Za ako dlho mi urobia občiansky preukaz?

heartrebelangel96
8. júl 2022

Za koľko dní mi príde sms aby som si vyzdvihla svoj občiansky preukaz? 24 júna som si bola robiť nový, starý bol odcudzený, len dosť ho potrebujem. Neviete mi povedať kedy očakávať sms že už si môžem ísť preň? Stačí mi aj papier na pošte či iba tak keď budem mať občiansky viem vybaviť veci? ďakujem

macikovaiveta
8. júl 2022

Však Vám zostal starý OP, nový do 30 dni

panelacikova
8. júl 2022

stačí ti ten papier, ktorý si obdržala zatiaľ namiesto OP. štandardne majú na to 30 dní, niekedy to vedia urobiť skôr, ale počítaj cca 20 kalendárnych dní to bude zrejme.
@macikovaiveta starý predsa odoberajú a dávajú o tom potvrdenie.

macikovaiveta
8. júl 2022

Zle som čítala , že starý nemáte

martinkatinka
8. júl 2022

@heartrebelangel96 na vyber penazi na poste papier nestaci. Na vyber posty to moze byt.

elizabet173
8. júl 2022

@heartrebelangel96 mne prisla za tyzden

heartrebelangel96
autor
8. júl 2022

@macikovaiveta mne ukradli celú peňaženku a občiansky dosť potrebujem

fiafia
8. júl 2022

@heartrebelangel96 môj oco čakal takmer mesiac. Ja som ho súrne potrebovala tak v zrýchlenom procese som platila 20€ a bol na druhý deň

e1i
8. júl 2022

@panelacikova rozhodne na poste v banke ci na urade papier so žiadosťou o vydanie op nestačí. Ani na cestovanie

V marci sme cakali od 30.3.do 27.4

vikusjk
8. júl 2022

@heartrebelangel96 do 30 dni, vcera som bola prevziat dcere, trvalo to cca tych 30 dni. Pri ziadosti sa da doplatit kolok o skorsie vydanie, myslim, ze sa da aj do dvoch dni. Ale to trebalo riesit pri vybavovani noveho.

martul
8. júl 2022

@macikovaiveta odcudzený bol!!!

martul
8. júl 2022

@heartrebelangel96 u nás v Nových Zámkoch to trvá presne 3 týždne

lucmirka124
8. júl 2022

Caka sa asi dlho dcere 29 dni,ja tiez uz 24 dni cakam

skolara
8. júl 2022

za 24 eurový kolok ti urobia za 24 hodín

panelacikova
8. júl 2022

@e1i na pošte som si vyberala zásielky znejúce na pôvodné meno v čase, keď som sa vydala, starý OP mi odňali, dali o tom potvrdenie z polície, že som požiadala o nový. toto potvrdenie som ukázala na pošte a vydali mi zásielku. nebol žiadny problém.

mata1001
8. júl 2022

@skolara pri krádezi je to 36,50€.
Autorka-OP chodia cca za 3 tyzdne a viac. S papierom co si dostala nevybavis absolutne nic, treba cakat na novy op.

e1i
8. júl 2022

@panelacikova oficiálne to ale nie je doklad totožnosti. Peniaze s tym isto nevyberie

didush27
8. júl 2022

@heartrebelangel96
Za príplatok do 2 pracovných dní, včera som to tak vybavovala. Inak majú 30 dní a momentálne aby som ani nečakala, že by bol skôr hotový

panelacikova
8. júl 2022

@e1i peniaze zrejme nie. ja som mala zásielku. autorka neuvádza, čo konkrétne na pošte chce vybaviť.

martinkatinka
8. júl 2022

@panelacikova ani zasielku by nemali vydat, no ale 🤷🙈 asi privreli obe oci

panelacikova
8. júl 2022

@martinkatinka no nebolo to tak dávno. pred necelými 4 rokmi. čiže si to celkom dobre pamätám. bez problémov mi vydali zásielku na pôvodné meno 🙂

tncka
8. júl 2022

@heartrebelangel96 za 24e ti spravia do 2dni tusim