Vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva a prerušenie konania na katastri

katasterportal
16. dec 2015

vie mi niekto poradiť, čo pre mňa znamená nasledovná situácia z právneho hľadiska??? som rozvedená 3 roky (teraz v decembri uplynuli). vysporiadali sme bsm dohodou, kde mi ex nechal byt, tak som to dala na kataster zavkladovať, kde mi ale prerušili konanie presne na 30.den od podania s tým, že musím doplniť nejaké údaje, ale týmto krokom mi kataster spôsobil problém a síce ten, že byt budem vlastniť právoplatne až po 3 rokoch od rozvodu, hoci dohoda o vysporiadaní bola pred uplynutím 3 rokov, vadí to nejako z právneho hľadiska? alebo? vôbec neviem, čo s takou situáciou robiť.....keby mi to kataster neprerušil, všetko by sa stihlo načas do 3 rokov od rouvodu, takto už nie. tak neviem...prosím radu, ak sa v tom niekto oreintuje....

mihula
16. dec 2015

@katasterportal myslim,ze ziadny problem nebudes mat.Dolezite je ze mas zmluvu podpisanu.Zavkladovat svoju nehnutelnost mozes kedy chces,tam termin nie je

katasterportal
autor
17. dec 2015

dakujem za odpoved, mala som tam chybu, tú som opravila, ale ešte mám uviesť, podiel a to neviem ako....kedže ho budem vlastniť sama, mám napísať, že sme sa dohodli na spoluvlastnickom podiele1/1 v prospech mna? alebo ako? nevieš poradiť? nikto iný zatiaľ nereagoval

mihula
17. dec 2015

@katasterportal ak budes majitelkou len ty tak 1/1ja som v lete kupovala byt,tak tiez tam mam 1/1

katasterportal
autor
17. dec 2015

To je jasne,len neviem ako to tam napísať a ja som dala tak,že sme sa dohodli a výlučným vlastníkom som ja auviedla som slovo "spoluvlastnictvo podiel 1/1" ale asi som mala uviest len vlastníctvo 1/1 keďže som sama neviem

krajinka
17. dec 2015

@katasterportal ahoj, ja tam mam napisane, ze do mojho vylucneho vlastnictva pripadne byt v podiele 1/1-iny

katasterportal
autor
17. dec 2015

@krajinka no snáď sa nebudú so mnou naťahovať o slovíčka,nervy mám z toho

draik
17. dec 2015

@katasterportal
Do budúcna nechajte zmluvy radšej pripraviť niekomu zbehlému. Kataster prísne dohliada na splnenie všetkých náležitostí, v niektorých prípadoch ide až za hranu. Dôležité je, aby ste riadne doplnili zmluvu a kataster návrh neodmietol.

katasterportal
autor
17. dec 2015

@draik ďakujem za radu,to viem aj ja, aakurát,že pri kúpe bytu urobil chybu pravnik a tuez sme sa s katastrom naťahovali,takže ja v tom moc zmysel nevidim.....akurát by ma nas.alo,keby mi to zamietli úplne, kvôli kolku ktorý som za to už vyvalila....sikana občana iba

draik
17. dec 2015

@katasterportal
V mnohých prípadoch to nie je šikana, ale neznalosť tých, čo si zmluvy pripravili. Povolenie vkladu má ďalekosiahle účinky a ak nie sú splnené na to predpoklady, kataster nemôže konať inak. Iná vec je, ak postupuje kontroverzne.
Kolok by bolo to najmenej, čo by Vás mohlo trápiť v prípade zamietnutia vkladu. Po uplynutí 3 rokov od zániku BSM by nastala zákonná domnienka jeho vyporiadania.

katasterportal
autor
17. dec 2015

@drai mne už 3 roky uplynuli totiž pred par dňami,takže ja uz nemam čo stratiť.keby mi to neprerusili,stihlo by sa to....takže to je už jedno

draik
17. dec 2015

@katasterportal
Je to podstatný rodzeil. Terajšiu dohodu ste stihli do 3 rokov, čo je úplne v poriadku.

katasterportal
autor
17. dec 2015

@draik Veď áno a ked mi to zamietnu aj druhýkrát?? Tak čo? Ďalší dodatok k dohode už bude po 3 rokoch

draik
17. dec 2015

@katasterportal
Ak bude návrh na vklad zamietnutý, pretože neboli ani napriek výzve odstránené nedostatky, tak máte smolu. Danú zmluvu už nie je možné použiť a novú zmluvu je zbytočné uzatvárať, pretože vyporiadanie BSM by nastalo zo zákona.

katasterportal
autor
18. dec 2015

Myslela som si,ale ešte je tu možnosť darovacej zmluvy? Keby mi to zamietli