Vybavenie rodného listu na SR. Ako dlho to trvá?

cukricek11
2. sep 2007

ahojte babenky 🙂 ,neviete,ako dlho trva vybavenie slovenskeho rodneho listu na SR?
dik

luminkasp
4. sep 2007

jajaalf, tak sa prihlas znova, to neni problem

tini
4. sep 2007

Luminka, my sme to mali lahsie, nic netrebalo o obcianstve ani o 2 priezviskach, maly ma len riezvisko po manzelovi. A dokonca ani co som citala tvoje predchadzajuce prispevky, netrebalo nic apostilovavt, ani splnomocnenie pre mamku a tiez mi to ona vsetko vybavovala z KE cez nasu matriku a oni to posielali do BA na tu osobitnu. Asi zavisi, kde na akeho uradnika natrafis, ani oni nemaju vo vsetkom jasno ☹

zuzula
4. sep 2007

no my sme vsetko absolvovali teraz v auguste. na SK sme vycestovali na zaklade jednorazoveho cestovneho povolenia z ambasady, na SK sme vybavili slov. rodny list (specialna matrika, trva to 3 mes.) a osvedcenie o statnom obcianstve (na krajskej matrike a obecnom urade kde sme maleho nahlasili na trvaly pobyt), s tym vsetkym sme isli na pasove a maly ma poziadane o pas a takisto som si ho dala zapisat do svojho pasu.

mame poziadane o 2 prispevky, 1. pri narodeni dietata (cca 4tis) a 2.pri narodeni prveho dietata (cca11tis) - na ten druhy treba potvrdenia od slov. gynekologa a slov. pediatra, co je odveci lebo ako ma slov. gynekolog potvrdit ze je to moje prve dieta ked som rodila v UK a on ma nemal vedenu ako tehotnu?? ale nejako sme to vybavili a snad nam peniazky coskoro pridu
takisto mam narok na rodicovsky prispevok (cca 4.5 tis mesacne do veku 3 roky dietata) ale az ked prestanem poberat matersku v UK, tiez musim potom predlozit potvrdenie ze uz matersku nepoberam

inak na SK mam stale trvaly pobyt, nemienim to menit ved zijem v EU...danove priznanie tam nepodavame kedze platime dane v UK...

luminkasp
4. sep 2007

zuzala to s tym slovenskym gynekologom a pediatrom myslis vazne? a ako si to prosim ta vybavila?

maryam
4. sep 2007

luminka, pravdepodobne zaplatila lekarom, za peniaze sa da vsetko...

zuzula, mas narok na rodicovsky prispevok, aj ak nie si socialne poistena na slovensku? staci len "trvaly pobyt"?

Teda, uz sa tesim na tie vybavovacky 😖

jajaalf
4. sep 2007

zuzula tvoj manzel je slovak?myslite,ze by som mala aj ja narok na tie prispevky?ked moj manzel je talian?

caraida
4. sep 2007

ahojte, ja som tam volalala za tie prispevky, stacia potvrdenia od vasho pediatra a vasho zenskeho, prelozene, netreba od slovenskych.
my cakame na sk rodny list uz pomaly 3 mes., ked som volala teraz na osobitnu matriku, spracovavali ziadosti podane zaciatkom juna.... nepretrhnu sa.
tak cakam.

luminkasp
4. sep 2007

jajaalf, mas, ak nic nepoberas v talianksu, moj muzik je spaniel

jajaalf
4. sep 2007

luminkasp ja som dostala prispevok matersky..ale aj tak si myslim,ze by som to nestihla vybavit 😠 😒

tini
4. sep 2007

Mne na socialke povedali, ze im je jedno od akeho lekara to bude potvrdene, ci zahranicny alebo nas, ale je to nedomyslene, pretoze na to maju na socialke specialny formular v slovencine a ten mi potvrdil slovensky pediater aj gynekolog, ktori ma vobec pred tym nevideli, sla som a poprosila.
Zuzula, vidis, my akurat nemame to osvedcenie o statnom obcianstve, mame zatial vybavbeny len slovensky rodny list, pas slovensky nema, pretoze sme vybavili hned po narodeni francuzsky. Treba vseobecne to osvedcenie o statnom obcianstve?
Maryam, na rodicovsky prispevok treba slovensky rodny list dietata, trvaly pobyt pre dieta na sk a zo zahranicia papier, ze tam nic nepoberas alebo ze ste o nic nepoziadali, aspon mne to takto povedali v ke. Takisto som neplatila socialne poistenie od skoncenia vs.

