Závet

lellla
21. apr 2022

Zdravím vás ...mám otázku kto by mi vedel poradiť pretože už s každej strany dostávam iné informácie ..
Chcem vedieť či sa dá napadnúť hocijaký závet...či sa dá napísať do závetu hocičo a je to plátne ...
Vysvetlím: svokra alkoholicka a psychicky narušená osoba (satan) robí stále problémy všetkým nie len mne a mužovi ale všetkým nám ničí životy stále samé vyhrážky a podobne
Povedala že napísala závet kde stojí že po jej smrti výkopu svokra ( ten zomrel minulý rok) a pochovajú ho vedľa nej do susednej dediny to nám natruc...potom zasa že dala spísať že ju tam musíme pochovať lebo ona zaplatila hrob atď ....dnes povedala že bola u právnika a ten povedal že je to v poriadku a my závet nemôžeme napadnúť...ja som ale dostala informácie že kľudne to napadnúť môžeme.
Sme s toho veľmi rozrušený lebo to je človek ktorý utyral prychicky svokra a nechceme už snou nič v živote mamlt spoločne ale chceme aby asi. Po smrti mu už dala pokoj!
Dokonca nič nemôžeme dať na hrob lebo všetko hneď vyhadzuje do suda ..
Ak viete poradiť ako to naozaj je tak budem rada keď sa vyjadrite ..poprípade ak treba nejaké informácie ešte tak kľudne doplním vďaka

luccija
21. apr 2022

@lellla neviem či nepíšem hlúposť, ale nemyslím, že bude niekto kontrolovať či ste ju pochovali kde si urcila ci sa mylim?Tak ho neznášala a chce ležať vedľa neho?
Závet sa môže napadnúť ohľadne dedičstva.Kamarat to teraz rieši

melanta
21. apr 2022

Keď už, obráť sa na právnika, nie na laikov. Zrejme preto počúvaš rôzne verzie, že sa pýtaš kadekoho a nie ľudí, ktorí túto problematiku vyštudovali a pracujú s ňou. Označím právnika @draik

deti95060810
21. apr 2022

27..4. Advokátska komora má deň otvorených dverí resp. v 9 mestách na SK advokáti budú radiť zadarmo... tiež sa chystám.

stella14
21. apr 2022

@lellla no podľa mňa, na Slovensku existuje len závet ktorý rieši dedičstvo teda majetok. Ohľadom výkopu svokra, a kto ten výkop akože má zaplatiť? Veď to je somarina.

lellla
autor
21. apr 2022

@melanta prelaveze mne povedal právnik jedno a jej ako svokre povedal druhý právnik iné ..preto sa nevieme vysomatit a toho

lellla
autor
21. apr 2022

@deti95060810 ďakujem idem to popozerať že kde ..

lellla
autor
21. apr 2022

@luccija vďaka a nie že jeho nenávidela ale nás a jeho rodinu ...vlastná mama a sestra nemôžu ísť na hrob lebo ona si to nepraje

lellla
autor
21. apr 2022

@stella14 no veď nám povedal právnik že to nejde len ťak lebo si to napíše na papier že tam treba súdne to vymáhať či čo ...ale.vwis už je možné všetko na svete tak radšej sa informujeme či nemá niekto takú skúsenosť ...lebo ona je človek čo správy všetko pre to aby zničila životy všetkým na okolo ...

baboobchod
21. apr 2022

Nič také v závete uvedené byt nemôže, neboj nič. Paragraf 478 občianskeho zákonníka: “akékoľvek podmienky pripojené k závetu nemajú právne následky”. Takze v závete môže jedine “podeliť” svoj majetok, ale určite tam nemôže určovať, kto má koho vykopať 😂 také niečo nemusíte ani napádať, bude to proste neplatné. Študujem pravo a teraz sme sa to učili 😁

luccija
21. apr 2022

@lellla a čo hliadkuje pri hrobe?čo najmenej s ňou komunikuj

lellla
autor
21. apr 2022

@baboobchod vďaka..toto presne som potrebovala ...bude sa nám lepšie spávať...ho som si tiež akože myslela že sa nedá čokoľvek čo si človek zmyslí ale skúsenosti a ani vedomosti o Tom nemám žiaľ

lellla
autor
21. apr 2022

@luccija chodí tam každé ráno( lebo iba vtedy je treizva ako tak) a keď tam náhodou je niečo posunuté alebo sviečka hneď vyhadzuje a vyvoláva a vypisuje nám a znepríjemňuje životy...už ju máme všetci bloknutu ale keď už ju všetci ignorujú tak potom ide aj osobne domov vykrikovať...dokonca bola na ou že jej vypínanie sviečky elektrické 🤦

baboobchod
21. apr 2022

@lellla môžeš spávať úplne kľudne 😘

luccija
21. apr 2022

@lellla prepita hlava veríš jej, že bola u právnika?

