Vydanie kartičky poistenca po svadbe v Dôvere.

martinka3437
9. júl 2019

Ahojte rada by som vedela ci v dovere mi vydaju karticku po svadbe s novym menom bez problemov . Pytam sa to preto lebo mam stary typ karticky a ked som na pobocke v Ke povedala ze by som bola vdacna za vydanie novej karticky tak mi povedala pani ze je to zbytocne ze aj tak sa ochvilku nebudu karticky vydavat dospelym . Ze k lekarke pojdem s obcianskym 🤷‍♀️ No ale u gynekologicky som sa raz stala svedkom ako pani bez karticky odmietli vysetrit tak ako to vlastne je?

pininka1
9. júl 2019

@martinka3437 to je blud, musíš mať kartičku. Nezabudni si pre vybavovanie zobrať sobášny list, mňa preto vrátili napriek tomu že som mala potvrdenie o sobáši od úradu.

martinka3437
autor
9. júl 2019

@pininka1 dakujeeem si zlata

limetka69
9. júl 2019

@martinka3437 nerozumiem, toto iste moj manzel, nechceli mu dat karticku, ze staci op s cipom, ale niekde ho neakceptuju a vydobil si ju, neviem co maju za problem.

adrianapupava
9. júl 2019

Mne prišla automaticky, o nic som nežiadala/neplatila (pred rokom)

janba
9. júl 2019

Aj mne prišla automaticky, do poisťovne som po svadbe nevolala ani nič. To bolo pred 2 rokmi

siska53
9. júl 2019

@martinka3437 ak mas obciansky s cipom, tak ti zdravotna poistovna vystavi uz len europsky preukaz poistenca. Ale zmemu priezviska do poistovne musis nahlasit,rovnako ako aj dalsim inštitúciám.

siska53
9. júl 2019

@limetka69 zmena v zakone!

limetka69
9. júl 2019

@siska53 ale. preco to niekde vyžadujú? tak nech pomenia vsetky zakony.

fialka1318
9. júl 2019

@martinka3437 ahoj ja som sa vydavala pred dvoma rokmi a ked som si volala o novu karticku co a ako ,tak som nemusela ist ani do poistovne ..povedali mi do telefonu ze im nemusim nahlasovat zmenu priezviska ze oni automaticky ked to nahlasim u zamestnavatela a on ma pod tym menom zaeviduje ze si to zmenia podla rodneho cisla u nich 🙂 ze im to vybehne ze mam ine priezvisko 🙂 aspon tak to povedali mne v bratislave na centrale 🙂 takze mi prisla domov a dovtedy som normalne pouzivala s menom za slobodna cca dva tyzdne kym mi ju poslali 🙂 teraz neviem ako to je 🙂 ale zdravotnu karticku odomna pytaju vsade kam idem k lekarovi bez nej sa so mnou nebavia 🙂

siska53
10. júl 2019

@limetka69 co niekde vyzaduju? Nejak nechapem.

limetka69
10. júl 2019

@siska53 prispevok nad vami. bez karticky sa noelde s vami ani nebavia, 🙂

siska53
10. júl 2019

@limetka69 lekari boli o tom informovani a musia to akceptovat.

ona12
31. júl 2019

@martinka3437 ahoj ja som to včera riešila. Bola som v dôvere nakoľko tiež mam nove priezvisko a tam mi povedali, že nemusím to nahlasovať, pretože to nejako automaticky ide.... Ale ze si to mam skúsiť zmeniť cez aplikáciu. Tak som si to cez internet zmenila a tam mi to už všetko nabehlo a bolo tam písané, že mi príde kartička postou

ona12
31. júl 2019

@ona12 a nepotrebovala som sobášny list... Stačil im nový OP