Výpoveď zo strany zamestnanca a výpovedná lehota

tinkaaa
13. apr 2021

Dobrý večer- prosím Vás vie mi niekto poradiť,som zamestnaná 6mesiacov v jednej firme- na dobu určitú 1rok .Chcem odísť. No mám otázku,keď by som si dala výpoveď dohodou,alebo paragrafom(neviem akým,je predpoklad,že zamestnávateľ nebude súhlasiť s výpoveďou) ,k 30.4. a už nemienim prísť do práce nasledujúci mesiac - čiže mesiac,kedy mi bude plynúť výpovedná 1mesačná lehota - teraz je 1ho - cez víkend ,keď by som išla na PN od 03.05. má to nejaký vplyv na výpovednú lehotu,predĺži sa mi o tie dni alebo pracovný pomer bude ukončený 31.05. po mesiaci - moc sa vtom nevyznám - za rady budem vďačná

petus998
13. apr 2021

@tinkaaa ja ked som dala vypoved dohodou ostala som necakane na pn s chrbticou tak o cas pn sa mi predlzila doba vgpovede musela som odrobit to co som bola pn

mogaa
13. apr 2021

@tinkaaa no ak ti dá lekár PN na celý mesiac, tak výpovedná doba bude platná, teda ak ju dáš v apríly, tak výpovedná doba platí k 30.5., nepredlžuje sa o dobu pN - to platí len pri skúšobnej dobe....ale teda treba dodržiavať vychádzky ak ich budeš mať, lebo pravdepodobne kontroly ti pošle zamestnávateľ

mogaa
13. apr 2021

@petus998 a čím to odôvodnili? bola nejaká zmena v Zákonníku práce?

petamich
13. apr 2021

@tinkaaa no bud das vypoved alebo ukoncis pracovny pomer dohodou to su dve separe veci 🙂 ak das proste vypoved, tak budes mat 1 mesacnu vypovednu lehotu, ktora zacina plynut prvym dnom nasledujuceho mesiaca a jej doba sa nepredlzuje o cas straveny na PN = ak das vypoved zajtra, tak 31.5.2021 ti konci pracovny pomer bez ohladu na to ci budes/nebudes PN, pri ukonceni pracovneho pomeru dohodou (obe strany sa dohodli na ukonceni PP) sa viete dohodnut na podmienkach napr. odides skor, odstupne atd.

a v tom je ten rozdiel s vypovedou suhlasit nemusi, je to jednostranny akt, ktory sa riadi zakonnikom prace, ukoncenie PP dohodou je dvojstranny akt a na podmienkach v ukonceni uvedenych sa musite dohodnut

petus998
13. apr 2021

@mogaa tym ze bola dohoda medzi nami s tym ze odpracujem este dva tzdne a koncime kedze som bola pn tyzden chodila som na obstreky tak veduca trvala aby som odpracovala pn