Výživné a určenie otcovstva

suzana121
20. feb 2008

partner mna opustil pocas tehotenstva a nechce si priznat otcovstvo a ani alimenty platit da sa este pred narodenim poziadat sudnou cesto o predcasne vyplacanie vyzivneho ??????????

andreafa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkafuny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzana121
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melory
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melory
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melory
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elise
23. feb 2008

nehádajte sa tu každý z nás má neaké skúsenosti s právnikmi a sú to len ludia aj oni robia chyby. toto je diskusné forum kde píšeme svoje názory a skúsenosti a nie aby sme sa hádali a predbiehali kto má zásluhu na tom či onom alebo verejne , alebo vyhlasovali kto komu na fore pomohol a za čo alebo za kolko.každý kto sem píše chce bud nasmerovanie radu, odrazový mostík, alebo niekedy iba podporu spriaznené duše. ak je na fore neaký právnik alebo odborník na danú problematiku a chce odpovedať tak je to jeho vec, ale nie je správne si na tomto fore hľadať potencionálnych klientov. toto forum nie je o zárobkoch.

výživné a určenie otcovstva sú dve samostatné témy (prípady) ja to poznám z mojej praxe sociálneho pracovníka, viem povedať svoj názor aj neaké skúsenosti ale dotyčná sa musí rozhodnúť vždy sama. môžeme odporučiť aby sa vybrala za právnikom sú aj taký ktorý poskytujú služby zadarmo (zoznam je na internete a závisí tood sociálnej situácie)

melory vyjadrila svoj názor a vôbec neútočila musím sa jej zastať.

melory
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maaja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melory
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elise
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
23. feb 2008

vratte sa k teme, dakujem 😉

suzana121
autor
24. feb 2008

Pozri o nic sa ta neprosim len som chcela vediet na co ma pravo to malucke .Kedi mozem podat navrch a co vlasne mozem dakujem tym co mi poradili a pravo na svoj nazor ma kazdi 🙂

andreafa
24. feb 2008

suzana, myslim, ze jedine pravnik zaoberajuci sa rodinnym pravom ti ukaze smer, ktorym sa vydat. urcite sa ti vsak lepsie bude venovat taky, ktoreho si zaplatis (moja vlastna skusenost) napise ti navrh na sud, poda to, povybavuje co sa da.... len treba platit.
informacie zadarmo ti daju aj ini pravnici, len si to treba najst na inetrnete. urcite je vela takych, ktori su ochotni pomoct, bez naroku na financie.
urcite ti alexandra nieco napise a pomoze. tak vela stastia a pevne nervy, lebo to budes potrebovat ako sol 🙂

suzana121
autor
24. feb 2008

To hej ak budem musiet tak si toho pravnika zaplatym uvidim ako sa bude cukat on ale verim ze ustupi na to je srab a sudu sa boji jak cert kriza 🙂 Necham sa prekvapit a ty co stale sa snim natahujes?

andreafa
24. feb 2008

nie, my sme sa dohodli, otcovstvo uznal, plati mi 5 000,- vyzivne a vraj mam byt rada 😝 no jasne, lepsie ako lopatou po hlave, ale ten kto sa ocitol v podobnej situacii vie, ze ani 10 tisic mesacne nestaci na zivot 2 ludi 🙄
hlavne, ked zijes v BA...

suzana121
autor
24. feb 2008

Ved to no som zvedava kolko mi bude platit na prcka on ma dobru pracu aj plat .nechcela som po nom nic ale tak ma svojima recma vytocil ze som sa rozhodla ze predca podam ziadost o urceni otcovstva atd .Ano budme radi temu jaki su stedri 😉 tak su zvedava co bude na sude

elise
24. feb 2008

suzi určite pýtaj, nech platí na malého aj na teba, nenechaj ho len tak vyvliecť sa zo zodpovednosti. aj on bol pri tom ked ste malinké splodili tak nech sa podla toho správa, držím ti palce aby si mala čo najmenej nervov a aby súd vyšiel podľa tvojich predstáv, ale hlavne aby malinké bolo v poriadku 😉

sorrelia
24. feb 2008

ako tak citam uff... no nechcem sa do toho nejak miesat... ale pravda je ak si clovek zaplati sluzbu urcite mu je vyhovene...
ale, popisem vam moju situaciu (ziadnu modelovu ale taku skutocnu zo zivota) :

Bola som studentkou VS, avsak moj zdravotny stav mi nedovoloval dokoncit studium. Tak som studium prerusila a isla do nemocnice. Boj s chorobou ktory trval 3 roky bol zazehnany. Avsak pri CT ktore nariadila moja lekarka aby si bola ista ze je vsetko ok mi zistili pozitivny nalez na mozgu. Tak nariadila MRI vysetrenie, ktore iba potvrdilo to co sa uz objavilo na CT. Niekde medzi tym sme sa rozhodli s praitelom, ze sa vezmeme. Liecbu som musela docasne prerusit, z dovodov dovoleniek na pracovisku. Po otvoreni som vsak na liecbu nenastupila, lebo som zistila, ze som tehotna.
A tak som sla miesto do nemocnice na UP - kde mi povedali, ze nemam narok na ziadny prispevok (max tak jednorazovy co bolo asi 3500 Sk). Takze som ostala tehotna a bez prostriedkov. Poziadala som priatela nech sa o mna stara. A tu zacal byt problem. Nepoviem. Na vybavicku mi poskytol cca 9 000 Kc ale nebyt rodicov zrejme umriem od hladu. No kupil mi este prenatalne vitaminy. Ale inak sa o mna ako o tehotnu nestara.
Dalsia vec nie je obcan SR a tak bude zrejme problem s vyzivnym. Uz teraz sa mi vyhraza ze bude platit iba 500Kc mesacne a ze nic nevysudim lebo ON je Cech a slovensky sud moze ist v tom pripade do rit...

A tak sa pytam za kym mam ist ? Kde mi poradia ? Na UP ? tam si ma akurat prehadzuju ako horuci zemiak... Zaplatit pravnika ??? A z coho ??? nedostavala som ani len nemocensku ked som bola chora, a ako tehotna, ktora nema odpracovane 2 roky nemam narok na nic a dokonca ani na matersku. Ale aspon dostanem rodicovsky prispevok.
Tak mi prosim povedzte ako a z coho si mam zaplatit pravnu pomoc, hmm ?? No z nicoho... Tata malickeho sa na nas vykasle a ja si mozem cucat palec lebo nemam prostriedky ☹

alexandra
24. feb 2008

sorrelia strasne ma mrzi, ako si na tom. ☹