kozulka
4. sep 2007

Ahoj Cukricek, no tak u nas to trva, ked som tam volala, tak najskor sa ma zenska chcela rychlo zbavit tym,ze mi povedala, ze ich povinnost je vybavit rodny list do troch mesiacov, no a z jej tonu bolo jasne, ze nemam pocitat s tym, ze by to bolo skor. Aaaaaaale, potom ked je clovek trochu milsi a popyta pekne ci by sa to nedalo skor (lebo mi sme tam uz mali appostile 2 mesiace a chceli sme stihnut porodny prispevok), tak sme to mali do tyzdna hotove 😉

cukricek11
autor
4. sep 2007

jujjky kozulka,to si ma potesila 🙂 ...nam na ambasade vravela,ze v surnych pripadoch to mozu vybavit do mesiaca ,tak uvidime,,,dufam,ze budeme mat stastie 😉 ...dufam,,,,, kozulka a ty si kde,ak sa mozem spytat
dakujem














































































































































































🙂

cukricek11
autor
4. sep 2007

ahojky zuzula 🙂 ...chcela som sa ta opytat,ci to ste na vybavenie rodneho listu a jednorazoveho cest.dok.potrebovali iba jeden apostilovany ang.r.list?....a plati to,ze ak ti skonci materska tu v UK,tak mas iba poslat papier,a vtedy ti zacnu platit matersku na SR?
dakujem zuzi 😉

zuzula
5. sep 2007

Lumi - No veru vazne to myslim, na tom urade soc veci mi povedali ze ak mi to moj slov. gynekolog nechce dat, tak si mam zaplatit takeho co mi to da - takto na plnu hubu 😨 😀 taksom tak aj urobila a potvrdenku dostala od gyndosa co ma nikdy predtym nevidel 😔

Caraida, mne povedali ze to nemoze byt od anglickeho lekara potvrdene a prelozene, ze to musi byt potvrdena ta slov. forma...ale uradnici si casto sami protirecia tak mozno niekde uznaju aj zahranicne potvrdenie... 😔

Maryem tak mi povedali, ze mam na to narok.

Cukricek, aj nam sa ten slov. rodny list podarilo vybavit rychlejsie, cez znameho...inak ta pani na spec. matrike vobec mila nie je, ze soska?? 😉 presvedcil sa o tom aj moj bracho ked ho bol vyzdvihnut...
A staci 1 apostilovany rodny list.

luminkasp
5. sep 2007

zuzula o tej pani nemusis nic hovorit, ja uz to vybavujem ako dlho a stale nic, stale im nieco chyba
ty si kde zuzula?
ty si tiez potrebovala aj papier o tom obcianstve a prizvisku?

kozulka
7. sep 2007

Ahoj Cukricek, ja som v USA konkretne NY a pozeram, ze ten moja slovencina uz akosi hapruje ( my s makkym i 😅 ) My sme to mali ale za dva mesiace aj tyzden, neviem ci si si vsimla, ze som tam pisala, ze uz dva mesiace sme mali prelozeny rodny list tam.... ☹ . Tak neviem ci som ta potesila ☹ . Ale pravdou je ako pisali baby, ze ta teta .... no co dodat to je pani uradnicka s velkym p a basta. 😉 Ale treba skusit - navliect hrosiu kozu a byt velmi mily, malo by to zabrat 😒 .
Inac, vyuzijem debatu, neviete mi niekto poradit, kde tu v USA by som mala ist ked chcem dostat potvrdenie, ze tu matersku nepoberam (kedze tu nic take nie, len tak ak si nemala pracu s benefitmi a kde si sa so sefom na takom niecom dohodla).... U nas mi to nikto na uradoch nevedel povedat...
AAA este na margo porodneho prispevku - asi pred 2 tyzdnami mi prisla odpoved, ze kedze som nebola 12 za sebou iducich mesiacov po sebe poistena v SR, tak mi to zamietaju. No a v nasom zakone je, ze ked si poistena v inom state u nas nemozes byt - ja som sa toho drzala, no a zrazu toto. Pritom ked bol Jakubko narodeny ( vo februari), tak to o tom poisteni este nebolo... Ak mi vie niekto poradit, budem velmi vdacna za kazdu radu.
Joj a Cukricek vela stastia 🙂

