Vyplatia pandemickú OČR aj za víkend?

martie123
23. máj 2020

Prosím vás dievčatá, ktorým už bola vyplatená očr za obdobie zatvorených škôl a škôlok, vyplatila vám sociálna poisťovňa peniažky aj za víkendy? Čiže, keď ste počas zatvorenej školy uviedli, že ste boli s dieťaťom doma napríklad od 16.3. do 22.3., čo je od pondelka do nedele, tak vám vyplatila peniaze za 5 dní alebo za 7 dní?

abby11
23. máj 2020

@martie123 vyplatia aj za víkend

martie123
autor
23. máj 2020

@abby11 super dakujem 🙂 nevedela som, ako si mam vypisat to cestne vyhlasenie, ci tam mam zahrnut aj vikendy.

evittam
23. máj 2020

@martie123 Vsetky davky su platene za kalendarne dni.

martie123
autor
23. máj 2020

@evittam za normalnych okolnosti ano, ale toto je vynimocna situacia kvoli zatvorenym skolam, a skola cez vikend nie je, preto som myslela, ci sa to nevztahuje len na dni, kedy by normalne bola skola otvorena. Dakujem za odpoved 🙂

lenka7477
23. máj 2020

@martie123 očr aj obyčajná je vyplácaná aj za víkendy.

evittam
23. máj 2020

@martie123 A cez víkend sa o dieta nestarás? To je pekna blbost co píšeš. Aj pocas normálnej OCR su cez vikendy skoly zatvorené a dostaneš ju výplatenu. Ako platis odvody za kalendarne dni tak aj davky dostavas za kalendarne dni. A nie kvoli pandémii. Trošku viac rozhladu.😉

mpg
23. máj 2020

Je to tak, že ako potvrdenie do práce to platí aj na soboty a nedele, ak niekto robí aj sobotu a nedeľu, ale OČR a aj PN sa platí len na pracovné dni.

evittam
23. máj 2020

@mpg Prosím ta, ak niečomu nerozumies nepíš hluposti. Plati co som napísala. Ak si PN ci OCR cely mesiac (apríl) mas zaplatených 30dni davku a nie 20 pracovných. Skus si najskôr doštudovať problematiku a potom rozdavaj rady. Pomozes nielen sebe.

maryanna1411
26. máj 2020

Chcem sa opytat, moze sa poziadat o vyplatenie pandemickej ocr aj za dni, kedy som mala volno zo zakona? (Predavacka). Chodila som do prace, ale nedele su momentalne zavrete tak ci aj tie nedele si mozem napisat do cestneho vyhlasenia?aj sviatky napr? Teraz v maji boli 2. Dakujem za odpovede.

aspinka
11. jún 2020

Prosím vás som na pandemickej očr papiere som odovzdala na soc. poistovni zamestnavatelovi som to oznamila. OČR mi už prišla a budem do konca mesiaca. Zamestnavatel mi tvrdi, že som to mala predložiť aj jemu. Ale papiere som odovdzala na sociálnej poistovni. Kedže nejde o klasicku očr som povinna zamestnavatelovi teraz predkladat papiere? Mam len rozhodnutie zo sociálnej poistovni.

evittam
11. jún 2020

@aspinka Ano mala si poslat aj zamestnavatelovi. Odkial ma mat mzdarka podklady?! A kde to máš? Ved najdi mail co si poslala do SP a preposli zamestnavatelovi.

aspinka
11. jún 2020

@evittam preposlala som...