Vypláca sa očr spätne aj pre koronavírus?

erikafagi
16. mar 2020

Viem, že bežne sa očr vypláca spätne, ale zaujímalo by ma či je to aj v prípade koronavírusu? Mám 4 ročné dieťa, ktoré za normálnych okolností chodí do škôlky. Chcela som si vyplniť formulár, ktorý je na soc. poistovni, ale bohužiaľ nemôžem robiť úpravy vo worde ani pdf, iba ak si ho predplatím za cca 100€, o čo samozrejme nemám záujem. Volala som do soc.poistovne, žiaľ bezúspešne. Odniesla by som vypísaný formulár osobne na pobočku, ale nemám si ho kde vytlačiť, kedže je všetko zatvorené a doma tlačiareň nemáme.

lubka73
16. mar 2020

nemusis stresovat mas cas aj spatne

erikafagi
autor
16. mar 2020

lubka73 super, ďakujem

uglybetty1234
16. mar 2020

Na stranke socialnej p. je te si mozes narokovat sz 3 roky spatne

lubka73
16. mar 2020

@erikafagi aj tak im dnes nefunguje stranka neda sa vobec nacitat, asi maju toho vela

simkam2912
16. mar 2020

@erikafagi prosim ta a ako sa to vlastne da vyplnit elektronicky? To si treba nejako stiahnut a dat do wordu ci ako?

mimuska125
16. mar 2020

Ahoj ženicky môže sa opýtať vybavujem si tu OCR na syna. A v praci mi tvrdili ze mam poslať jednu žiadosť na firmu ktorá je v Mikuláši a druhu na sociálnu poisťovňu. Ale ze vraj do Mikuláša len ja byvam v Spišskej Novej Vsi.. Trvalý mam Harichovce nemám náhodou poslať tu druhu do Spišskej??? Ďakujem

simusska
21. mar 2020

@mimuska125 posiela sa na sociálnu poisťovňu kde má sídlo firma. Do SNV nemusíš

vladuska99
22. mar 2020

@erikafagi ahoj stiahni si libre office je to podobne ako word a zadarmo (odporucila mi znama novinarka, tiez to pouziva)

mimuska125
23. mar 2020

@simusska ahoj dakujem pekne vybavené 😀

simusska
23. mar 2020

A neviete náhodou ako bude OČR vyplácaná? Postupne - mesačne alebo až po ukončení? Ja musím byť doma až kým neotvoria škôlky.

anika_p
26. mar 2020

mesačne ,ale musíš vypísať aj čestné vyhlásenie a odoslať do 31.3.
https://www.socpoist.sk/aktuality-pozor--rodici... aby si peniažky za mesiac marec dostala v apríli

simusska
27. mar 2020

@anika_p ďakujem 🙂

wae
30. mar 2020

@simusska Aj ja asi ostanem az pokial neotvoria skoly ☹ Zamestnavatel ti nenamietal voci takej dlhej OČR? Ja mam trochu obavu ☹ kedze moje kolegyne robia dalej a moj vypadok sa im asi velmi pacit nebude.

simusska
30. mar 2020

@wae zamestnávateľovi som poslala papier, že budem na OČR do otvorenia škôlky. A kolegyne? No problém majú a vidím to tak, že budem za tú najhoršiu keď sa vrátim😟ale čo už...muž kým bude môcť tak bude chodiť do práce. Keď mu zatvoria firmu tak až potom ukončím ocr a vrátim sa do práce.

dzina007
30. mar 2020

skus sa prihlasit tu
https://office.live.com/start/Word.aspx?omkt=sk-SK

word sa mi zda ze sa da pouzivat aj online a vtedy je to zadarmo...
aspon ja som to vyuzivala v minulosti kym som si zacala platit mesacne verziu na PC...

wae
30. mar 2020

@simusska Presne ako cez kopirak som na tom aj ja. Manzel zatial robi,ja som uz 2 tyzden doma. V robote nadavaju,hlavne kolegyna ze nemoze teraz cerpat dovolenku. Mam vycitky, ale co mam robit ☹. Ach jaj.

simusska
31. mar 2020

@wae aj mne ich je ľúto, sme dobrý kolektív. Ale povedz, máme na výber? Vždy je lepšie pre našu finančnú situáciu keď ostanem ja doma na 55% ako muž, živiteľ rodiny. Na druhej strane si neviem predstaviť ako by zvládol učenie so staršou dcérkou.

wae
31. mar 2020

@simusska Presne 🙂 Uplne sa stotoznujem. Snad nebudeme doma 3 mesiace,aj ked aj to sa moze stat. Horsie to bude v lete ked nastanu horucavy ☹