Výpoveď, PN a až potom podpora

29. apr 2022

Prosim o radu, koncom mesiaca koncim v praci, vypoved dohodou, mozem ist do 7 dni po skonceni na PN kedze mam zdravotne problemy a po ukonceni PN ked pojdem na urad prace budem mat este narok na podporu? ako je to s platenim odvodov pocas PN myslim zdravotnu a poistanie v nezamestnanosti
Dakujem

lucka_ke
29. apr 2022

počas PN si poistenec štátu
čo sa týka podpory málo informácií (ako dlho si bola zamestnaná?)

aurorastone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
29. apr 2022

@aurorastone
Čo keď pracovala iba 2,5 roka?

aurorastone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. apr 2022

Pracovala som 9 rokov

draik
29. apr 2022

@aurorastone
Pýtala sa niečo iné, ale to už nie je podstatné, keďže dôležité info tu už je.

aurorastone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
29. apr 2022

@aurorastone
Nepochopili ste....
Ku dňu skončenia PP by síce mohla mať splnenú podmienku pre dávku v nezamestnanosti (tj "odpracovaných" napr. spomínaných 2,5 roka v posledných štyroch rokoch) . Ak by ale bola rok na PN, tak by k momentu evidencie na úrade práce už mohla mať menej ako dva roky poistenia v posledných štyroch rokoch a nárok na dávku by nezískala. Takto prišlo o dávku v nezamestnanosti mnoho matiek, ktoré nastúpili na MD a RD a chceli dávku až po skončení RD.

aurorastone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurorastone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bucko555
29. apr 2022

Nahlas sa na úrad práce a do 7 dní sa hod na PN ak ja som tak bola

draik
29. apr 2022

@aurorastone
Nech sa páči.

Najlepšia rada v tejto diskusii je od @bucko555
Teda zaevidovať na na úrade práce hneď po skončení PP, požiadať súčasne o dávku v nezamestnanosti a ešte v ochrannej 7dňovej lehote nastúpiť na PN a uplatniť si nárok na nemocenské. Nezabudnúť o PN informovať.

aurorastone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
29. apr 2022

@aurorastone
Nemuselo vyjsť, ak tých 2,5 roka nebolo bezprostredne pred skončením PP. Vždy sa sleduje, či sú v posledných 4 rokoch pred evidenciou 2 roky poistenia. Po skončení PP už nie sú dni poistenia v nezamestnanosti ani počas PN, zatiaľ čo 4ročné obdobie sa posúva.

aurorastone
29. apr 2022

Tak to tu teda vymažem nech nepletiem nikoho, nemyslela som to zle, šla som podľa svojej skúsenosti 🙂

draik
29. apr 2022

@aurorastone
V poho. Vo väčšine prípadov to sedí, akurát treba vedieť aj to B.

autor
30. apr 2022

Akurát som zistila že nemôžem byť súčasne na pn a brať podporu lebo to sa vylučuje. Určite nebudem na pn až rok. Čiže najlepšie asi bude keď budem pn a úrad prace

sunshine85
27. máj 2022

Ahoj, ako si to vyriešila?
Ja tiež končím k 30.6., rozmýšľala som ze sa dám od 1.7.na PN ale iba na 2 týždne. Ako teda postupovať?ci ísť k 1.7.na úrad a 2.7.PN?komu PN odovzdať?

autor
28. máj 2022

@sunshine85 on odovzdať priamo sociálke .

sunshine85
29. máj 2022

A na upsvar ísť po PNke?
Ako si to ty poriesila?

autor
29. máj 2022

@sunshine85 áno. Ja ešte nijak uvidim