Výživné a určenie otcovstva

suzana121
20. feb 2008

partner mna opustil pocas tehotenstva a nechce si priznat otcovstvo a ani alimenty platit da sa este pred narodenim poziadat sudnou cesto o predcasne vyplacanie vyzivneho ??????????

zuzanaaslan
28. feb 2013

Dobry,den chcem sa spytat moj priatel ma 4 rocne dieta z byvalou priatelkou.Nie je urceny ako otec a je este cudzinec ale byva na slovensku uz dlho.Plni si vyzivovaciu povinost aj ked nie je urcena sudom.Sud nam zamietol urcenie ocovstva aj vyzivne.Co mame robit odporkyna ziada stale 150 eur co je pre neho vela a odmieta menej penazi i nak neuvidi dceru.

zvolsiinylogin
13. mar 2014

@alexandra mozno budes vediet....do akeho veku dietata sa musi platit vyzivne? chlapec chodi este na strednu, teraz v marci mal 18, ale do skoly bude chodit este rok...cize do 19....plati sa vyzivne do 18 alebo do 19? dalej do skoly nechce ist,chce ist do roboty....po splneni vyzivovacej povinnosti - 18, 19 neviem, priatel ma ziadat na sude,pripadne na nejakom inom urade,, ze si poctivo splnil vyzivovaciu povinnost a sud ho oslobodi od dalsich poplatkov? ako sa mame zariadit? mame to riesit dnom plnoletosti, alebo riesit az ked chalan skonci strednu skolu? a akoby to bolo v pripade, keby po skonceni skoly si chlapec nenasiel zamestnanie? a co ja viem, bol by na urade prace? za kazdu radu dik...s priatelom sme to preberali, ale ani on nevedel, co ma robit...

mirica
18. mar 2014

@zvolsiinylogin ...musí platiť minimálne do skončenia sš....po dovršeni 18 rokov , by ste mali požiadať syna o vyjadrenie, kam si želá posielať výživné....lebo je plnoletý a matka už nie je jeho zákonným zástupcom.. no a po skončení sš to dalej závisí od toho či pojde na vš..ak pojde na denne študium platí sa dalej, ale máte právo na to, aby otcovi chlapec poslal potvrdenie o tom , že navštevuje denné štúdium na vš (každý rok). Ak nenastúpi na Vš , treba podať žiadosť na súd o zrušenie výživného. Ak je súdom určené platenie výživného musí ho zrušiť súd...Ale všetko to záleží aj ma tom aké majú medzi sebou vzťahy...ak dobré, tak mu samozrejme môže pomáhať , kým si nenájde prácu...

mirica
18. mar 2014

@zvolsiinylogin ...ešte som zabudla...súd nemusí automaticky zrušiť výživné hned po skončení sš...ale posudzuje všetky aspekty....napríklad ak je vtom čase dlhodobo chorý , alebo napríklad po úraze...tak to súd môže posúdiť tak, že ešte nie je schopný sa sám živiť a určí platenie aj nadalej.....

snehulienka168
15. jún 2014

Ahojte,neviete mi poradit ako je to pokial sa po rokoch preukaze testom Dna, ze muz platiaci vyzivne nie je biolog.otcom? Mapotom narok na vratenie vyzivneho ked sa roky sudi s matkou dietata a otcovstvo popiiera?

anija1982
19. jún 2014

alexandra

mozes poradit aj mne ? prosim ...

lola05
23. sep 2014

Dobry vecer,poprosim,vedel by mi niekto poradi ako mam postupovat ? Kto mi preplati naklady za DNA ako slobodnej matke pri dokazani otcovstva,ked otec je nezvestny,da sa to ziadat od staru?

lola05
23. sep 2014

Preklep ziadat od statu?

lola05
23. sep 2014

Na aku vysku vyzivneho mam v tomto pripade narok?

daddem12
7. okt 2014

ahojte baby viem ze je to take cudne ale nie som si ista otcom dietata menzes soma mala 27.2.2014 a s jednym priatelom som bola 6.3.2014 s druhym o 2 tyzdne neskor ale nie s tym istym partnerom som momentalne v 31+6 tt termin porodu mam 4.12.2014 co si myslite ktoreho je to dieta

8554278964
8. okt 2014

ahojte chcem sa opytat ako dlho trva na sudnou cestou priznanie vyzivneho?a podla coho vsetko sa vyska urcuje???podavala som navrh na urcenie vyzivneho uy pred mesiacom a pol a este stale ziaden termin pojednavania nemam ...dakujem

draik
8. okt 2014

@8554278964
Závisí od vyťaženosti súdu, Vaša lehota nie je vôbec dlhá.
Od nákladov na dieťa a životnej úrovne rodičov.

nikavogell
16. jan 2018

Dobry den,chcem sa Vas spytat ci mi viete niektora z Vas poradit ako mam postupovat pri priznani ocovstva a vyzivneho.Odisla som od priatela a teraz mi robi problemy.Pretoze nechce uznat ocovstvo.Som pred porodom a neviem ako dalej postupovat.Za kazdu radu vopred dakujem.