zuzanka.zuzu
21. apr 2022

"druhý právnik jej povedal druhé" a ty si bola pri tom keď jej to hovoril? 😀

lellla
autor
21. apr 2022

@zuzanka.zuzu nebola to je pravda ...ale ona takéto veci rieši hneď ...to už máme zo života overené od nej

lellla
autor
21. apr 2022

@luccija no verili sme jej lebo to nieje prvý krát čo robí nekalé veci...ona je naozaj schopná všetkého ...

zuzanka.zuzu
21. apr 2022

schopná možno áno, ale je ochotná za rady aj platiť? skôr nie 😀 aj tu na fóre sa rieši milión vecí len aby ženy ušetrili 50e, ale toto by len za 50 veru nebolo 😉 nikde nebola

lellla
autor
21. apr 2022

@zuzanka.zuzu veru ona je schopná zaplatiť keby si ju poznala tak by si vedela o čom tocim ale som rada za.tvoje zdravie že takú osobu nepoznáš 😂 ona predala dom keď jej preplo úplne pod cenu a ušla veľa vtedy maloletú dcérou do druhého mesta do bytu kde musela zaplatiť 1500e do predu ..by aká tam dva týždne a vrátila s anaspat a peňazí za dom jej zostalo len 5000e všetky predrbala nikto nevie kde 👌

mariejenka
21. apr 2022

@lellla exhumovat telo,len na základe závetu manzelky. Lebo ona si to praje,ale az po jej smrti. Neni to tema na smiech,ale .... je chorá, prechlastana, tiež neverim ze bola za právnikom,a aj ked bola,mozno uz ju pozná ten človek,a aby dala pokoj jej nieco povedal,nexh je spokojná. Ked Zomrie, nikdy nikto toto riešiť nebude.
Vy ostatná rodina,ked viete aka je ..nic na hrob nenoste, sviečku zápalte,pomodlite sa,a zoberte si sviečku prec so sebou, ked vam ide o tu symboliku. Ked ona vbas len na základe toho, že ostanu kvety,sviecky na hrobe kontaktujte,nedala by som jej ďalšie zámienky.

lellla
autor
21. apr 2022

@mariejenka vďaka presne to s šak snažíme že už nič nenosime ...naozaj sa ideme maximálne pomodliť ...ešte aj to chodí že sme jej vypli sviečky 🤦🤦presne ako píšeš prepočty mozog ...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
basska_b
21. apr 2022

Inak to je celkom zaujimave - ked napisem do zavetu, ze Jozko od susedov sa postavi a zaspieva hymnu na jednej nohe, tak kto je akoze zodpovedny za "vykonanie" tohto zavetu? Policajti? Sud? Notar? Podla mna zavet ma byt cisto o odkazani majetku

simca06022011
21. apr 2022

Ale neboj... jednym uchom dnu a druhym von...

0silvia0
21. apr 2022

@lellla ked vam chodi domov vykrikovat, zavolajte na nu policiu za obtazovanie.
A tieto cachre-machre s neboztikmi vobec neries. Ona ked svokra psychicky tyrala, malo sa to riesit za jeho zivota, teraz je mrtvy, uz to nevytahujte a nezaoberajte sa nou.

peter0123
21. apr 2022

@lellla byť na vašom mieste by som uvažovala nad zbavením svojprávnosti

adriannasvk
21. apr 2022

To je sprostost 🤣ona vas len potrebuje nastvat...urcite by nikyo nevykopal mrtveho cloveka len preto,ze je to v zavete 🤣 aj tomu ci je platny by som az tak neverila...su urcite podmienky, za ktorych musi byt spisany,podpisany, kde ma byt ulozeny atd....takze jednym uchom dnu a druhym von co rozprava...

vulka
21. apr 2022

@lellla Závet sa otvorí na dedičskom konaní(čiže aj niekoľko mesiacov po smrti) a asi ťažko sa bude následne riešiť pochovávanie. To vás nenapadlo?

ailiba
21. apr 2022

@lellla zavet sa da napadnut, co sa tyka majetku. Napr. Na Slovensku sa velmi tazko da vydedit rodinu. Ale co sa tyka takeho, ze posledne prianie, tak vas nikto nemoze nutit, aby ste to takto riesili... Nie sme vo filme.