Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výpoveď v tehotenstve a ochranná doba

elmima
29. sep 2014

Dobry den.Prosim Vas o radu.Pomoze mi aj nejaky link, kde sa o tom mozem docitat.Potesi osobna skusenost.Som zamestnana na dobu urcitu do 30.6.2015.Chcem dat vypoved (viem, ze nemusim a mozem byt na PNke).Zaujima ma, ci sa bude na mna viazat ochranna doba 8mesiacov, alebo len 6mesiacov? Keby som v tom obdobi, po ukonceni PP zostala PN, bude mi vyplacana...Budem mat narok na matersku 6tyzdnov pred terminom porodu?Dakujem

katka_halabalka
29. sep 2014

Na všetko ti odpovedať neviem, ale čo sa týka materskej a doby určitej...tak zmluvu Ti zamestnávateľ zruší sám ku dňu ukončenia doby určitej (aspoň väčšina), ale čo sa týka materskej v ochrannej dobe si 3 mesiace od ukončenia prac. pomeru. Pokial do 3 mesiacov od jeho ukončenia nastúpiš na materskú bude ti vyplácaná ako zamestnanej, pokial nie smola...

katka_halabalka
29. sep 2014

Teda aspoň keď som šla na materskú ja z doby určitej tak to tak bolo.

liz_lemon
29. sep 2014

@katka_halabalka ochranna doba je 8 mesiacov

liz_lemon
29. sep 2014

@elmima musis byt tehotna uz pocas trvania PP

elmima
autor
29. sep 2014

@liz_lemon jasne, tehotna este pred tym ako dam vypoved..Nie je tam opatrene to, ci dam vypoved ja alebo ju da zamestnavatel z dovodu, ktory zakon povoluje..Takze po vypovedi 8 mesiacov, ci 3mesiace ako pisala Katka_halabalka.

elmima
autor
29. sep 2014

@katka_halabalka ano, ked je na dobu urcitu, viem, ze konci PP, ak zamestnavatel nepredlzi (v tehotenstve nehrozi)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli