Vyplácanie rodičovského príspevku na vkladnú knižku

henika06
1. júl 2012

Ahojte mamičky aj nemamičky.
Prosím vie mi niektorá z vás poradiť?
Rada by som založila malej dcérke vkladnú knižku na ktorú by som chcela dať posielať rodičovský príspevok.
Neviete či s tým nie je problém? Vyplácali by mi ho na VK aj ak by nebola na moje meno ale na meno dcérky? Ďakujem za vaše radi🙂

aduskatt
1. júl 2012

@henika06 jasne, ty davas len cislo uctu, nie meno majitela

simsalabim
1. júl 2012

@henika06 myslim, ze najlepsie bude, ak dcerke zriadis normalne terminovany ucet v banke a kazdy mesiac tam budes ten rodicak posielat sama...napr. v Zune to mas uplne bez poplatkov.... Myslim, ze vkladne knizky su dens uz takym prezitkom v bakach... A rodicak sa podla mna moze vyplacat len a len tebe, resp. osobe, ktora je s dietatom na RD...

cicimon
1. júl 2012

@henika06 su 2 sposoby ako vyplacat RP - na ucet v banke a na nejaku konk. adresu... takze ake cislo uvedies tam to bude chodit

henika06
autor
1. júl 2012

Ďakujem pekne práve preto to chcem dať posielať rovno na VK lebo budem chvíľu mimo SR a nerada by som pre pár mesiacov prišla o RP.

graceful9
1. júl 2012

@henika06 pri žiadosti na RP píšeš svje meno a číslo účtu,,,,aj majiteľom dcérinho účtu budeš do jej 18 ty, takže je to asi jedno,,,,my dávame na knižku, ale posielam normálne cez ib keď mi nabehne,,,,

katren
1. júl 2012

@aduskatt odo mna pytali aj taku karticku od uctu, ze je moj....v NM kontroluju aj majitela.... 😉

henika06
autor
1. júl 2012

Takže nie problém na aké meno je účet založení? Ich to nezaujíma? Lebo ja som bola do teraz v tom,že to musí byť na meno kto poberá dávku teda kto je z dieťaťom na MD.

katren
1. júl 2012

@henika06 ja som pisala, ze u nas to uradnikov zaujimalo 😉

henika06
autor
1. júl 2012

katren:::Ale podľa mňa by to malo byť všade rovnako nevypláca to úradník ale štát nie?

nibiru
1. júl 2012

ahoj mne tak chodi rp na vkladnu knižku dcerky dokonca občas ju využivam ako normalny učet načo by som platila poplatky v banke? vkladnu knižku mam bez poplatkou (akych kolvek nakolko aj pri bezpoplatkovych učtoch sa vždy dake najdu )jedine že musim ist do banky dokonca sa da zriadit že obaja rodičia možu disponovat s knižkou ale v tom pripade musite bit obaja pri zriadeni knižky mi mame v tatrabanke.na urpsvr som davala len čislo učtu normalne vypisše žiadost.
@henika06

cicimon
1. júl 2012

@henika06 toto tam treba vyplnit
Na účet v banke : Číslo účtu
Kód banky

nemas tam ani meno ani nic ine

henika06
autor
1. júl 2012

@nibiru toto som sa chcela dozvedieť či tam stačí len č.účtu a či nie je problém ,že je tam meno dcérky aj ja rozmýšľam nad tým že tam nemusím platiť poplatky.....a nevieš mi prosím ešte poradiť to mi tam štát alebo socialka pošle a nemusím to dávať neako zapisovať na VK v banke?

henika06
autor
1. júl 2012

@cicimon aha ďakujem ženičky za radu lebo všade som to tu na internete hľadala ale nič som nenašla:-/

aduskatt
1. júl 2012

@katren takych karticiek si vypytam v banke desat a napisem tam co chcem🙂

henika06
autor
1. júl 2012

@aduskatt to chápem že v banke áno ale či socialka nemá problém z meno a účtom???

aduskatt
1. júl 2012

@henika06 nie, nema🙂) je kopec klientov, ktorym prave kvoli exekucii si rodicia davaju posielat vsetky mozne davky na VK zalozenu dietatu🙂

cicimon
1. júl 2012

@henika06 urad prace urcite nebude kontrolovat vsetky cisla uctov..
tu mas vzor ziadosti http://www.employment.gov.sk/ziadosti-a-potvrde...

aduskatt
1. júl 2012

@henika06 okrem toho, sa mozes ohanat tym, ze meno majitela uctu je sukromna vec a prd ich do toho, nema pravo vediet, kto vlastni ucet v banke🙂

nibiru
1. júl 2012

@henika06 posiela ti to urpsvr čiže ide to zo štatnej kasy nezaujima ich majitel učtu nakolko ti v na ursvr vypisujes tlačivo kde je tvoje meno,podpis udaje a pišeš tam č. učtu tym su oni vybaveny ty ako občan nemaš povinnost mat vedeny učet!kludne sa da rp vyplacat aj na adresu v banke nič neriešiš je to to iste ako bežny učet peniaze nan posielat možes akurat nemožes robit prevody musis vzdy osobne dojst a peniaze vybrat poplatky ja nemam žiadne jedine minimalny zostatok musi ostat 4€.nič viac žiadne vedenie učtu,poplatky za vyber,uroky peniaze vždy k dispozicii nemusim čakat kym ich možem vybrat.

henika06
autor
1. júl 2012

@nibiru aha no o.k to sa mi aj páči🙂)) a netreba to chodiť každý mesiac s VK zapisovať do banky?

henika06
autor
1. júl 2012

@cicimon tam to som už dnes študovala ale nenašla som tam nič také ( že zmena vyplacania dávky) aké tlačivo treba vypísať?

nibiru
1. júl 2012

@henika06 nie ty len ked dojdeš napriklad o rok oni ti tam zapišu vklady nemusiš tam chodit vobec 😉

henika06
autor
1. júl 2012

@nibiru Aha tak to je dobré ja som si myslela,že sú tam aj neaké termíny do kedy treba dať zapísať ale ako ím teda zdokladujem koľko mi tam majú zapísať alebo to oni vidia čo mi tam príde?

nibiru
1. júl 2012

@henika06 ja som tam šla kde som vybavovala rp pod dvoje meno normalne som jej povedla že chcem zmenit čislo učtu na vyplacanie rp vytiahla moju zložku ona mi dala tlačivo kde bola zmena čisla učtu vypisala som to a na druhy mesiac mi peniažky došli uz na nove č.učtu.

nibiru
1. júl 2012

@henika06 nie nič nedokladuješ je to ako bežny učet bez bankomat.karty dojdeš do pobočky s knižkou,občianskym bez nej ti peniaze nikdy nevydaju (pokial ju nestratis,neukradnu čo nahlasis)oni v počitači vždy vidia čo ti prišlo ak prišlo pri navšteve pobočky zapišu do knižky 😉

henika06
autor
1. júl 2012

@nibiru Aha takže už rozumiem 🙂)). čiže nedá sa kontrolovať napríklad cez internet či ti už peniaze nabehli?

nibiru
1. júl 2012

@henika06 nie neda. 😒 iba osobne

cicimon
1. júl 2012

@henika06 cez internet mozes kontrolovat len normalny ucer, nie VK

henika06
autor
1. júl 2012

@nibiru O.k ešte jedna posledná otázočka🙂) v akej banke je naj...nevieš alebo je to jedno? A aký je poplatok za otvorenie VK?Musíš tam aj hneď niečo vložiť?

henika06
autor
1. júl 2012

@cicimon No ja by som už cez ten internet chcela všetko🙂)) ďakujem.