Vychádzky počas PN a nahlásenie sociálnej poisťovni.

fialka2612
25. feb 2020

Je potrebné nahlásiť do soc. poisťovne, že lekár dal chorému vychádzky počas dlhodobej pn-ky?
Čas trvania vychádzok je uvedený na tlačive o pn, ale to tlačivo je u chorého, soc. poisťovňa zrejme nemá odkiaľ vedieť, že chorý má vtedy vychádzky.
Aké sú vaše skúsenosti?
Ďakujem za poradenie.

sarah96
25. feb 2020

Veď pn-ku odovzdávaš zamestnávateľovy ten to pošle do soc.p. a na tom tlačive máš uvedené vychádzky takže musia vedieť že ako máš stanovené vychádzky

klarissa25
25. feb 2020

No môj otec dostal po cca týždni vychádzky a musel ich ísť nahlásiť do sociálnej poisťovne

fialka2612
autor
25. feb 2020

@sarah96 blbosť, tú jednu stranu z tlačív o pn-ke si nechávaš ty a nosíš ju so sebou na kontroly.

sarah96
25. feb 2020

@fialka2612 ano 1 strana ti ostáva lenže pnkové tlačivo sa skladá zo 4 listov 😉 1 je u lekára 1 u teba a ostatné na sociálke

veronikaszabova
25. feb 2020

Ja som nehlasila nic na socialke, vybavil to lekar.
@fialka2612 preco si sa ho nespytala, ako mas postupovat?

majaza
25. feb 2020

ano, ked dostanete vychádzky dodatočne (nie pri vystavení PNky) treba to ist ukazat na socialnu poistovnu, (u nas na podatelnu) a oni to tam poznačia.
mam to overene na 100% aj u lekara aj v poistovni, ze to takto funguje

baba303
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fialka2612
autor
26. feb 2020

@majaza vďaka, presne takto to bolo, len sme nevedeli, že treba to ísť ukázať, hľadali sme info o tom na webe soc. poisťovne a nenašli a lekár o tom neinformoval.
@veronikaszabova z jednoduchého dôvodu, lebo nás to nenapadlo 😉 Keď nebývaš často na (dhšej) pn-ke, tak nevieš ako to chodí a na tých tlačivách zo soc. poisťovne o tom nie je ani ň - tie sme preštudovali.
@sarah96 veď to je jasné z koľkých listov sa skladá 😉 aj ktoré komu idú 😉 otázka bola o niečom inom a nemáš úplnú pravdu, 1 list ostáva aj u zamestnávateľa 😀

mogaa
26. feb 2020

@fialka2612 to je jedno...kontrolór so SP dostane náhodne vygenerovaný zoznam kde robí robí námatkovo kontroly počas dňa....Ak príde v čase vychádzok, je tam poznačený čas kedy u teba bol, takže následne preukážeš že si mala v tom čase vychádzky a je všetko ok.....kludne môže prísť ráno o siedmej, 5minut po skončení vychádzok, o ôsmej večer alebo v nedeľu......

mogaa
26. feb 2020

@fialka2612 *zo SP

janka54321
26. feb 2020

@sarah96 ja som.tiez dlhodobo PN, a vyvhadzky som mala dopisane neskor, takze socialna poistovna nevie, kedy mam.vychadzky...a ked som.bola tri tyzdne v nemocnici, ani to sa nenahlasovalo na socialnu poistovnu...kontrolu som.nemala, doteraz som.vychadzky nenahlasovala a ani to nebudem robit...ked pridu tak zistia, a resp. ked pridu pocas mojej vychadzky a nebudem doma, tak to potom nahlasim...nieje to mojou povinnostou a dokonca lekar ti moze cas vychadzky pocas PN aj zmenit, dokonca aj zrusit

veronice
26. feb 2020

Bola som. 6 mesiacov pn. Vychadzky som dostala po 2 mesiacoch. Nikomu som nic nehlasila a ked mi prisla kontrola, ukazala som jej papier a pani si to poznacila sama. Bratislava. Nasledne som bola 6 mesiacov pn na rizikovom bez vychadzok a neprisiel nikto nic kontrolovat. Iny kraj iny mrav... Zial (alebo nastastie?)

katina02
26. feb 2020

Ono podľa mňa stačí, keď to máš na tlačive, ktoré máš doma, lebo však vychádzky sa dávajú až po 10 dňoch, nie a to je už väčšina kópiu, pre zamestnávateľa už na poisťovni

lucks6
26. feb 2020

nie podla mna to nikam nahlasovat netreba mas to doma na tlacive a isto ma zaznam aj lekarka

nika82
26. feb 2020

dr mi dopisovala vychadzky po 14 dnoch a nikde som to nehlasila, nic mi ani nepovedala ze to treba hlasit .... ak dojde kontrola v case vychadzok a ty nebudes doma nechaju ti listok s kontaktom aby si im vysvetlila ze preco niesi doma