Zapíšu nám meno Karin do rodného listu?

weroncek
11. apr 2012

Ahojte, tak ja neviem. Meno pre našu malú máme vybrané ale v podla kalendára je to Karina a to sa mi vôbec nepáči 😒 . Uvedú nám do rodného listu, na matriku a neskôr napr. aj do občianskeho preukazu meno Karin bez tej škaredej koncovky? Nebude s tým problém?

jankanelka
11. apr 2012

Ahoj, podla mna moze, ale najistejsie budes mat zastavit sa na matrike, mali by tam mat knihu s menami, ktore su na SK povolene. Moja je napr. Nela a to oficialne ani v kalendari nie je🙂

dadika30
11. apr 2012

ahoj, ja mam 12 ročnu slečnu a dala som jej meno Karin..nebol s tým vobec problém ani na matrike.. 🙂

katy1979
11. apr 2012

samozrejme ze mozes dat meno Karin. nemusis dat len mena ktore su v kalendari.
A karin je v kalendari
teda ma meniny v kalendari sa uvadza iba zopar mien
http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

elise
11. apr 2012

@weroncek uplne v pohode môžeš nestresuj sa ja mám neter karin a tá má 10 rokov a nikde sa nepýtali ani nerobili problem

weroncek
autor
11. apr 2012

No ako ste ma potešili, Ďakujem 🙂 Pre istotu zbehneme na matriku to overiť. Nechápem ako môžu tak písať tie mená - že Karina, Miriama, Dagmara ☹ Ved k tým menám tá koncovka vôbec nejde...

katy1979
11. apr 2012

@weroncek kludne sed doma na zadku naozaj nikam nemusis chodit. Je to regulerne meno pouzitelne na slovensku. v porodnici nahlasis meno karin a tym to pre teba hasne. a ked uz naozaj potrebujes istotu staci tam zavolat. aj ked v pripade tohto mena je to zbytocne. karin je tu niekolko desatroci.

zu2za3na
12. apr 2012

Ahoj ja som mala spolužiačku Karin a v pohode jej napísali do rodného listu...

karinkaeich
19. apr 2012

dnes uz so zapisanim urcite nebude problem, toto meno sa vyskytuje skoro bezne. horsie to bolo pred 25r., ked isli prihlasovat mna 🙂

ajca123
19. apr 2012

@weroncek zapisu aj ja mám kamarátku Karin 🙂
Aj cigani si dávajú divne mena svojich deti z telenovel...
A ty si vybrala s mužom veľmi pekne meno 🙂

weroncek
autor
19. apr 2012

@ajca123 Jeeej dakujeme, velmi sa nám páči ale nechcela som aby mala napísane v rodnom liste Karina. Tak som pokojnejšia, ešte 100 dní a naše slniečko bude na svete. Pekný den.

ajca123
19. apr 2012

@weroncek no ja som chcela tiez dievčatko,ale nie je nám to sudene a tak mame doma Patka 6r,Filip 26mesiacov a Riško ten má 3mesiace 🙂 mame doma veselo 🙂

weroncek
autor
19. apr 2012

@ajca123 Tvoj manžel má očividne papiere na chlapcov 🙂 Krasne mená, my sme mali pre chlapca vybrané meno Patrik 🙂 Tak možno sa nám to nabudúce podarí. Môj manžel bude mať doma zasa babinec 🙂 🙂

sandrika1986
7. júl 2014

Ak budem mať dievčatko, bude sa volať Karin 🙂 Toto meno bez problémov zapíšu na matrike. Verzia Karina sa mi nepáči.

xarra246
7. júl 2014

@weroncek Karin v kalendári je, len musíš pozerať rozšírený 🙂
www.calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php

katmi
7. júl 2014

moja kamoška má meno Karla a v pohode.. a to bolo už tiež pred pár rokmi 🙂

kajuska711
2. jan 2016

Ja som zas Karin a s nicim ziadny problem nemam.Ja nie ale ci rodicia mali neviem.No volaju ma Karin a mamka ma v zivote nezavolala Karin_.Otras meno.No nastastie sa tak nevolam.

lubka1709
24. jún 2020

No my máme s tým problém nechcú nám zapísať meno Karin iba Karina

lubka1709
24. jún 2020

Kde sa môžem obrátiť aby bola zapísaná Karin nie Karina