gabuca
7. sep 2007

My vybavujeme cez velvyslanectvo v Berline - vraj to potrva 3 mesiace a stoji ca. 100 EUR aj so zapisanim maleho do mojho pasu. No ale aspon nikde nemusime chodit, vsetko sa to riesi postou a telefonicky 😉

shiju23
7. sep 2007

ja mam trvaly pobyt v uk, som regidtrovana. chodim volit, co moze iba riadne prihlaseny a rgistrovany obcan a ziadne papiere z svk o odhlaseni som nepotrebovala, iba pas, slo to rychlo.
takze neviem.
jednamoja znama vybavovala pas pre malu, ziadne specialne poziadavky nemali ,ako niekto pisal,ze rodny list z svk, ke dma anglicky, jej stacil anglicky, narodila sa tuna a je je aj regisdtrovana, takz eneviem,kde je pravda.

luminkasp
7. sep 2007

shiju a ma sr obcianstvo?

tini
7. sep 2007

Kozulka, s tym poisetnim to je divne. Ja som bola poistena aj zdr. aj soc. do 8/2006 v CR, potom samoplatca zdrav. od 9/06 na SK a zaroven od manzela poistena vo FR, maly sa narodil vo Fr a teraz v lete som si vybehala tie prispevky - porodny aj pre prvorodene a dali mi.

kozulka
7. sep 2007

Tini, to som asi aj ja mala tak urobit...no vidis, clovek chce aby bolo vsetko tak ako ma byt a nakoniec s nim vybabru.... 😒

mura
7. sep 2007

aj ja som zrusila zdr poistenie na sk a mam tu ,na sk som si vyplatiala dlzna co som bola od odhlasenia a uz neplatim nic konecne , lebo urady na sk stale chcu nejake peniaze a neviem za co stale .ale poistovnu konecne nie . ale neviem ako to inde funguje.
a danove priznanie som ale musela podavat na Sk , inak to neslo a robime to kazdy rok 😒 .tu danove robi zamestnavatel a este nam dane aj vratia .
soska , ty si v Londyne ? ja tam musim ist po pas , a vidim ze ty mas uz skusenosti s tym , co vsetko treba na to . myslim ze zo sk to bude lepise vybavit . hm ...pretoze na ambasy mi povedali ze musime obaja prist a menam kam dat baby . je to ozaj nutne ??

bleskovka
7. sep 2007

tini a pre to prvorodene treba aj potvrdenie od pediatra a gynekologa. Ako si to urobila? Dala si to potvrdit vo Fr. alebo niekomu na SK?

cukricek11
autor
8. sep 2007

ahojte 🙂 ...no konecne som sa sem dostala...ja som optimistka,ze to vybavime za 1 mesiac,co? 😝 ...uvidime fakt,co povedia na ambasade...dakujem zuzulke a kozulke....drzte palce...

eva4444
8. sep 2007

ahojte potrebujem surne v rodinnej zalezitosti vycestovat na slovensko, avsak nemam doklady pre maleho 😢 a samozrejme ze bez neho sa neda. ako najrychlejsie sa da vybavit hocijaky cestovny doklad pre babo a kde? prosim o pomoc - my zijeme v mnichove. je to fakt dolezie 😢 ☹

poznate rpipad, ze by niekto 'ukecal' colnika - vsak mame pre neho nemecke doklady, len slovenske budeme mat najskor koncom septembra

luminkasp
9. sep 2007

eva, sak ak mate nemecky cestovny pas, ziaden probelm

eva4444
9. sep 2007

luminka sp nemame, sme obaja slovaci

luminkasp
9. sep 2007

aha, ono existuje nieco ako povolenie na vycestovanie, ale neporadim ti vela, moj muz je spaniel... pocitaj a napis ip tuto niektore baby to uz spominali

funny
11. sep 2007

eva, ako dlho ste v de? ak vyse 8 rokov, mozte poziadat o nemecky pas. alebo zajdite na passwesen vasho obvodu v mnichove a nechajte si vystavit vycestovaci jednorazovy doklad, alebo ako sa to vola.

tini
12. sep 2007

Bleskovka, dala som to potvrdit na SK u znamej pediatricky a uplne neznamej gynekologicky, ani neskumala, ci je to pravda.
Eva, ste v neprijemnej situacii. Letecky nemate sancu, len autom a to dnes colnici velmi nepozeraju do auta, mat so sebou jeho nemecky rodny list keby nieco. Mozno risknut a oblozit autosedacku batozinou, tazko poradit.