Vybavovanie na úradoch pri druhom dieťati

slavicita
24. jan 2012

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať na jednu vec. Mám skoro dvojročného syna a s manželom sa chystáme na druhé dieťa. Bola by som rada keby sa narodilo keď náš krpec bude mať tri roky a skončí mi materská dovolenka. Vzhľadom k tomu, že firma v ktorej som pracovala pred pôrodom skrachovala nemám sa kam vráti. Ako je to s vybavovaním na úradoch?? Teda mám dve varianty. Ak sa druhé dieťa narodí pred skončením mojej materskej čo si potrebujem vybaviť a kam mám ísť ( sociálna poisťovňa, úrad práce ) a druhá varianta je taká, že ak sa narodí až po skončení mojej materskej, musím sa ísť zaevidovať na úrad práce ako nezamestnaná, kým sa to narodí?? Viem, že je to skoro sa pýtať lebo fakt neviem ako to bude ale ak niekto vie odpovedať, budem rada...info dopredu nie je zlé 😀 zatiaľ ďakujem

limatka
24. jan 2012

Ahoj moja švagrina bola v podobnej situacii a musela sa prihlasit na urad prace alebo zamestnat tak išla na urad prace ale neviem ako to je ked sa narodi dieta počas materskej.

slavicita
autor
24. jan 2012

@limatka ďakujem za odpoveď..a to išla na úrad práce aj do sociálky, čo to sociálke nahlásil úrad práce???

limatka
24. jan 2012

to neviem lebo urad prace a socialka su vedla seba ale treba asi aj na socialku aby si sa nahlasila aby ti neposielali papiere že si musiš sama platit poistenie