. Ak by si mala veľké pochybnosti, môžeš požiadať o druhý v zrýchlenom konaní.

minutka
11. feb 2022

Mozes mat 2 pasy. Prip nestaci op?

cajomila
autor
11. feb 2022

@minutka Pôjdeme mimo EÚ

mata1001
12. feb 2022

@cajomila ak chces v pondelok ti pozriem pasy ktore prídu k nam na oddelenie., ze z ktoreho datumu sú.a podla toho sa zariadis...

cajomila
autor
12. feb 2022

@mata1001 Ok, príjmami túto ponuku.Vdaka🙏

mata1001
14. feb 2022

@cajomila pasy dosli podane dňa 27.1.

cajomila
autor
14. feb 2022

@mata1001 Ďakujem.Zlata, že si nezabudla👌.
Už som rozhodnutá, počkať 2 týždne. A ak nič, tak požiadam ešte raz do 48 hod😉.

cajomila
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
qetka
14. feb 2022

tak mne dnes piplo, ze mame OP hotove - necele 3 tyzdne. A my sme z BA, myslim si, ze u vas ro bude rychlejsie, cize to isto stihnu ;)

cajomila
autor
14. feb 2022

@mata1001 A ešte ak môžem...v ktorom okrese pôsobíš?

mata1001
14. feb 2022

@cajomila v Bratislave, ale to je jedno kde si si ho dala robit, robia ich rovnako či poziadas v Ba alebo v Ružomberku...

cajomila
autor
26. feb 2022

Dievčatá, máme pás...od podania prišiel presne za 14 dní 🙏

ewinaski
3. jún 2022

@mata1001 Ahoj, ak nevadí pripojím sa k diskusii. Podľa tvojich odpovedí som vydedukovala, že asi robíš na pasovom oddelení alebo v niečom podobnom. Prosím ťa, viem že je sezóna, ale ja som bola v tom, že iný kraj - iný mrav. U nás v okrese tie čakania na pas boli vždy minimálne (napr. kamarátka v marci 30-dnovy pas mala hotový do 3 dní). Ja som bola deťom vybaviť pas v pondelok do 10 dní s tým, že pani za priehradkou mi povedala, že to ide rýchlo a ja premotivovaná žena som objednala dovolenku a pasy stále nikde. Je tam reálna šanca ešte že prídu do utorka? Alebo dovolenku rovno zrušiť? Obe kolegyne boli robiť pasy (10dnove) v piatok (jeden pracovný deň predo mnou) a mali ich hotové v utorok. Ja viem, že nemáš kryštáľovú guľu a že lehota je 10 dní, ale ja už vážne neviem čo mám robiť 😭

mata1001
3. jún 2022

@ewinaski ahoj ano je šanca,ze ti prídu...v utorok je 7.deň, tak by uz mohli prísť.. kedy odchadzate?

ewinaski
3. jún 2022

@mata1001 ďakujem za odpoveď. Veľmi sa na seba hnevám, že som si to nevybavili skôr. Odchádzame v stredu. Mohli by sme si tie pasy teoreticky vybrať aj niekde inde? Lebo v tom pripade by sme ho mohli vybrať aj v stredu. Či taká šanca vôbec nie je?

mata1001
3. jún 2022

@ewinaski nie, nevies ich vybrat nikde inde, len tam kde si ich podavala...este mozes v pondelok zažiadať o druhy pas a das vyrobit do 2 dní a budes ich mat v stredu.

ewinaski
4. jún 2022

@mata1001 ďakujem, si zlatá, aj som si myslela. A už iba posledná otázka 🙈 o koľkej približne chodia na pasové oddelenie pasy? Lebo ak je to poobede, tak sa mi to neoplatí. Raz mi prišla sms až o 13.00 preto sa pýtam.

mata1001
4. jún 2022

@ewinaski chodia rôzne...nám chodia ráno, v Ba poobede, takze to ti neviem povedat.