Výpoveď počas rodičáku

cica8
22. dec 2020

Poprosim o názor.... Volal mi zamestnavatel ze konci firma a ze sa dohodneme na výpovedi ku dnu 31. 12 aby sa to lepsie spisalo, ze bude dohoda aby som mala teda podporu... Otom ze mam. Zmluvu na neurčito a ze odstupne mozem asi. Snivat...otazka znie moze ma naozaj prepustit teraz pol roka pred ukoncemim rodicaku a budem mat naozaj podporu? Alebo nemam. Narok na podporu ked bude dohoda...

simona232323
22. dec 2020

@cica8 narok na podporu mas ak si nem.poistena posledne dva roky , je jedno ci ukoncis zmluvu vypovedou ,alebo dohodou

zalka
22. dec 2020

@cica8 nezabudni si vydupať skončenie RD k 30.12.
čerpanie dovolenky k 31.12.
skončenie PP 31.12.
preplatenie zvyšku dovolenky
aby si mala max. podporu

babydesire
23. dec 2020

@cica8 ako to ze nemas narok na odstupne?

cica8
autor
23. dec 2020

@simona232323 pracujem tam. Od roku 2011

cica8
autor
23. dec 2020

@zalka ďakujem za velmi cennu radu

cica8
autor
23. dec 2020

@simona232323 a mozem poberat podporu spolu s rodicakom? To asi tazko,takze sa mi rata rodicak a potom mozem. Prejst na podporu ci ako sa to....

cica8
autor
23. dec 2020

@babydesire nuz tak mi bolo povedane... Ze to je na dlhe lakte atd....

3petka
23. dec 2020

@cica8 v žiadnom prípade nepodpisuj dohodu. Ak ta chce vyhodiť tak nech ti dá výpoveď z dôvodu nadbytočnosti. Vtedy máš nárok na odstupné a následne keď ti skončí Rd, tak do 2 rokov od výpovede máš nárok na podporu. Ak sa nemýlim opravte má niekto ale myslím že to takto je

cica8
autor
23. dec 2020

@3petka oni nevyhadzuju, proste koncia, agenture nepredlzili zmluvu... Preto dohoda, rada sa necham poucit keďže nemam v tomto skúsenosti

3petka
23. dec 2020

@cica8 Ja som tak tiež končila z dôvodu rušenia prevádzky. Proste ak to bude dohoda musíš tam mat spomenutý nárok na odstupné inak nepodpisuj...

jana005
23. dec 2020

@cica8 urob tak, ako ti radí zalka

ivkazba
23. dec 2020

@3petka nárok na odstupné je aj pri dohode, ak konci zamestnávateľ k 31.12. tak asi ťažko jej dá výpoveď s výpovednou dobou

@cica8 ako píše zalka, nárok na podporu máš či výpoveď či dohoda. Čo sa týka odstupného, nárok na neho máš, aj keď ide o dohodu. Ak tam robíš od 2011, máš nárok pri dohode na odstupné vo výške 3 násobku priemernej mesačnej mzdy. Trvaj na tom, aby v dohode bolo uvedené vyplatenie odstupného v tejto výške, v opačnom prípade nepodpisuj dohodu. Argument že je to na dlhé lakte je blud, vedia že veľa ľudí sa s tým zmieri a nebude to riešiť. A nie, nemôžeš poberať RP aj podporu. Tu môžeš začať čerpať do 2 rokov od skončenia pracovného pomeru.

ivkazba
23. dec 2020

@cica8 čo znamená agentúrne nepredĺžili zmluvu?

3petka
23. dec 2020

@ivkazba je ale rozdiel dohoda o ukončení pp a výpoveď dohodou. Je to len slovickarenie ale pre autorku to znamená mnoho.

3petka
23. dec 2020

@cica8 proste riadne čítaj a bude ok

ivkazba
23. dec 2020

@3petka ja viem aký je rozdiel, ovládam ZP veľmi dobre. Ty ale evidentne nie, pretože výpoveď dohodou neexistuje, takže odporúčam neradiť, ak nevieš po právnej stránke čítať zákon. Dohoda o ukončení pracovného pomeru ak je z dôvodov uvedených v §63, tak zamestnanec má nárok na odstupné a dokonca ešte o 1 mesiac vyššie ako pri výpovedi. Takže dohoda je úplne v poriadku, pokiaľ v nej je uvedené odstupné. Je to bežný postup.

cica8
autor
23. dec 2020

Ja sa vam chcem podakovat za cenné rady, napokon som zistila ze ked son mu povedala podmienky ake mam pri tej výpovedi suhlasil ale s dostupným nie pretoze oni ako ta firma nevyhlasila bankrot ani nic ine, iba si to chcel8 zjednodušiť urobit bububu aby mali pokoj. Kedze som nesuhlasila s dohodou tak napokon koncim v júni ako mam po skončení rodicaku.

cica8
autor
23. dec 2020

@ivkazba to znamena ze neni praca pre agneturnych ludi... Velka firma robi čistky, prepusta ludi, nepredlzuje zmluvy agenturam.na nasu prácu bol konkurz a vyhrala to ina firma a nas idu prepustat...

ivkazba
23. dec 2020

@cica8 aj pri tomto dôvode (zrušenie zmluvy agentúre, je to vlastne zrušenie pracovného miesta) máš nárok na odstupné, aj pri výpovedi z výpovednou dobou. Ako som písala pri dohode 3 mesačné, pri výpovedi 2 mesačné. Samozrejme je na tebe, ako sa voči tomu postavíš a či budeš situáciu riešiť alebo nie.

luciannka83
23. dec 2020

Dohodu by som nepodpisovala.
Ak firma konci, neviem ako je to s odstupnym, no za normalnych okolnosti by si na odstupne mala narok. Nenechaj sa oj.bat. dohoda sa podpisuje aby ukoncenie nebolo pravne napadnutelne, lebo ste sa teda dohodli. Cize ked sa dohodnete bez odstupneho, suhlasis s tym.